Šta je novo?

Xiaomi MI A2 Lite

Danijel84

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2017
Poruke
171
Poena
69
Evo tema za diskusiju.
Ne ubacujte komentare u temu Xiaomi Mi A2
 
Evo ja ću da odgovorim u ovoj temi al moraš da postaviš konkretno pitanje :)

Ženi sam uzeo ovaj telefon pre nekoliko dana a sebi mi8 Lite, njoj je posle redmi 3 pro sve super, taman toliko se i razume, ja sam ga malo čačkao toliko da joj podesim sve što treba, pa nemam neka konkretna iskustva.
Ono što sam primetio, poredeći sa SD660, primeti se razlika u performansama, ništa drastično al primeti se, baterija fenomalna i ujedno najveća prednost ovog telefona.
Ja sam ga uzeo ovde na forumu, za 150eur koliko je plaćen, telefon sabija i teško da ima konkurenta

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Evo pitanja retroaktivno :)

Kakvi su vam utisci o telefonu generalno. Dosta mu je pala cena pa razmišljam da ga uzmem. Glavni razlog zašto ovaj a ne full A2 ili RN5 su dimenzije. Tragam za manjim telefonima koji su očigledno vrsta koja izumire...
 
Novo(ili relativno novo) nema nista bolje od A2 Lite, u tom budzetu do 200e, ako je uslov da telefon bude manji.

Ne racunam polovne flagshipove iz 2016.
 
Novo(ili relativno novo) nema nista bolje od A2 Lite, u tom budzetu do 200e, ako je uslov da telefon bude manji.

Ne racunam polovne flagshipove iz 2016.

Koliko sam video ovaj može da upadne i u segment do 150e ako se ide na 3/32 verziju.

Samo što za mene i ovo nije manji telefon, ali šta ćeš... progres valjda :)
 
Meni nije jasno zašto ima toliko lošiji antutu benchmark rezultat od RN5 kad je u pitanju isti hardware? Isto pitanje i za kameru - isto sočivo kao na RN5, a slabiji kvalitet fotki, naročito u mraku. Može biti i do software-a, ali da li je?


Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo pitanja retroaktivno :)

Kakvi su vam utisci o telefonu generalno. Dosta mu je pala cena pa razmišljam da ga uzmem. Glavni razlog zašto ovaj a ne full A2 ili RN5 su dimenzije. Tragam za manjim telefonima koji su očigledno vrsta koja izumire...

Nije A2 lite uopste mali. Ja sam trazio par meseci idealan telefon (kompaktan, baterija, hardware, software) ali nema nista do 200e jedino S7. Pa sam kupio A2 lite, i sad posle 2 meseca koriscenja planiram da ga menjam za A2. Kad uporedis ova dva telefona, A2 nije mnogo veci, a u ruci kad ih uporedis A2 deluje mnogo bolje, tanji je malo ali deluje u ruci kao da je duplo tanji od A2 lite.

edit: Generalno, utisci su super. Telefon nije nista brz, ali sve radi bez kocenja sto je najbitnije. Imam 4/64 verziju. Voleo bih Android 9 da isprobam dok ga imam ali tesko da ce pre marta.
Najbolja stvar na telefonu je baterija, gde ako ga ne akas previse, izdrzi i treci dan bar do podne.
 
Poslednja izmena:
Nije A2 lite uopste mali. Ja sam trazio par meseci idealan telefon (kompaktan, baterija, hardware, software) ali nema nista do 200e jedino S7. Pa sam kupio A2 lite, i sad posle 2 meseca koriscenja planiram da ga menjam za A2. Kad uporedis ova dva telefona, A2 nije mnogo veci, a u ruci kad ih uporedis A2 deluje mnogo bolje, tanji je malo ali deluje u ruci kao da je duplo tanji od A2 lite.

edit: Generalno, utisci su super. Telefon nije nista brz, ali sve radi bez kocenja sto je najbitnije. Imam 4/64 verziju. Voleo bih Android 9 da isprobam dok ga imam ali tesko da ce pre marta.
Najbolja stvar na telefonu je baterija, gde ako ga ne akas previse, izdrzi i treci dan bar do podne.

Slažem se da nije mali, meni su svi ovi moderni telefoni preveliki. Ovo mu dođe neki kompromis valjda. Najmanji među velikim.

Ja sam se nadao da će neko napraviti neki 5.2"- 5.5" all screen telefon za neke pristojne pare, ali izgleda da od toga nema ništa...
 
