Šta je novo?

Neverovatan problem

nenadwebivi

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2008
Poruke
72
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 5900X - NZXT 360
RAM
G-SKILL 32gb DDR4
GPU
AMD Ryzen 9 5900X
Monitor
Mi 34 UW
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,
Naime, imam neverovatan problem sa HDD-om. U pitanju je logicki odnosno ne mehanicki problem.
Problem je nastao u sledecem:
HDD je podeljen na dve particije, jednu sistemsku, i drugu naravno za storage. Druga je encryptovana u windowsu, odnosno zakljucana na pass.
Inace HDD je na laptopu od devojke, vec duze vreme isti je poceo da usporava itd, bila je potrebna reinstalacija sistema, naravno reinstalirao sam sistem, ne diravsi drugu particiju na kojoj su bili podaci. Prethodno sam prebacio MBR u GPT, jer nije bio prebacen.
Sve je proteklo odlicno, i par dana nismo uopste ni rezonovali da particija D nije vidljiva, naravno veceras sam usao na isti, dodelio sam joj Volume da bude vidljiva, prethodno mi je bilo cudno da je ostatak GB (odnosno velicina te particije ) bila navedena kao unallocated...nije ni vazno, kada sam otvorio particiju, ona je bila prazna tj. ona je prazna, podataka nigde nema...Nije bio potreban ni pass da se otkljuca..nista...
Da li neko ima predstavu sta se desilo? sta da se uradi?

Podaci su nam i vise nego vazni, moze se reci vitalni...

Unapred hvala..

P.s. Pokusacu sada da nadjem neki software za vracanje podataka..ako to ista moze da doprinese...
 
Kad si formatirao hdd u gpt, tad si sve obrisao. S’ obzirom da vjerovatno niste pisali nista po drugoj particiji, 99% mozes da vratis sve podatke.
Isprobaj vise softvera za vracanje podataka i obavezno moras ubaciti neki eksterni hdd za spasavanje - ne smijes na taj hdd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad si formatirao hdd u gpt, tad si sve obrisao. S’ obzirom da vjerovatno niste pisali nista po drugoj particiji, 99% mozes da vratis sve podatke.
Isprobaj vise softvera za vracanje podataka i obavezno moras ubaciti neki eksterni hdd za spasavanje - ne smijes na taj hdd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MBR u GPT sam prebacio softverski, nisam radio u CMD disk part..stavio sam hard na komp i samo odradio prebacivanje, to sam isto uradio i sa jos dva harda na kojima su ostali podaci..Sto mi tek nije jasno..
Trazim sada softvere....nismo nista pisali po toj particiji, nadam se da ce uspeti neki softver da povrati podatke...
 
Ukoliko si koristio Windowsovu enkripciju i ako nisi eksportovao sertifikat iz starog Windowsa, podacima u novom Windowsu nećeš moći da pristupiš, čak i ako ih vratiš da budu vidljivi.
 
Врло је могуће да се зато и не види, ако је партиција била енкриптована, нова инсталација није ни могла да јој приступи па је остала да лебди. Делује да је време да се поново набављају/праве ти витални подаци мада ми не делује реално да неко енкриптује а не експортује сертификат за сваки случај. :(
 
O kakvom sertifikatu se radi? Ja koristim BitLocker na eksternom disku i pristupam iz različitih Windows-a na osnovu šifre.

, dodelio sam joj Volume da bude vidljiva, prethodno mi je bilo cudno da je ostatak GB (odnosno velicina te particije ) bila navedena kao unallocated...nije ni vazno, kada sam otvorio particiju, ona je bila prazna tj. ona je prazna, podataka nigde nema...Nije bio potreban ni pass da se otkljuca..nista...
Čekaj, ako je bilo unallocated to znači da Windows nije ni video tu particiju, i da si ti dodavanjem Volume-a napravio particiju od tog prostora? Ili je particija postojala a ti si samo dodelio slovo?
 
Kako god, iskustvo te je naucilo da od sad radis backup na ext.hdd/usb stick obavezno pred reinstalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno