Šta je novo?

Vox 43" 4k UHD pitanje?

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da uzmem TV i lomim se izmedju tv iz naslova oglasa i obicne 43"-ke Voxove ali FHD 1080p.
Cena 4k je 35000 a 1080p je 25000.
Ono sto me zanima je sta izabrati?Vredi li tih 10000 ista dijagonalajer za poznatiji brend nemam love tj ne zelim jer uzimam 2 TV-a.
Sluzice za filmove,serije...po koji PS3 naslov.
U toj proatoriji nemam kablovsku a i da imam sta vredi kad sem HD RTS nema nista skoro vise.
Zanima me cuveni Netflix!
Da li preko laptopa moze uz povezivanje sa HDMIkablom i kojim sa integrusom da se dobije slika na TV tom 4k u 4k formatu ili treba dosta jaka grafika i desktop da bi se dobio 4k snimak na TV?
 
Naravno da ti treba jaci hardware (laptop, desktop) za vecu rezoluciju - 4K ima smisla uzimati ako ces na njemu gledati 4K sadrzaj, a to jos uvek nije zazivelo, pogotovo ne kod nas :trust:

Ako, recimo, pustis N1 dnevnik sa YouTube-a (jos dugo ce im 1080p biti max koji se moze odabrati), lepsa i ostrija ce slika biti na ekranu koji ima istu rezoluciju kao i video nego na ekranu koji razvuce video na 4x veci broj pixela :type:
 
Offtopic: sta god radio ne pustaj n1 dnevnik, svaki minut skida po 5 iq poena :)
 
Da,nama, jer vama jednocifrenima sve nestane ispod minuta pa niste obuhvaceni studijom :D
 
U svakom slucaju....savet ipak FULL HD jer nema pptrebe bacati 10k dinara za sada jer svakako sa laptopom i povezivanjem ne bi dobio nista jer nemam adekvatnu graficku...
 
Uzmi fhd.
Inace, dosta je los kvalitet slike na tim vox/vivax 43-49 od 200-300 evra,po meni je dobar samo za kablovsku. Nemoj da ocekujes previse, posevno sto se kontrasta, uniformnosti osvetljenja i tacnosti boja tice.
 
Planiram da uzmem TV i lomim se izmedju tv iz naslova oglasa i obicne 43"-ke Voxove ali FHD 1080p.
Cena 4k je 35000 a 1080p je 25000.
Ono sto me zanima je sta izabrati?Vredi li tih 10000 ista dijagonalajer za poznatiji brend nemam love tj ne zelim jer uzimam 2 TV-a.
Sluzice za filmove,serije...po koji PS3 naslov.
U toj proatoriji nemam kablovsku a i da imam sta vredi kad sem HD RTS nema nista skoro vise.
Zanima me cuveni Netflix!
Da li preko laptopa moze uz povezivanje sa HDMIkablom i kojim sa integrusom da se dobije slika na TV tom 4k u 4k formatu ili treba dosta jaka grafika i desktop da bi se dobio 4k snimak na TV?
Nećeš ništa dobiti sa UHD trenutno. Na svim većim dijagonalama od 32 inča slika je krš preko kablovske. Čak i oni FHD kanali nisu u kompletu HD. Za sad ne vredi davati razliku za UHD.
Inače lično iskustvo je u pitanju, i ja sam se dvoumio pa sam na kraju otišao na 55 inča FHD, Fox sa Samsungovim panelom. Za taj novac sasvim dobar TV. Evo ga radi bez problema... naravno opet ponavljam na većim dijagonalama nema šanse da bude kristalno čista slika na Tv programu zbog krš signala naših operatera.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da gleda N1 dnevnik sa Majom Zezelj u majici cele zime uvek ljutu :smash: sali na stranu ima i ovaj model https://www.ekupi.rs/Sharp-LED-TV-L...o.rs&utm_campaign=pametno.rs&utm_medium=click ne kupuj jeftine HDMI kablove kupi neki koji bas podrzava 4k.


HDMI 1.0 – prva verzija, podržava Full HD rezoluciju, HD DVD, Blu-ray, CEC kontrolu i LPCM 192kHz/24bit nekompresovani zvuk
HDMI 1.1 – dodata podrška za DVD-Audio (DVD-A) Hi-Fi format muzike na DVD disku koji nije stekao veliku popularnost i smatra se izumrlim od 2007
HDMI 1.2 – dodata podrška za Super Audio CD (SACD) i DSD Hi-Res muzički format popularan među audiofilima
HDMI 1.3 – proširene palete boja za bolji kvalitet slike, automatska sinhronizacija videa i zvuka, dodata podrška za Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio formate, proširena lista CEC komandi, maksimalna rezolucija povećana na 1600p (2.5K)
HDMI 1.4 – dodata podrška za 3D, HEC, ARC, Full HD rezoluciju sa 120Hz i povećana maksimalna rezolucija na 4K Ultra HD (sa 30Hz)
HDMI 2.0 – najnovija verzija, podržava 4K UHD rezoluciju sa 60Hz, 4K 3D video sa 24Hz, višestruke audio i video strimove, 21:9 Wide format slike, HDR, povećan broj audio kanala i dodatno proširene palete boja
HDMI 2.1 – najavljena buduća verzija koja je trenutno u razvoju, nema preciznih podataka o novitetima osim da će podržavati HDR sa dinamičkim podacima
 
Nazad
Vrh Dno