»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
      Prikazani rezultati od 31 do 34 od ukupno 34

Tema: 60Hz monitor=60 fps u igricama?

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.814
      2. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
        • INET: DSL
      3. Kada grafička izbacuje više od refresh rate-a monitora a vsync je isključen, možemo videti 2x ili 3x tearing, tj na jednoj slici vidimo početak frejma 1, u sredini deo frejma 2 i pri dnu ostatak frejma 3. Input lag je vezan za fps ali tearing baš bode oči.
        Ako je uključen vsync onda smo zakucani na 60fps. Input lag je 16.6666 msec.
        Ako je uključen vsync I triple buffering onda grafička izbacuje više od 60fps, monitor prikazuje tačno 60fps vremenski najbližih frejmova i input lag je vezan za FPS koji kartica zaista može da izbaci.
        Jedini problem u ovom slučaju je fluidnost animacije i to možda neko može da primeti. U zavisnosti kako je igra urađena animacija se interpolira u skladu sa FPS ili radi po key-frejmovima. U prvom slučaju fluidnost je idealna, dok se u drugom slučaju može primetiti seckanje, bez obzira na FPS.

Ko pod takvim uslovima primećuje nepravilnosti, svaka mu čast... Trebao je da ide u pilote ili astronaute, a ne da cepa kanter počeo dan.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.618
        Kako te nije mrzelo i to jos sa mobilnog...

Problem je sto vecina odustane od citanja vec kod treceg pasusa ako ne pises "narodski"... nije omalovazavanje vec generalno ljude koji nisu zesci geekovi za datu materiju tehnikalije ne zanimaju...

Vuk, Ivan: batalite raspravu, ne zelimo da delimo bezveze poene...

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2018
        Poruka
        127
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 8700k
        • MoBo: Asus Maximus X Hero
        • RAM: 16 GB Corsair Vengence 3200mhz
        • VGA: 2x nVidia 1080ti strix oc
        • MON: Asus 278qr
        • HDD: Samsung 850evo WD Black
        • OPT: Bufalo USB DVD/Blueray Burner
        • Case: Thermaltake x71 Corsair rm1000x
      7. Citat Citiram korisnika: ivanbass1 Pogledaj poruku
        Ukratko, vecina stvari koje si napisao su notorne gluposti. Malo mi cudno sto i dalje ta prica kruzi u 2018-toj

Ta prica "ljudsko oko ne vidi vise od 60fps" je mit koji je kruzio kad su krenuli 144Hz monitori, nema veze sa zivotom.

Edit:

Tacno je da samo treba sesti pored 144Hz monitora, pomeriti mis u Windowsu i bez paljenja ijedne igre videti koja je razlika u fluidnosti. Netacno je da ljudsko oko ne vidi vise vise od 60 slika u sekundi.

Jel podeseno na 75Hz u Windowsu za taj 75Hz monitor? Nemoguce je da se razlika ne vidi, 25% je fluidnija slika na 75Hz u odnosu na 60. Display Settings>Advanced display settings>Display adapter properties>Monitor..
        Sta se raspravljas? Takvi sto pricaju *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine da se ne vidi razlika izmedju 144hz i 60hz, nikad u zivotu i nisu videli 144hz uzivo a pricaju. Ko je seo za 144hz zna da je razlika kao nebo i zemlja izmedju 60hz i 144hz. Licno nikad vise ne bih uzeo 60hz. 144hz je milina.

Member Avatar korisnika Mixer93
        Na forumu od
        Apr 2011
        Poruka
        1.224
      9. Moja mašina
        • CPU: i7 2600K
        • MoBo: Acer G5910
        • RAM: 12GB DDR3 1333mhz
        • VGA: nVidia GTX 560Ti OEM
        • MON: Samsung 22"
        • HDD: 1TB
        • OPT: LG
        • Case: Acer Predator G5910 case + 650W
        • SND: 5.1 + 2.1 + Hama uRage xPlode + Philips SHP2500
        • LAP: HP550
        • TV: VOX 32882
        • INET: Kablovska
      10. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Kada grafička izbacuje više od refresh rate-a monitora a vsync je isključen, možemo videti 2x ili 3x tearing, tj na jednoj slici vidimo početak frejma 1, u sredini deo frejma 2 i pri dnu ostatak frejma 3. Input lag je vezan za fps ali tearing baš bode oči.
        Ako je uključen vsync onda smo zakucani na 60fps. Input lag je 16.6666 msec.
        Ako je uključen vsync I triple buffering onda grafička izbacuje više od 60fps, monitor prikazuje tačno 60fps vremenski najbližih frejmova i input lag je vezan za FPS koji kartica zaista može da izbaci.
        Jedini problem u ovom slučaju je fluidnost animacije i to možda neko može da primeti. U zavisnosti kako je igra urađena animacija se interpolira u skladu sa FPS ili radi po key-frejmovima. U prvom slučaju fluidnost je idealna, dok se u drugom slučaju može primetiti seckanje, bez obzira na FPS.

Ko pod takvim uslovima primećuje nepravilnosti, svaka mu čast... Trebao je da ide u pilote ili astronaute, a ne da cepa kanter počeo dan.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
        Hvala na ovakvom obrazlozenju, meni milina da procitam ovo na tenane.
        Imam jedno pitanje, posto sam bas ove nedelje eksperimentisao sa Vsync po raznim igrama jer koristim BenQ T2210HD 60Hz i GTX 950 koja mi sluzi perfektno za ono sto igram. Medjutim tearing me ubijao sve dok nisam podesio u nVidia control panelu rucno Vsync.
        Sad koristim Adaptive Vsync (half refresh rate) i imam zakljucanih 60fps. Adaptive obican mi u pojedinim igrama ne radi posao, imam blag tearing. Fast Sync mi uopste ne radi posao takodje. Obican Vsync radi super ali imam osetan input lag u igrama - dok sa Adaptive Vsync (half refresh rate) nemam toliko osetan input lag.

Uglavnom, pitanje je... sta mu dodje maximum pre render frames u nVidia control panelu? World of Tanks, PES 2019 i FIFA 19 npr. sve 3 igre sam podesio na 4 max pre render frame-a i igra radi fluidno bez ikakvog tearinga. Input lag je jako mali skoro neprimetni.
        Podesavanja idu od 1-4 , pa ako moze objasnjenje ukratko kako to da razumem sad kad sam podesio na 4 max pre render frame-a? Znaci da nemam tearing, ali imam input lag? Ako stavim na 1 frame onda imam manji input lag ali moze se pojaviti tearing?

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •