Šta je novo?

Problem sa Transcend 32GB

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Imam sledeci problem, flash je bio pun nekih 70%, nesto sam obrisao da bih nesto mogao da stavim. Kada je pocelo prebacivanje, progres krene par sekundi kako treba i obori na 0 da bi tako drzao neko vreme i izbaci mi sledecu gresku, flash problem.PNG a ako se ostavi tako pojavi se jos jedan prozor,
flash problem 2.PNG.

Flash sa formatirao vise puta i uvek ista greska bude, formatirao sam ga i u NTFS i u FAT32 isto se desava, zatim sam formatirao u FAT32 pa u NTFS i isto se ponasa. Do sada nisam imao nikakvih problema sa njim, sta mi je ciniti?

Jednostavno ne dozvoljava upis.
 
Poslednja izmena:
Sitne file-ove do 50-ak MB prebaca, ali preko toga nece da primi.
Hvala Pejo, probacu pa cu da javim sta sam uradio.
 
Prvi put kada je provukao flash kroz online program izbacio je sledecu poruku, flah problem 1.PNG
Nakon toga sam izvukao flash pa ga ponovo vratio u PC i tada je poceo brzo da trepce kao nikada do sada i opet sam ga nakon toga provukao kroz online program i tada je izbacio ovu pruku flash problem 3.PNG (tada je poceo normalno da treperi) i sada kada ubacim flash samo treperi a PC nece da ga cita, Transcendov online program ga vidi ali prijavljuje da ne moze da ga procita, ima li mu spasa?

Sada kada ga ubacim u PC, samo ubrzano treperi kao da radi a PC ga ne vidi dok dole u taskbaru stoji ikona da je prikljucen flash stim sto nema mogucnosti da se iskljuci iz taskbar.
 
Poslednja izmena:
Evo kako ga win vidi flash problem 5.PNG

Da li PenFormat ovde nesto radi ili ide u prazno ili ne radi nista flash problem 6.PNG
 
Kada ubacim flash u usb port pocinje da svitka kako strob i ne gasi se i kada ga provucem kroz OnLineRecovery_v1.2 vise ne svitka kao strob, vec u kontinuitetu i dalje ne gasi a izbaca poruku Read device size faileed! Error 13, da li je to definitivan kraj?

HP USB Disk Storage Format Tool ga vidi kao 0MB flash problem 7.PNG
 
Poslednja izmena:
sam633@ hvala, bas mi se nekako ne veruje da je crkao od jednom bez ikakvih naznaka se desilo, doduse nije hteo da primi vece datoteke od 50-60 MB, zatim sam ga formatirao i opet pokusavao, i dalje nije hteo da primi vece file-ove i tek tada sam ga provukao kroz Transcend-ov program i tada su nastali problemi (da ga PC ne vidi, da mu se ne moze priastupiti uopste, dok je dotle moglo).

Evo jos nekih screenshot-ova sa nekim generalijama ako neko razume da mi da neki savet sta da pokusam.

flash 10-01.PNG flash 10-02 sa ubodenim flashom.PNG (kada je ukljucen flash)

flash 10-04.PNG flash 10-02.PNG flash 10-03.PNG
 
Poslednja izmena:
Flash memorija tako obicno i umire odjednom, nema naznake da ce da crkne kao kod hard diskova jer nema mehanickih delova, samo elektronika. Zato se i dalje savetuje hard disk za backup podataka jer osim kada odjednom crkne elektronika (sto je retko, obicno nakon udara groma i slicno) mehanika skoro uvek pokaze slabost i moze se u vecini slucajeva izvuci sve ili bar deo podataka sa njega.
 
Nadjoh Innostor_916EN_MP_Package_V202_03_1308141 koji ce da ga registruje i pokazuje mi sledece flash problem1111111111111111.PNG
Radi se o Transcend TS32GJF770, ako neko bude imao probleme sa njim da pokusa da ga spasi.

djalf@ znam da ssd-ovi crkavaju bez ikakvih naznaka, pokusavao sam iz razloga sto daje neke znake zivota, da je skroz mrtav ne bih pokusaovao. Kada se ubaci u PC u taskbaru se registruje, Device manager ga vidi (doduse ne kao Transcend, vec da je nand flash), u win. exploreru ga nema, kada se zakaci pocinje da svitka kao strob i ne gasi se, kad se provuce kroz gore pomenuti Innostor pocinje da svitka normalno kao kad se vrsi upis na njemu i kada Innostor prekine sa radom iskljuci se, vise ne svetli sve dok se ne izvuc iz PC-a pa ponovo vrati i opet pocinje kao strob i tako u krug.
 
Bespotrebno dugacka kucanja bez EDIT opcije na tvoje postove.
Flash je crkao i mozes da ga bacis.
Mucis se bzvz jer 101% mu nema spasa.
Iz vise iskustava.
 
Pokusavao sam razne reanimacije, *mjau**mjau**mjau*. nije uspelo. Samo sam iznosio sta sam radio, mozda nekom pomogne ko bude imao srece. Nije taj flash 100 dukata, veci cef mi je bio da sam mogao da ga vratim u zivot, eto kao povratio si ga. Hvala u svakom slucaju.
 
