Šta je novo?

samo 30fps-a u novijim igricama,zašto?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Monitor je LG 25UM58-P.Stavio sam rezoluciju igranja 2560x1080 i spojen je sa grafičkom Asus R9 390 Strix OC 8 MB,preko HDMI kabla,al u novim tj posljednjim igricama ne dobijem u igrama više od 30 fps-a.Vsync je isključen.
Zašto?Jel zbog limita HDMI-a na toj rezoluciji prepostavljam?
Da imam display port ulaz u monitoru pretpostavljam da bi imao više od 30 fps-a,ili grešim?
 
Koji kabl mi treba?
Imam 3 kabla u kući,spojio sam onaj što je došao uz monitor pretpostavljam da je to neki noviji standard HDMI na kablu.
 
Valjda nisu tolike stipse da ne daju adekvatan kabl - proveri podesavanja:

desni click -> screen resolution -> advanced settings -> monitor :type:
 
Da li je tebi osvežavanje monitora 30 Hz ili igra generiše 30 frejmova u sekundi? Ako je ovo drugo, mislim da kabl nema veze sa tim. Šta se dešava ako smanjiš kvalitet prikaza u igri? Napisao si da imaš problem sa novijim igrama. Šta je sa starijim igrama? Da li apsolutno svaka igra ima isti problem?
 
Na sajtu proizvođača monitora ne piše ništa koliki je refresh rate,prepostavljam 60Hz.
Ne,ja samo u novijim igricama imam 30 fps-a,u starijim recimo Doom zadnji imao sam oko 90 fps-a,shadow of mordor također na rezoluciji 2560x1080.
Da je problem kabl onda bi limitrao na svim igricama na 30 fps-a.
A čisto sumnjam da je ova grafička toliko slaba da ne može izvući više od 30 fps-a,nema šanse,i to tačno 30 fps-a što upućuje na neki tehnički problem.
Znači nešto je ograničava nju ili monitor,ne znam u čemu je problem?
Mogu eventualno da probam smanjiti postavke igre sa very high/high ne medium da vidim ima li razlike to ću danas uraditi.
 
ima na ovu temu zasita pregrst materijala na nasem najboljem drugaru google-u. Ne znam da li si pokusao jednu od 10 solucija ponudjenih online bas specificno za ovu karticu - 390 da probas - i vidis da li ti resava situaciju. Jednostavno na osnovu informacija koje su ovde , barem ja ti ne mogu ponuditi koristan savet.

Ukoliko sa istim drajverima , istim kablom , monitorom razlicite igre rade preko 30 a pojedine samo zakucane su na 30 - onda je definitivno problem software-skog tipa narocito jer si napisao da je FPS zakucan na 30. Postoje konzolni portovi koji rade tako 30/60fps zakucano , ali sumnjam da je to u pitanju. Moguce je da pojedine igre na drajver nivou imaju neki od power saving opcija itd ... Toliko sitnih gluposti moze biti u pitanju ...
 
Kakvog softverskog tipa??Misliš drajveri?
Pa jel treba da pišem AMD-u,pa ljudi da mi se smiju,normalno da će reći da nije do drajvera ili će reći skinite najnovije drajvere,a ja imam skorašnje,ne najnovije al noviji su.
Kojih 10 solucija,pošalji link?
 
Poslednja izmena:
Čudno.U Far Cry 5 sam oborio postavke sa High na Normal i dobio oko 38 fps-a.
U Batman Arkham Knight sam oborio sa High na Normal i dalje 30 fps-a.
Battlefield 1 ne mogu da izmjerim koliki je fps jer se fraps ne pokreće sa igricom al vidim da je jako nizak.
Pa ova grafička je krš,a stara je 2 godine.
Kad ona ne može u Batmanu da tjera više od 30 fps-a onda je to katastrofa.
Ajd Batman i nije neki problem s obzirom da nije FPS,ali Far Cry 5 jeste i na 30 fps,naprosto je neigrljivo,ne mozes naciljati oružjem.
Zaboravio sam provjeriti šta je sa Witcher 3,ali njega i ne igram tako da mi je nebitno, i on je zakucan na 30 fps,još starija igra.
Kakvo smeće od grafičke,pa nisu njoj performanse (brzina GPU/RAM-a) tako loše da ovako loše rezultate ima.
Doduše, možda sam ja pretjerao sa postavkama,ali to i nije neka rezolucija da ona daje ovako nizak FPS.
 