Nije A2 lite uopste mali. Ja sam trazio par meseci idealan telefon (kompaktan, baterija, hardware, software) ali nema nista do 200e jedino S7. Pa sam kupio A2 lite, i sad posle 2 meseca koriscenja planiram da ga menjam za A2. Kad uporedis ova dva telefona, A2 nije mnogo veci, a u ruci kad ih uporedis A2 deluje mnogo bolje, tanji je malo ali deluje u ruci kao da je duplo tanji od A2 lite.

edit: Generalno, utisci su super. Telefon nije nista brz, ali sve radi bez kocenja sto je najbitnije. Imam 4/64 verziju. Voleo bih Android 9 da isprobam dok ga imam ali tesko da ce pre marta.
Najbolja stvar na telefonu je baterija, gde ako ga ne akas previse, izdrzi i treci dan bar do podne.
Pozdravi se sa baterijom kad predjes na A2. [emoji3] [emoji6]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel imate opciju da ukljuljučite onaj "double tap to wake" ili kako se već zove?
 
Da li vam radi miracas sa Pie update-om?
 
Idemoooooo...
811b13ccc34dbf65eba644cf1f6ba9a1.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja dobio pre nekoliko dana. Adaptive brightness s*ebaše skroz

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Skini obicnu app iz playstore-a Adaptive Brightness (plava ikonica sa A) radi perfektno odkako imam telefon.
 
Jel probao neko da stavi gcam?
Kakvi su rezultati?
 
Kupio prije 20 dana xiaomi a2 lite.
Za moje potrebe izvrstan
Lijep izgled, odlična izrada, silikonska maskica u paketu. Dovoljno ram-a za normalnu upotrebu (3GB ram), Android one - super stvar, nema nikakvih trzavica u radu. Sve app društvenih mreža rade glatko. Ekran meni lično odličan, FHD +. Kamera(napravim 2 fotke mjesečno :lol: ) dobra. Senzor otiska prsta radi brzo.
Jedina neobična stvar je led lampica notifikacije koja se nalazi u donjem desnom uglu.
Azuriran na Android 9.
Sve u svemu izvrstan telefon za sve one koji ne pate od posjedovanja vrhunskih firmiranih modela.
.Ovaj telefon će, po svemu sudeći, dugo ostati u mom vlasništvu
 
Mislim da PIE zvanicno ne podrzava vise miracast...
U pravu si, to je tačno. OEM može svakako na Pie da ubaci WFD servis i omogući miracast funkciju uz malo modifikacija.

Tako je Xiaomi uradio na A2, A2 Lite i A1.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E ljudi, treba mi mala pomoc...Kupio caletu ovaj fon i kad sam mu namestio na srpski jezik vidim da je pola stvari na srpskom, a pola nije...Kad sam probao da prebacim na srpski na mom RN5 bilo je sve lepo prevedeno...Jel ima tu resenja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav društvo, imam jedan specifičan problem, pa me zanima je l imao neko to i da li zna rešenje. Naime imam dve 4G kartice u telefonu, Globaltel i VIP. Globaltel je podešena kao kartica za internet a VIP za sve ostalo. Kada se pozove na Globaltel, sve normalno radi, a kada se pozove na Vip, isključi se internet, iako je Globaltel zadužen za internet. Čim se prekine poziv, internet se vrati. U čemu je problem? U pitanju je Mi A2 Lite telefon na Androidu 9. Hvala
 
I kod mene je tako na A2. Valjda mu to dođe normalno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
I kod mene je tako na A2. Valjda mu to dođe normalno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ali totalno je nelogično. Internet ide preko Globaltel kartice a pozivi, poruke itd. preko Vipove. Zašto gasi internet koji ide preko Globaltel kartice kad se zove Vip broj? A kad se uradi obrnuto, onda je sve ok...
 
Jedno pitanje. Telefon mi nonstop gasi aplikacije u recent apps. Ostane ih samo 5-6. Znaci dzabe sto imam 4GB rama kad mi nicemu ne sluzi, moram svaki put da startujem ponovo aplikacije. Jel i kod vas ovako?
 
iskljuci miui battery saver globalno pa probaj tako. imaj u vidu i da ce baterija malo krace da ti traje
 
Kako miui na A2 Lite? Ne znam kako je kod tebe, ali kod mene je stock android. :)
 
Nazad
Vrh Dno