Šta je novo?

Blue screen of Death

donniedemonD

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2017
Poruke
1,041
Poena
125
Imam problema poslednjih dana sa nekim greskama u kompu.

Najpre sam dobio ovu gresku kod restart > Memory management

2saieyg.jpg


Procesljao sam netom da vidim sta mogu da ucinim. Odradio dobre drajvere, uradio windows memory diagnostics i sve je bilo u redu.
Ali greska je bila prisutna,

Uradim nobi sistem juce, opet polako odradim apdejte na win 10, skinem ofiicial drivere. Nisam instalirao nista osim Chroma i dobijem jutros ovu gresku kod restarta>

dcsdu1.jpg

2rqnclh.png



Sumnjam na prastari SSD koji koristim, porucio sam novi danas i sumnjam na RAM takodje, uzeo pre neki dan u Enni, nov je...

Pomagajte
 
Sve sam to sredio kako treba. Juce obrisao pa ponovo instalirao directx i drajvere za graficku i malopre mi se desilo ponovo isto DXGMMS2.SYS greska...

Moze li da se desi da je fizicki ostecena graficka? Ja ne znam sta vise da radim...

Ako neko slucajno zna za neki program koji otkriva nepotrebne drajvere, nek napise, da jos to probam...
 
Poslednja izmena:
Možda je do nekog updejta? https://www.windows.com/stopcode ili instaliraj prethodnu verziju Windows 10 i onemogući/odloži update.
Nisi rekao ni kako je uopšte nastalo, jel do sad nisi imao problema na Desetci?

Možeš da probaš da nađeš WhoCrashed Professional verziju koja daje bolje rezultate kada se čekiraju prve dve opcije u Symbols tabu. Postoji i BlueScreenView programčić. Meni su nalazili različite uzroke, WhoCrashed Home je krivio kernel, BlueScreenView je krivio VirtualBox drajver za mrežu, a WhoCrashed Pro (sa aktiviranim symbols) je krivio za oba ekrana netvorx drajver. Obrisao sam NetworX koji je bio poslednja freeware verzija. Nije mi se dešavao tako često BSOD, pa ne mogu da utvrdim koji od njih je bio u pravu, vreme će pokazati. U tvom slučaju Windows već ukazuje na krivca na ekranu, pa ne znam koliko ti je potrebno da se ovim maltretiraš.

Ipak, ako želiš da nastaviš ispitivanje i ako ovi programi ne daju dovoljno informacija (u smislu toga da identifikuju modul ili drajver koji je problematičan), možeš da probaš da promeniš vrstu dump fajla na full, koja sakuplja celokupno stanje memorije, (ali i traži najviše prostora) i da čekaš da se opet desi BSOD http://www.resplendence.com/whocrashed_enablingdumps

Tu je i Driver Verifer http://www.resplendence.com/whocrashed_verifier On testira drajvere i ako je neki faličan, nastane BSOD.

I na kraju ostaje jedino da instaliraš Windows Debugging Tools, odgledaš par tutorijala i postaneš ubergeek ,)

Ali, ja najviše sumnjam na neki loš updejt.
 
Hvala za poduzi odgovor !


"sakrio" sam jednu stvar.

Komp mi je stigao pre neki dan, sto se windowsa tice skinuta je verzija sa microsoftovog sajta, i aktivirana preko cmd-a uz pomoc koda. Medjutim...

I kad mi je komp stigao i kad sam reinstalirao sistem juce-prekjuce... odmah sam se bacio na instaliranje igre sa "pouzdanog" pir****og sajta da vidim kako radi.

Malopre upalim windows defender i pronadje mi jednog trojanca. Obzirom da nista drugo nisam instaliravao sem igre(i osnovnih programa), jasno je odakle potice. Odmah sam ga obrisao i par puta palio i gasio racunar, restartovao... za sad bez blue screena. Nadam se da je do toga bilo.

A sto se drajvera tice, kod oba instaliranja sistema sam bas pazio i instalirao samo ome potrebne drajvere. Danas mi stize SSD nov, sto znaci da moram opet sistem da radim. Bicu maksimalno pazljiv i oko drajvera i programa... ako opet ne bude u redu i ispostavi se da onaj trojanac nije razlog problema, onda da kopam dalje za resenjima...

Pokusacu sad sa ovim driver verifiem da vidim sta i kako.

Edit, verifier isto kaze da je sve u redu oko drajverima. Sto se apdejta tice, windows ih je sam povlacio, valjda su u redu. Nadam se da je trojanac bio problem.
 
Poslednja izmena:
Stavim nov ssd da uradim windows i u sred instalacije mi izbaci onu gresku odozgo. System thread exception not handled.

Bice da je fizicki kvar u pitanju...
 
Koji verziju Windows 10 pokusavas da ubacis 1803 ili 1809?
 
1809. Poslednju sa njihovog sajta.

Iz drugog pokusaja dodjoh do desktop okruzenja nakon instalacije, ali cim sam tamo stigao, naprasno izgubih sliku...

Valjda definitivno moze da se kaze da je graficka sjebana?

Edit: restartovao sam komp, sad radi normalno. Uradicu pvih 3 4 apdejta sto ima, instaliracu drajvere samo sa zvanicnog sajta i par osnovnih programa. Videcu kako ce se ponasati dan dva... ako se opet ponovi isto, onda...

Jos komponente kupljene kod suborlticana, mogu da zamislim kako ce teci potencijalni proces reklamacije -_-
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno