Šta je novo?

Koje kućište - hitno

Drafer

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
519
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
Gigabyte B450 AORUS M
RAM
2x8GB DIMM DDR4 2400MHz Patriot CL17
GPU
Inno3D GeForce GTX 1660 Super 6GB Twin X2
Storage
Seagate Barracuda 1TB + SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe
Zvuk
Asus Xonar DGX
PSU
Thermaltake Smart RGB 600W
Kućište
MS industrial cyclops V
Monitor
AOC Q3279VWFD8
Miš & tastatura
A4Tech Bloody Q81, RAMPAGE KB-R90 ORION
Ostale periferije
UPS Mustek 800EG, 85
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 11i
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Do sutra ujutru moram da se opredelim za neko kućište (oko 5000 do 7000) koje je na stanju u Emmi jer mi je tamo komp pa da ga oni sklapaju.
Gledao sam njihov sajt, pola kućišta mi nisu jasna jer niti imaju dovoljno slika, niti radi originalni link, niti u komentarima piše šta treba.
Industrial black widow mi odgovara na primer a nemaju ga, sviđa mi se zvučna izolacija i kontrola ventilatora,ali nemaju ga na stanju.
Dakle, treba mi kućište u koje mogu da se ugrade ventilatori, ako ih nema i filter za prašinu.
Treba da ima mesto za jedan dvd rezač.
Da ima dovoljno mesta da se sakriju kablovi.
I poslednja stvar, a mislim da ni jedno kućište nema mesto da se gore stavi napajanje jer mislim da će biti kratki kablovi.
Moje napajanje je Raidmax RX-500XT pa ako neko zna neka napiše da li mogu kablovi sa tog napajanja da idu dole, ako ne onda neću ništa ni kupiti

Šta kažete za ovo kućište? Ako moram uzeću i drugo napajanje, mada i napajanje ako kupim ko zna da li će odgovarati.

https://www.emmi.rs/kućišta-kuciste-lc-power-gaming-987b-silent-slinger.11.html?productId=59766



Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
MS Industrial Cyclops V. Za te pare odlično. Oduševilo me je što mu je kavez za napajanje perforiran, to mnogo znači za hlađenje grafike. Uzmeš 2-3 komada ventilatora (2 napred, 1 pozadi) i miran si.

Ako bi nešto skuplje, možda Cooler Master MasterBox E500L ili Thermaltake Versa C21, deluju mi ok. Izbegavaj kućišta poput onog Sama jer su im prednji ventilatori načisto ugušeni, nema vazduh odakle da ulazi...
Brzinu ventilatora regulišeš preko BIOSa.
 
Poslednja izmena:
Sad sam slučajno naleteo na ovo kućište, nisam ga video do sada, ima zvučnu izolaciju i regulator brzina za ventove :

https://www.emmi.rs/kućišta-kuciste-sama-black-fish.11.html?productId=67334#

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
Video sam ga, ali nisam video da bilo gde pise da ima filter i ispod napajanja :S:

Izbegavaj kućišta poput onog Sama jer su im prednji ventilatori načisto ugušeni, nema vazduh odakle da ulazi...
Postoje na prednjoj maski otvori na dnu i sa strane.
 
Poslednja izmena:
Ima dva slična kućišta po skoro istoj ceni, taj SAMA BLACK Fish
I sledeći je Kuciste MS Industrial TRILLER PRO Gaming.

Oba su slična i sviđaju mi se jer imaju i na kućištu komande za brzine ventova ali i zvučnu izolaciju. Sve je to lepo, ali gledao sam Vladinu recenziju drugog kućišta pa sam skontao da oba imaju filter za prašinu napred ali da vazduh njih zaobilazi što mi je velika glupost, bar da mogu nekako sam da napravim da se filtrira vazduh ali izgleda da ne može.
Videću još do sutra neko.
Thermaltake Versa C21 ovo isto nije loše mada nepotrebna su mi ta silna led svetla, valjda se može ugasiti osim što se mogu menjati boje

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
SAMA BLACK Fish loše provetreno nema otvore gore. MS Industrial TRILLER PRO Gaming isto. Provetrenost utiče isto na buku kao i zvučna izolacija, možda i više naročito ako je za gejming i sl.
 
