Šta je novo?

Synology - Backup serovanog foldera u mrezi

BigBoy

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,485
Poena
660
Ideja je bila da šerovani folder na mrezi (smb) nekako redovno bekapujem uz pomoc Hyper Backup programa na Synology NAS. U File Station mountujem taj folder kao CIFS mount i onda sam ocekivao da isti taj mount bekapujem, medjutim Hyper backup zasivi taj mount i pise da se CIFS mount nemogu bekapovati. Ovo me je prilicno neprijatno iznenadilo.

Taj mrezni share mora ostati tamo gde jeste, ne mogu ga prebaciti na NAS.

Na racunar gde se nalazi taj share ne mogu da instaliram Cloud Station klijent.

Da li moze nekako da uradim mount tog foldera pa onda da uradim sync svih podataka iz tog mounta u neki drugi redovan folder na NAS-u koji cu tada lako sa Hyper Backup bekapovati?
 
Moj savjet ti je da kontaktiras emailom Synology helpdesk.
Po tom pitanju su temeljni.
Siguran sam da ce ti dati smjernice...


Ps. Pokusaj taj "share" backupavat putem drugog protokola ako je moguce?
Ako je taj kompjuter Mac, afp protokol ce biti dovoljan.

Za Sync preporucujem ForkLift mada ima i tonu drugih programa za istu svrhu.

By the way koji ti je model u pitanju?
Isto sam pokusavao i na mom zasnovanom na ARM cpu ali na kraju sam odustao od tog nauma.
 
Poslednja izmena:
Ideja je bila da šerovani folder na mrezi (smb) nekako redovno bekapujem uz pomoc Hyper Backup programa na Synology NAS. U File Station mountujem taj folder kao CIFS mount ...

1. Hyper Backup sluzi da backup-ujes podatke i podesavanja Synology NAS-a (na USB externi disk, neki Cloud servis ili mrezni sherovani folder...) link
2. cini mi se da tebi podaci koje hoces da backup-ujes nisu na Synology NAS-u te stoga ni ne mozes da ih backup-ujes sa Hyper backup-om.

Ako hoces da backpujes postojeci sherovani folder (koji se NE nalazi na Synology NASu) najverovatnije ti treba "Active Backup for Business" link. Nakon toga mozes dodati i Hyper Backup koji ce backup-ovati ceo NAS...
 
Nazalost nisam ni blizu da zadovoljim:

NAS Requirements and Limitations
To install Active Backup for Business, a NAS device runs DSM 6.1.7 or above is required and only x64 Synology NAS servers and Btrfs file system is supported. For backup performance, it is recommended to have at least 4G of RAM and not to set up the shared folder quota due to deduplication mechanism.
 
Nazad
Vrh Dno