Šta je novo?

Xiaomi MI A2 Lite

Haha kakvog zakljucka care, covek je potao gde si kupio, odg sam mu da ako je bg da je 100% u radnjama na crno za 159€. Na to si ti krenuo da se pravdas kako ne znas da li je na crno ili nije, bas si toliko naivan da ne znas. Ali zato znas da javno na forumu izreklamiras radnju gde si kupio.
 
Haha kakvog zakljucka care, covek je potao gde si kupio, odg sam mu da ako je bg da je 100% u radnjama na crno za 159€. Na to si ti krenuo da se pravdas kako ne znas da li je na crno ili nije, bas si toliko naivan da ne znas. Ali zato znas da javno na forumu izreklamiras radnju gde si kupio.

Prijatelju, ko tebi drma kavez? Čovek je pitao gde sam kupio i ja sam mu odgovorio. Tvoje probleme sa legalnošću rešavaj negde drugde.

Svi na forumu kupuju od ljudi sa KP i iz kine/odakle god, a ti si počeo da skačeš kao da sam tebi ukrao telefon direktno iz džepa.
 
Od juče sam vlasnik ovog telefona, pre njega sam koristio Samsung Galaxy Note 4, i mogu reći da mi se A2 lite baš sviđa. Kupio sam 4/64 verziju.

Čitam o problemu koji Nabukodonosor ima, ali ga nisam primetio kod mene. Upravo sam ubio nekih 20+ aplikacija iz recent liste.

Ajde probaj ostavi 20 aplikacija i vidi ujutru da li su ti tu, i da li je startuju iz memorije ili se restartuju.
 
Апликације остају у меморији. Телефон је савршен! Данас 26% батерија, преко седам сати екрана. Брз, стабилан, слике супер....
На телефону нисам радио root, нити сам брљао по системским подацима, једноставно га користим у уживам у његовом једноставном систему. Прегледао сам на XDA шта има од направљених система и одлучио сам да ништа не дирам. Нема ни један стабилан направљен систем. Још је рано, млад телефон...


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Da nisi ti kupio neki drugi telefon? :) Jer realno, ajde za sve ovo cu da ti poverujem, ali slike su kao na telefonima od pre 10 godina.

A sto se tice aplikacija da li ostaju u memoriji ili ne, mozda me ne razumes...ostaju one po sat dva, ali kazem ti, startuj ih sada, i vidi jesu li tu sutra.
 
Do ujutru ostalo 5 aplikacija, mada to meni ne smeta pošto ih i onako ubijam kada mi ne trebaju.
 
Остале и мени све апликације од јуче. Уради ти лепо unroot па после тога уради фабрички рестарт. Па истестирај онда, ако ти то толико значи. Мада ни ја не видим потребу за то.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Kako to mislis "i meni"? Mislis "samo meni"? Posto je kod tebe izgleda poseban slucaj, samo tebi ostanu sve aplikacije. :) Evo covek iznad kaze da i njemu telefon ubije aplikacije preko noci. Nema sta da radim unroot, posto mi se to desavalo dok telefon nije bio rutovan, cak sam uradio i factory reset, nije pomoglo. Ocigledno je kod svih isti problem, cak ne samo na ovom telefonu, vec je problem rasprostranjen globalno.

ако ти то толико значи. Мада ни ја не видим потребу за то.

Kao kad bi rekao da imas Ferari ali mozes da ga vozis samo u prvoj, pa ako ti bas toliko to znaci idi popravi ga, pa ako bas moras vozi ga u svim brzinama. Mislim, ne kapiram, sto ce ti onda 4GB rama ako ti nicemu ne sluze?! Ti volis da cekas da ti se svaka aplikacija startuje iznova svaki put?

Mislim da je ocigledno da je ovo problem vezan za Android 9, jer ga ljudi masovno imaju, na skoro svim telefonima. Neki proizvodjaci su uspeli da ga malo ublaze svojim softverskim resenjima, ali problem i dalje postoji. Guglaj malo, videces. E sad, uvek postoje neki kao ti kod kojih problem magicno ne postoji. :)
 
Problem je do androida 9.0, ne do telefona. Drugo,taj telefon nije ferari,tako da,i da drzi prikaz svih aplikacija u pozadini,svakako bi 70% njih morao da loaduje ponovo l.
 
Slazem se, ali 4GB rama je sasvim dovoljno da drzi 10-tak aplikacija koje se koriste svaki dan, ceo dan.
 
Agresivan je Pie, ili da se pomiris sa tim i cekas neki apdejt ili da se spustis na prethodnu verziju. Treba uzeti u obzir i procesor tog telefona SD 625 koji je prilicno zastareo. Koristio se u note 4x koji je izasao jos pre 2 godine a bio je tada telefon srednje klase.
 
Ново ажурирање
4918732c2488d096e8c3920925d1ce75.jpg


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Vidim da je cena novog 170e da li ima neki bolji telefon za te pare?
 
Imas na oglasima nove, ili sa mesec dana starosti p smart 2019 ili honor 10 lite na primer. Mozes da uzmes i redmi note 6 pro,i on je bolji.
 
Jel može preporuka za neko provereno kaljeno staklo sa Alija? Kupio sam jedno, ali ekran mi ne reaguje na prste kao što je bilo bez njega, za razliku od toga kako je kod devojke na njenom Redmi 5 Plus gde potpuno isto reaguje kao bez stakla.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nilkin

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
@Nabukodonosor
 
Poslednja izmena:
Jel može preporuka za neko provereno kaljeno staklo sa Alija? Kupio sam jedno, ali ekran mi ne reaguje na prste kao što je bilo bez njega, za razliku od toga kako je kod devojke na njenom Redmi 5 Plus gde potpuno isto reaguje kao bez stakla.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Najbolje do sada. Stavljeno na pocophone. Neces pogresiti.
https://s.click.aliexpress.com/e/cWrZxAGu

2623c081ac3f00fd9e1694d6eda54287.jpg
92e00084b9086e45f01383595edb8f70.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pitanje:

Da li je neko planirao upgrade na Mi 9SE recimo.
Bolji telefon po svemu (kamera, ekran, procesor...) od Mi A2 lite i povrh svega toga je čak i nešto manji što je bio glavni razlog pri kupovini ovog telefona.

Jedina falinka je baterija. 3070mah a nešto veći ekran...
 
Brat je nekoliko puta seo na telefon i sada ima problema sa paljenjem telefona (navodno se neki deo iskrivio, moze da se ispravi, ali onda verovatno mora da se menja ekran).
Postoji li neki servisu u Novom Sadu ili Beogradu koji radi popravke Xiaomi telefona?
 
Logic Shop у Балканској у Београду.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno