Šta je novo?

OC i7 8700k & Kraken x72

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Nisam siguran da li imam problem sa temperaturama, sudeci po iskustvima drugih korisnika, rekao bih da da. Dakle rig je: case NZXT H700i, Kraken x72, i7 8700k, Gigabyte Z390 Aourus Pro. Kraken namesten na vrh kucista, 3 ventilatora napred, 1 pozadi. Temperature su:

Stock (Kraken at Performance):
idle: 30c, load (Prime 95): 77c after 20 mins - auto boost na 4.3ghz za sva jezgra

OC (Kraken at Performance):
overclock @ 4.8ghz, vcore 1.22v, no AVX offset, LLC turbo
idle: 35-37c, gaming (BF V): 65-67c, Prime 95 ode na 99c posle 15min moram da ga gasim (small FTT). Nema nestabilnosti dok igram, ali ovo u Prime mi je previse za tako malu voltazu. Koliko sam citao po netu drugi imaju dosta manje temperature na preko 1.35v i 5ghz sa ovim AIO.

Da li vam deluje da je nesto ovde ne valja sto se tice temperatura pogotvo prime na o/c?

Mozda je vredno spomenuti u CAM na cooling tab nema uopste info da menjam fan/pump na performance vec samo fan i nema info o temperaturi tecnosti? Slika dole. Takodje na idle mi malo bucan kraken ili se varam? - > https://www.youtube.com/watch?v=IFXmyTmRq4k
 

Prilozi

  • cam_120118_1.jpeg
    cam_120118_1.jpeg
    67.6 KB · Pregleda: 82
Koristi prime95 v26.6 bez AVX i to je to
 
To sam video da se cesto preporucuje ta verzija. U cemu je fora bas sa 26.6?
 
Pa ne testira AVX instrukcije, manje temperature realnije okruzenje za prosecnog korisnika
 
Hvala puno, sada je na 4.8ghz, vcor 1.20v, 85c posle 20min :).
 
Koristi poslednju verziju 29.4 build 8, otvori local.txt file, dodaj na vrhu:

CPUSupportsAVX=0
CPUSupportsFMA3=0

Možeš da isključiš samo FMA3 ako želiš.
 
Sto se tice konstatacije da nemas opciju menjanja brzine pumpe, ako je tvoj video koji si postavio u prvom postu, ne vidim da ti je na pumpi povezan usb kabl koji ocitava parametre pumpe.
Reci mi koliko ti je bucna pumpa, tj. da li se cuje cudno krckanje?
Ja sam moj kraken x62 danas reklamirao jer se pumpa nenormalno cula, cisto da znam da li je to slucaj kod vecine ili sam samo ja baksuz.
 
Ako je to onaj micro usb koji ide u glavu i sa druge strane u usb 2.0 plocu, jeste nije povezan, ali koliko sam sshvatio on je samo za osvetljenje? Ili pak sluzi i za kontrolu obrtaja pumpe?
Sto se tice pumpe - nije krckanje vise kao konstantan prigusen zvuk, mada mi sada iskreno ko deluje ko da je to zapravo normalan zvuk rada pumpe nego mi prethodna masina na idle bila malo tisa pa je ovo stvar navike.
 
Sto se tice konstatacije da nemas opciju menjanja brzine pumpe, ako je tvoj video koji si postavio u prvom postu, ne vidim da ti je na pumpi povezan usb kabl koji ocitava parametre pumpe.
Reci mi koliko ti je bucna pumpa, tj. da li se cuje cudno krckanje?
Ja sam moj kraken x62 danas reklamirao jer se pumpa nenormalno cula, cisto da znam da li je to slucaj kod vecine ili sam samo ja baksuz.
Imam x62 I apsolutno je bešuman (8700k sva jezgra na 4.4 ghz). Da li si CPU cooler kablić spojjo na CPU ili AIO header na ploči? Mnoge novije ploče imaju AIO header.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bedak, reklamiraj je onda.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Na kraju jeste bio kablic, povezao i sve ok.
 
Stavi Kraken napred. Trebao bi da postignes jos nize temperature. Ne govorim iz licnog iskustva. Gledao sam neke klipove na Youtube (ako ih nadjem, saljem link).
 
Nazad
Vrh Dno