Šta je novo?

27" 1440p IPS 300e

Taj XP sto si stavio nije da je malo skuplji, nego mnogo vise. I on je u rangu drugog Dell modela od 165hz-a koji je oko 500e takodje.

Ako ga ima stvarno za 300e, onda on definitivno.
 
Ja imam AOC CQ27G2 i zadovoljan sam. Imaš brdo testova, jako je popularan budžetski model.

Mada je VA panel, vidim u naslovu da je priča o IPS-u...

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Provrteh oglase kod nas, a i šire, čini se da je mission impossible naći monitor koji zadovoljava sva 4 uslova (27”/2K/144/G-Sync), a da nije bar 500€ i da je nov.

Ništa, bar znam koliko to što junior želi ima da me košta, ali će malo da sačeka sa kupovinom - istresao sam se za grafiku.
 
Ako na nekom monitoru pise da je AMD FreeSync, to ne znaci da nece biti G-Sync za Nvidia graficke.
Svaki noviji FreeSync monitor ce imati tu opciju za iole novije Nvidia graficke.
Tako sam ja citao.
 
Poslednja izmena:
U 99% slučajeva je i G-Sync full kompatabilan bez bilo kakvih tvikova. Takav je slučaj i sa monitorom koji sam predložio. Prvo je sa 5700xt prepoznao odmah freesync a sad i sa 3070 odmah prepoznao g-sync.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Malo sam provrteo po sajtovima koji se bave monitorima i da, u pravu ste, ne mora da ima markicu G-Sync da bi radio sa nVidia karticama.
Ali, koliko sam video, ipak mora da se obrati pažnja, jer neki monitori rade kako treba, ali neki i ne baš.

Kako god, pun je net review-ova i u principu su se iskristalisali neki favoriti za kupovinu, cene su negde između 350 i 450 evra za budžet 27", 2K, 144 Hz.
Ono što ipak ne može je da se uglavi i IPS u ovu sumu, za taj panel ipak je cifra 500 evra i više.
 
Da odgovorim za HP x27i.
Nema ga niko na stanju, jer ga nijedan od tri uvoznika nema (Pin, Comtrade, Kimtec), niti se zna kad/da li će ga biti.
 
Ja sam ga uzeo u Exceed-u pre mesec dana, vidim da je dostupan za porucivanje i sada.
 
Nije dostupan, piše lepo, a može i da piše da je dostupan, kontaktirao sam sva tri uvoznika, nijedan ga nema na stanju, niti im je u planu da ovaj model skorije uvezu.
Na kraju sam poručio ASUS TUF VG27AQ1A iz HU, pošto ovde ne može da se kupi nijedan monitor od nijednog proizvođača, a da bude 27", 2K, 144 Hz, IPS.
Eto, hteo sam da kupim kod nas, ali su me naterali da se obratim švercerima da mi donesu ono što želim, pošto naši uvoznici nemaju sluha, već im je u cilju da najpre rasprodaju lager promašenih investicija, pa tek onda da uvezu nešto pametno. E pa, neka to prodaju nekom drugom, meni neće.
 
Poslednja izmena:
trebao si odmah da porucis od madjara. uzaludno gubis vreme i nerve.
ja sam u zadnje vreme takodje pokusavao da kupim neku potrosnu robu da ne bih cekao ali bez uspeha.
 
Nazad
Vrh Dno