Sad ću da pogledam to sa linkova.
Nego mene zanima slijedeće,recimo da kupim asus gtx 1070 strix oc 8 GB da li ću i dalje biti "zaključan" na 30 fps-a preko HDMI izlaza na toj grafičkoj?
Baš sam gledao review od R9 390 ova grafička mora dati u Witcheru puno više od 30 fps-a čak i na 1440p,sam vidio da se ta brojka kreće sa 40 i nešto fps-a a kod mene je 2560x1080.
Tako da meni ništa nije jasno šta se ovde dešava.
Govorim o ovoj kartici:
https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/
Vidim kod nje je HDMI 2.0 izlaz.
 
Poslednja izmena:
Nisu kod mene instalirani Crimson drajveri,nego oni Catalyst,sad ne znam napamet koja verzija ali mogu provjeriti.
 
Pa svakako je (gotovo sigurno) problem zbog nekog podesavanja ili greske u softveru (OS, drajveri, igrice, malware...) - BTW, je l' ti legalan software?

A inace si imao u tim igricama veci FPS na starom monitoru?
 
Da.
Da,ali bio je full HD monitor spojen preko DVI konektora na grafičku.
Imao sam 60 fps-ova zakucano,drajvere nisam mjenjao.
I šta ti to govori?
 
A kad udjes u MENU monitora, da nemas mozda tamo neka podesavanja?

Sve mi se cini da ti je najpametnije da odradis format i clean install :crash:
 
Da.
Da,ali bio je full HD monitor spojen preko DVI konektora na grafičku.
Imao sam 60 fps-ova zakucano,drajvere nisam mjenjao.
I šta ti to govori?

Ne znam zašto ali ako imaš instaliran Asusov Sound isključi ga(u desnom uglu ikonica S)...imam identične probleme kad je taj program uključen samo je moja ploča Aus Ranger VII.Pride recimo i Bittorent ne radi kako treba.
 
Ljudi ako je na bilo koji način fps ograničen onda bi to bilo u svim igricama a ne u pojedinim.
Kakav Asus Sound?
Kako se zove aplikacija?
 
Da samo je isključi i onda probaj igru. Meni je pravio problem na WoT ista stvar na 30fps i manje.
 
Ajde vrati rezoluciju na 1929x1080 iako nije native za taj monitor... Čisto radi testa proveri igre u 1920x1080 i u 2560x1080.

Generalno pravilo je da ako je uključen vsync onda FPS ide do osvežavanja monitora samo ako kartica ima snage da isporuči više od toga. Čim kartica nema snage da izgura tih 60fps onda se ili FPS prepolovi na 30 ili varira između 30 i 60 ako je uključen triple buffering.
Ne znam kako je kod AMD kartica... Nvidia ima vsync podešavanje za svaku igru posebno i ima globalna podešavanja. Da li si 100% siguran da je vsync ugašen?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Da vsync je ugašen.
Nemoguče je da Battlefield 1 tjera sa vsync ON na 60 fps-a a Witcher 3 i Arkham Knight koje su starije igre na 30 fps-a.Mislim baš 30 fps ni 33 ni 38 ni 40,vjerovatno nije slučajno 30 fps,ima nešto u podešavanjima ili u hardware-u.
Ja sam siguran da ova grafička bi trebala ove igre tjerati na više od 30 fps-a na ovoj rezoluciji.
Isti je fps bez obzira koja rezolucija=30 fps.
 
Proveri ti u fraps-u da nisi slucajno ukljucio neku opciju da ti snima ili nesto slicno u 30 fps u odredjenim igricama, ne znam zasto uopste koristis to smece da bi video fps, instaliraj msi afterburner ko covek.
 
MSI Afterburner pokazuje isto 30 fps,kakve veze ima koji je program za detekciju frame-ova,nije u tome problem.
 
Ja imam 380x koja je sporija od 390OC ali je ista generacija. Moja kartica gura između 40 i 80 frejmova u full HD sa high ili ultra detaljima...2k rezolucija je jednostavno suviše zahtevna priča za 390 ako guraš highi ultra high....tako da 30 nije nemoguća priča...to da li je novija ili starija igrica u principu nema veze...ako je baš baš zakucano na 30 onda ti je 99.99% uključen vsync na neki način.
 
Nazad
Vrh Dno