Šta je novo?

Xiaomi MI A2 Lite

Iskljuci Adaptive Battery u podesavanjima za bateriju.
 
Nemam A2 Lite niti stock Android telefon, tako da ne bih znao, ali znam da to podesavanje ubija aplikacije :D

Drug ima A2 Lite, ne zali se na trajanje baterije, iskljucen mu je Adaptive Battery.
 
Pozdrav društvo, imam jedan specifičan problem, pa me zanima je l imao neko to i da li zna rešenje. Naime imam dve 4G kartice u telefonu, Globaltel i VIP. Globaltel je podešena kao kartica za internet a VIP za sve ostalo. Kada se pozove na Globaltel, sve normalno radi, a kada se pozove na Vip, isključi se internet, iako je Globaltel zadužen za internet. Čim se prekine poziv, internet se vrati. U čemu je problem? U pitanju je Mi A2 Lite telefon na Androidu 9. Hvala

Telefon je dual sim, ali ima samo jedan "modem". Tako da kada koristiš karticu/mrežu koja nije postavljena za internet, logično je da nemaš internet.
 
Nemam A2 Lite niti stock Android telefon, tako da ne bih znao, ali znam da to podesavanje ubija aplikacije :D

Drug ima A2 Lite, ne zali se na trajanje baterije, iskljucen mu je Adaptive Battery.

Da odgovorim sam sebi na pitanje, a mozda i druge bude zanimalo. Trosi vise bateriju, poprilicno. Evo npr. nocu mi potrosi dok spavam oko 2-3%, a nocas mi je potrosio 7%.
 
I definitivno ne funkcionise. Opet mi je pogasilo u toku noci vecinu aplikacija.
 
Jedno pitanje. Telefon mi nonstop gasi aplikacije u recent apps. Ostane ih samo 5-6. Znaci dzabe sto imam 4GB rama kad mi nicemu ne sluzi, moram svaki put da startujem ponovo aplikacije. Jel i kod vas ovako?
Da nisi u opcije za programera ograničio broj aplikacija koje mogu da rade u pozadini?

Sent from neki Samsung telefon
 
Nisam. Odmah sam to bio pogledao, stoji na Standard limit.

Ma moracu danas da uradim factory reset, i necu da apdejtujem na Feb patch, mozda je on los. Cekacu Mart.
 
Kod mene radi sasvim normalno. Nista ne radim osim sto ga ukljucim i podesim Ap Band....2.4Ghz ako ces da povezujes Android telefon na hotspot, 5Ghz ako ces Apple uredjaj.
 
Ja povezem uredjaje bez problema samo nece da seruje net sa drugim uredjajem dok na xiaomi radi bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene radi sasvim normalno. Nista ne radim osim sto ga ukljucim i podesim Ap Band....2.4Ghz ako ces da povezujes Android telefon na hotspot, 5Ghz ako ces Apple uredjaj.
2.4GHz ako uredjaj koji se povezuje ne podrzava 5GHz i ako hoces bolji signal kroz prepreke, 5GHz ako je uredjaj koji se povezuje blizu i podrzava 5GHz.

Kakve veze ima da li je Android ili Iphone? Vecina (gotovo svi) Android telefoni od 150e i navise podrzavaju 5GHz mrezu, osim low-end krseva "jakih" brendova koji se prodaju po paprenim cenama za ponudjem hardver.
 
Ne znam da li ima veze, ali evo do sada nisam uspeo nijedan Android uredjaj da prikacim na 5Ghz, a kacilo se gomila njih kod mene, jer imam 100GB interneta. Takodje, nijedan iPhone ili moji iPad tableti nece na 2.4Ghz. Dal ima veze ili nema, ne znam.
 
Jel moze samo neko ko ima ovaj telefon da mi potvrdi da je kod njega isto kao kod mene ili da nije svejedno, samo da znam da li sam ja izolovan slucaj. Da startuje npr. 10-15 aplikacija, i da proveri kasnije u toku dana posle nekoliko sati da li ce te aplikacije da budu u recent apps. Jer sam probao mislim do sada sve zivo, a Xiaomi jedino sto je mogao da pomogne je da kazu uradi factory reset (koji sam uradio BTW) i posle toga su mi ladno rekli to je sve sto mi mozemo da ti pomognemo. :/
 
Jel moze samo neko ko ima ovaj telefon da mi potvrdi da je kod njega isto kao kod mene ili da nije svejedno, samo da znam da li sam ja izolovan slucaj. Da startuje npr. 10-15 aplikacija, i da proveri kasnije u toku dana posle nekoliko sati da li ce te aplikacije da budu u recent apps. Jer sam probao mislim do sada sve zivo, a Xiaomi jedino sto je mogao da pomogne je da kazu uradi factory reset (koji sam uradio BTW) i posle toga su mi ladno rekli to je sve sto mi mozemo da ti pomognemo. :/
Ne bi trebalo da ti izbaci iz recent apps, cak iako ce on sam da pogasi pola tih aplikacija i moraces da ih restartujes, ali one moraju da stoje u recent apps i dalje

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Jel moze samo neko ko ima ovaj telefon da mi potvrdi da je kod njega isto kao kod mene ili da nije svejedno, samo da znam da li sam ja izolovan slucaj. Da startuje npr. 10-15 aplikacija, i da proveri kasnije u toku dana posle nekoliko sati da li ce te aplikacije da budu u recent apps. Jer sam probao mislim do sada sve zivo, a Xiaomi jedino sto je mogao da pomogne je da kazu uradi factory reset (koji sam uradio BTW) i posle toga su mi ladno rekli to je sve sto mi mozemo da ti pomognemo. :/
Није то до телефона, ја имам ноте 4х који има исти процесор и рам као а2 лајт. Све апликације које раде у позадини се поново учитавају иако стоје у "recent"
 
Meni stoje aplikacije od jutros sve sto sam koristio na telefonu. Nemam problema nikakvih.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Evo, nocas sam ostavio oko 15 aplikacija u recent apps, bas da proverim. Kad sam se probudio imalo ih je 5.
 
Je l' briše samo recents kartice ili aplikacije iz memorije? Kada otvoriš aplikaciju (preko ikonice, iz app drawer-a) je l' učitava ponovo?

Android od verzije 7 briše recents kartice posle nekog vremena dok se telefon ne koristi.
 
Sve aplikcije ubija skroz, svaki put se restartuju.

Neverovatno da ne uspevaju ni neke fore koje ljudi koriste na drugim telefonima, posto se ovo koliko vidim svima desava na Androidu 9, zale se ljudi sa svim telefonima. Oni koji se ne zale, nisu primetili. Ali rutovao sam telefon i napravio local.prop fajl u Data folderu i tu stavio aplikacije koje nece moci da ubije, tipa sys.keep_app_1=com.google.android.youtube, ali neverovatno da ni to ne radi. Na tom principu generalno rade te memory locker aplikacije. Fascinantno.
 
Od juče sam vlasnik ovog telefona, pre njega sam koristio Samsung Galaxy Note 4, i mogu reći da mi se A2 lite baš sviđa. Kupio sam 4/64 verziju.

Čitam o problemu koji Nabukodonosor ima, ali ga nisam primetio kod mene. Upravo sam ubio nekih 20+ aplikacija iz recent liste.
 
Ako je bg, ima nekoliko radnji koje prodaju na crno za 159€
 
Pa nisi dobio fiskalni racun vec obican papirni predracun. Naravno da znas da je tako na crno.
 
A poenta tvog zaključka je...?

Pored silnih KP prodavaca, ovo bi trebalo da me zabrine kako?
 
Nazad
Vrh Dno