Šta je novo?

Problem sa USB 3.0

nikolavks

Cenjen
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruke
109
Poena
169
U pitanju je matična ploča Gigabyte GA-78LMT-USB3 rev 5.0, win 10 64 bit...
USB 3.0 je samo prestao da radi, dobija struju (telefon se puni kad ga povežem) ali ne prenosi podatke...
U biosu je uključeno, pokušao sam sa drajverima, skinuo sam ih sa Gigabyte-ovog sajta, ali mi tokom instalacije izađe ovo:usb3.png

Šta može da bude i šta bih još mogao da probam?
 
Za sad sam rešio problem... u bios-u sam isključio usb 3.0, strtovao windows tako pa sam posle uradio clear cmos... za sad radi, videću da li će ponovo da pravi probleme...
 
Kad se USB ili LAN na matičnoj tako zbune, samo isključi komp iz struje 30-ak sekundi taman da se isprazne kondenzatori pa ponovo uključi i probaj.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
@yooyo - Hvala na odgovoru, Možda to ima neke veze, kompjuter je bio isključen par dana iz struje i posle toga je prestao usb da radi, nisam to povezao odmah pa nisam napisao u prvom postu...

Imam sad jedno pitanje u vezi drajvera, dok usb nije radio, nije ga bilo ni u device manager-u niti je bilo nekih trouglova, uzvičnika... jednostavno kao da ne postoji.
Sad se pojavio na listi usb.png i piše u zagradi Microsoft, Da li da sad instaliram drajvere sa Gigabyte-ovog sajta ili da ne čačkam ništa dok radi?
 
Ako imas USB 3 na WIN 10 i ako radi, nema potrebe bilo sta instalirati.
USB driver-i se samo isntaliraju kada windows ne vidi USB ali to je bilo uglavnom na XP itd. Tako da, samo vozi.
 
I na Windows 7 isto , Windows 7 nema u sebi nijedan driver za USB 3.0 od bilo kog proizvodjaca maticnih ploca , kada je Windows 7 izasao USB 3.0 i 3.1 nisu bili popularni.
 
Nazad
Vrh Dno