Šta je novo?

Asus Maximus Ranger VII problem sa bootovanjem

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav ljudi,

Uzeo sam skoro jednu Maximus Ranger VII (Z97 ploču) i upario je sa i7 4790k i imam 2 problema.

Prvi je vezan za temperaturu procesora, odnosno po montiranju cooler-a temperatura u BIOS-u se za čas posla popne na 58*C (neki polustock cooler, ali probao sam i sa cm 212 slična stvar, samo sad ode na 56*C) iako cooler lepo hladi, probao sam ga na i5 8600k i hladi normalno, oko 28-30*C idle. Pogledao sam napone, i vcore je na auto podešavanjima bio na 1.1v pa sam spustio na 1v, ali temperatura je pala možda 1*C, spustio na 0.9 temperatura opet ostala ista (a imao sam isti CPU koji je na deff kloku radio isto na 0.9v i temp je bila u full load-u sa istim coolerom oko 60*C a ovde je 55*C idle i to u biosu)

Druga stvar je što ne mogu da instaliram sistem, odnosno čim prođe boot screen i krene da učitava sstem, bilo sa USB-a ili sa HDD-a krene da zavrti one tačkice i odma zakuca i to je to, nema dalje. Probao sam sa drugom memorijom, probao drugi hard disk, probao bez hard diska, probao drugu instalaciju (drugi USB) i uvek isto s***e.

Na ploči je bio poslednji BETA bios, koji sam zamenio, stavio predzadnji, opet isto, šta god da uradim isto se ponaša

Jel ima neko ideju šta bi moglo biti?
 
Poslednja izmena:
Danas sam testirao i ploču i procesor i na toj ploči i sa drugim procesorom se isto dešava :S a ovaj i7 bez problema radi na drugoj mašini :S

Ima li neko ideju šta bi moglo biti sa pločom?
 
Nemam to :D
 
Kasno se javljam, i možda si već riješio problem, ali probaj drugo napajanje. Možda je napajanje, a možda je i na ploči otišao neki od regulatora napona.
 
probao 3 napajanja :) i 3 procesora, ono šta me čudi je da je samo kada je i7 unutra temperatura prevelika, tipa 55*C u bios-u dok su i i3 i i5 na 30*C
 
Nazad
Vrh Dno