ŽIV je, umro nije

Transcend NEW.PNG Transcend NEW 2.PNG Transcend NEW 3.PNG Transcend NEW 4.PNG
pojavio se

Dole u taskbaru pise, "Eject PenDrive", zna li neko zasto? = Device Name: PenDrive

Transcend NEW 5.PNG
promene koje su nastupile

Controller Part-Number: IS916EN-A3 - F/W 49.6E.6E.6F
Controller Part-Number: IS916EN-A2 - ??ROM??

ova promena iz A2 u A3, da li se to odnosi na to da se radi o novom firmware ?
 
Poslednja izmena:
TRANSCEND JF770 32GB - TS32GJF770

Da rezimiram za kraj, tj. da ceo postupak bude u jednom postu.

Preko pgm ChipGenius_v4_18_0203.exe (svaka flash memorija moze da se iscita, probao sam SD karticu, nece), dobio sam sledeci info:

(crveno je ono sto sam dobio kao resenje problema, nakon ozivljavanja flash-a - gde su nastupile promene)

Description: [G:]USB Mass Storage Device(Innostor NAND Flash) / [G:]USB Mass Storage Device(Innostor Innostor)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 3.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 400mA / 304mA

USB Device ID: VID = 1F75 PID = 0916
------------ / Serial Number: 000000000000000011 nije ga bilo

Device Vendor: Innostor Tehnology corp. / Innostor
Device Name: IS916EN / PenDrive
Device Revision: 0001

Manufacturer: Innostor
Product Model: NAND Flash / Innostor
Product Revision: 1.00

Controller Vendor: Innostor
Controller Part-Number: IS916EN-A2 ??ROM?? / IS916EN-A3 - F/W 49.6E.6E.6F
Flash ID code: EC1AA8DE - Samsung K9BFGD8U1M - 2CE/Single Channel [TLC-8K Toggle-DDR] -> Total Capacity = 32GB


To su promene koje su nastale nakon sto sam ubacio novi firmware preko pgm Innostor_916EN_MP_Package_V202_03_1308141.rar, mada isto je mogao da odradi i novija verzija Innostor_916EN_MP_Package_V203_10_131004(MLC).rar (druge verzije ovog pgm. nece da ga registruju pomenuti flash).

Kada ubacim flash u PC, cuje se zvuk da je nesto ubaceno u USB ali se flash nigde ne vidi (win.expl, device manager), jedino gde se vidi da nesto ima u USB-u je u taskbaru, stim sto ne daje kada kliknem da mogu da ga otkacim. Flash sam vadio iskljucivo na divlje. Kada se ubaci u PC pocinje da svitka kao strob, ako ga pustim preko pgm za oporavak sa stranice Transcend-a (ofline/online) dodje do nekih 30% i tu iskljuci i prijavi gresku stim sto lampica svitka kao da flash nesto radi (znaci dolazi do promene u radu diode) i tako u nedogled dok ne iscupam flash iz USB-a. Kada ga ponovo ubacim opet pocinje kao strob da svitka i tako beskonacno.

Kada je pgm. Innostor_916EN_MP_Package_V202_03_1308141.rar, procitao flash, pokazao je samo flash ID i dole pod poljem 1 (dole levo) da se radi o INNOSTOR, sto je bio znak da ga je registrovao i da moze da flash-uje firmware.
Pokusavao sam mnogo puta, nekoliko dana, i stalno dodje do 49 sec i tu stane, izbaci gore pomente: Bad Block Count od 165-7 do 256 i Error Code od 35 do 173 kako kada, prvo kaze da brise stari, zatim nesto verifikuje, pa proverva i taman kada treba da instalira novi bios tu stane. Desilo se da je 2-3 puta probio taj deo i poceo da instalira novi firmware (dosao je na nekih 1m:09sec) i samo sto pocne, opet stane i izbaci pomenute greske i to je to.

Znaci, nakon 3-4 dana zeze sa njim, desilo se da je jednom otvorio prozor win.exp. prikazujuci i dalje neku gresku u win.exp. prozoru ali se na trenutak pojavio kao G:, kada sam na gresci pritisnuo cini mi se OK sve se srusilo, pocnem od pocetka, krene, probije 49sec, probije 1m:09sec....nastavi dalje i opet ona greska i ponovo mi otvori prozor win.exp. ali ne vidim ga kao G: i opet se srusi i ponovo od pocetka.
Nakon mozda 10-ak puta, svaki put je probijao te kriticne granice pokazao se kao G: i u win.exp. i u device manageru i u taskbaru (kako treba), te kao prazan 0, zatim kao puna velicina 32GB, na propertis je bio u FAT32 format-u (to su screen-ovi iz prethodnog posta, neki fale).

Eto tako je tekla cela procedura. Pretpostavljam da ipak ima neka ostecenja i da zato nije mogao da instalira firmware i da je mic po mic to nekako premostio i upseo da instalira.
Ono sto sam primetio u odnosu na ranije, brzine prebacivanja su ranije nekako bile koliko toliko kontinuirane tj. kretale su se u nekom rasponu dok sada nekako imaju velike oscilacije. Da li ce da se normalizuje vremenom ili ce da crkne vreme ce pokazati. Uglavnom radi za sada.

Hteo sam da opisem od pocetka do kraja kako je teklo, mozda nekom pomogne.

Ako moderator misli da treba neki post da izbrise neka to i ucini, mada mislim da je bolje da stoji kako jeste.
 
Nazad
Vrh Dno