Šta je novo?

Thunderbird alternativa (extract attachments vise ne radi)

SomiKnight

Slavan
Učlanjen(a)
09.06.2005
Poruke
842
Poena
330
Nakon update-a Thunderbird ima problem da gomila dodataka za njega ne radi, izmedju ostalih, meni najpotrebniji extract attachments https://addons.thunderbird.net/en-US/thunderbird/addon/attachmentextractor/ .

Konkretno, treba mi kada selektujem vise mail-ova mogu u neki folder na kompu da snimim sve attachment-e iz tih mail-ova.

Ima li neko resenje, ili mozda preporuka za neki drugi free mail program, thebat! mi je alternativa ali nisam nesto voljan da placam sad za njega, a takodje ne zelim narodnu verziju.

p.s. Slag na tortu bi bio da postoji mogucnost filtriranja mail-ova po nazivu attachment fajla, thunderbird ovo isto ne moze.
 
Hvala, mada ne svidja mi se ta opcija jer nije najnovija verzija, mogu i thunderbird da instaliram prethodnu verziju i radice ekstenzija, ali upitno je koliko je pametno zbog bezbednosti koristiti stare verzije programa.
 
Seamonkey se razvija i dalje, tako da to nije problem. To jeste bio FF/TB fork, ali Seamonkey nema nikakve veze sa novi(jim) verzijama koje Mozilla pravi. Gleda na Seamonkey kao na skroz drugi proizvod i to je to
 
Do skoro je radila ekstenzija Attachment Extractor Continued,
od verzije 78 više ne radi, po rečima autora neće više razvijati ovaj plugin.

Ako nekome zatreba, alternativa koju ja koristim je,
selektujem sve mailove, desnim klik na njih i Save as, i svi eml fajlovi se tako snime u jedan folder.

Za total commander se instalira packer plugin, TotalObserver 1.2.0, i u folderu se selektuju svi eml fajlovi, zatim se u total commanderu ide na Unpack, i on otpakuje eml fajlove, medju kojima su i attachmenti.

Nije elegantno, ali funkcioniše, ako neko zna neki komforniji način neka da ideju.
 
Nazad
Vrh Dno