Poslednja izmena:
Gotovo, poslali su komp nazad a da nisam ni stigao da im kažem za kućište tako da neću sad ni jedno kupiti jer ne bih da mi budu kratki kablovi, pa da ne prihvate reklamaciju ponovo.
Neka crkne procesor u ovom malom kućištu koje imam, šta me briga

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Gasio se i sad, ali temperatura procesora je bila oko 35° do 40°, dakle u idle je hladniji za 10° nego ranije.
Ugasio se dva puta od kako sam ga doneo kući pa sam ga danas vratio u servis i objasnio detaljnije.
Rekao sam i da mi jave koje imaju dostupno kućište do 7k sa filterom za prašinu, ventilatori ma itd i da ga strpaju u isti, posle popravke naravno

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Probao sam Doom 4 dok mi nije dosadilo i nije bilo problema, procesor se zagrejao na 55°, a gasio se na 35° u idle samo, dok čitam nešto na netu ili pokrenem film da gledam sa harda

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Pad napona registrujem ako ne po sijalici onda po UPS-u koji pišti dok ne stigne struja :)
Kvar može biti bukvalno do svega, osim do kućišta, ram, ploča, hard, SAD, pa i sam procesor zašto da ne

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sumnjam na napajanje ili UPS. Neka poveže neko drugo napajanje, prvo bez UPS-a a posle sa njim, pa nek vidi...
Ili prosto nek otkači UPS i vidi da li sa trenutnim napajanjem radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Čuo bi da ups škljocka kao kada ima pad napona, dakle ne verujem da ups prebacuje na bateriju. Ipak probaću i to što kažete kada mi vrate komp.
Radio je ups odlično i nije mi se gasio komp dok nisam ovo kupio

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@jurodivi
Sada su me zvali iz Emmi, hitno da im kažem koje kućište želim pa sam odabrao po tvojoj preporuci Cyclops V.
Tražio sam i da mi ugrade ventilatore, odabrao sam u plavoj boji, kaže da nisu bučni, isto MS ako sam dobro razumeo. Kaže o prodavac da ga imaju u radnji, mislim kućište i da je dobro, a ima i filter prašine. Šteta mi je novi delovi pa da se praše, pa dok je sve čisto da ga ubacimo u to kućište.

Oni ventilatori koji mogu da se regulišu obrtaji preko matične su oko 1100 dinara, pa sam batali te i uzeo ove od 450 dinara pa ako su bučni onda ću te skuplje.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo stigao mi je komp u novom kućištu.
Izgleda mnogo lepše i kvalitetnijeg nego na slikama sa neta kojih nema mnogo. Kablovi su skriveni, ventilatori se jedva čuju. Jedina mana su mu filteri prašine, prednji ne može da se skine i opere.
Nije mi jasno zašto su stavili jedan ventilator napred, a drugi gore umesto da je i taj napred tako da ću imati negativan pritisak u kućištu. Kupiću još jedan ventilator i staviti napred ako bude moglo.

Druga stvar, nije mi jasno zašto su ovako povezali muzičku karticu kao što se vidi na slici.
1cc87a7e49709313f156be83c7dd7600.jpg
8d441ffd6486b134e12d72872356dbdb.jpg
340c5f09b6677cb66586217c01b7095c.jpg
5085bb566f221e5f2f0f2d4b68bea54a.jpg
 
Sta ima da ti ne bude jasno, oni te stvari rade da bih ih zavrsili na brzinu, ne da bi uradili kako treba. Kuciste jeste dobro, ali ne znam sta si ocekivao od njega po toj ceni, bolje od toga ne moze.

Vent je bitnije da postoji napred, dole, da bi hladio diskove. Prebaci taj sa gornje stranice tamo i uzivaj u racunaru :)
 
Poslednja izmena:
Nisam očekivao bolje kućište po toj ceni nego gore, napisah da je kvalitetnije nego što izgleda.
Videću da li može da se prebaci dole, verovatno treba da se čupa maska pa zato nisu ni oni smeli.
Zbog prašine mi treba najviše tu napred da tera vazduh unutra pa će manje prašine ulaziti nego kako je sada.. Videću da li može da se otvori i montira.
Drugo, temperature su iste kao u starom kućištu koje nije imalo ni jedan ventilator pa mi to nije jasno.
 
Evo uspeo sam.
Maska se lako skida ali sam se namučio da skinem gornji ventilator i da izvučem kabal jer su drugi kablovi bili preko njega pa u samom ćošku. Možda do leta stavim gore par komada, videću temperature.
Sada je malo hladniji procesor od kada sam premestio ventilator dole, trenutno ima 29°C
Sve u svemu što se tiče kućišta ja sam zadovoljan. Na internetu nema mnogo slika pa mi je to bio problem oko svih kućišta, a o ovome kućištu ako nekoga zanima na našem jeziku ima na ovom linku opis i nešto slika.
https://axe.rs/forum/threads/ms-cyclops-v.32141/
cbf3ca53325f644205a008e97f572f5f.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno