Šta je novo?

The Outer Worlds

Doktor

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2006
Poruke
1,525
Poena
360
Nova igra od Obsidianaca. U sledeci cetvrtak je najava. Pre nekoliko godina su najavili da Caine i Boyarski rade na nekom novom projektu. Znajuci da su njih dvoje radili na Arcanumu, sve vreme od najave ocekujem neku posvetu toj velikoj igri. Voodoo je na Klanruru okacio nesto sto sto bi moglo da bude ta igra (potpuno sam zaboravio na taj sett. i u snu mi ne bi pala na pamet, a najpribliznija je Arcanumu).

https://www.obsidian.net/

Screenovi:

1.jpg

2.jpg

3.jpg


Ovo bi moglo da bude ta nova igra, ali ajde da sacekamo taj cetvrtak.

https://en.wikipedia.org/wiki/Space:_1889
 
Jedva čekam da vidim na čemu rade...Arcanum je bila vrhunska igra.
 
Steta sto nije neki novi Arcanum, ali je i ovo super. Space Fallout.
 
Zanimljivo.
Ono što mi se sviđa kod Obsidiana je to što najave igru krajem godine za sledeću godinu.

InXile najavi Wasteland 3 2016 za kraj 2019 :) jeste da su manji tim ali opet..

Ruku na srce, igram trenutno Bard's Tale IV i mogu da kažem da je dobra igra :)
 
From the original creators of Fallout.
And the developers of Fallout: New Vegas


I izbace objavu posle Fallout 76 debakla.

Što bi narod rekao: "Obrnuli su igricu" :Klanjanje

Taman da se premosti vreme do Cyberpunk-a.
 
Ne bi da pričam unapred..ali deluje obećavajuće.
:)
 
From the original creators of Fallout.
And the developers of Fallout: New Vegas


I izbace objavu posle Fallout 76 debakla.

Što bi narod rekao: "Obrnuli su igricu" :Klanjanje

Taman da se premosti vreme do Cyberpunk-a.

Kao da su smekerski rekli "Don't worry Bethesda, we've got this..."

Meni ovo skroz deluje obecavajuce, crossover izmedju Fallout-a i Borderlands-a.

Iskreno i ja sam ocekivao neki top-down RPG u maniru F2 i novog XCOM ali ovo mi deluje jos bolje i nadam se da ce biti "spirtualni nastavak" Fallout fransize.

A Bethesda sudeci po potezima koje vuce cisto sumnjam da ce da se dozove pameti i da nam ne servira reciklirani otpad (no pun inteded) sa naslovima koje trebaju da izbace...
 
Kad niko nece da kaci...

~20min in-game (neskriptovanog) gameplay-a uzivo sa PAX East-a.



Jes' da je neki alpha i da malo izgleda nepolirano, ali licno mi deluje vrlo interesantno. Taman dok ispeglaju i izbace sve DLC-eve stize na Steam. :)

Iskreno svidja mi se ovaj koncept EGS ekskluziva... Taman dobijemo zavrsen produkt koji nakon godinu dana stize na Steam pa mozemo da procenimo da li vredi uzimati, a i moj novcanik ne mora da pati kupovinom "early access" igre...


Nego, hoce li biti ekspanzije ako igra ne prebaci 85 overall review score? :p
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se, izgleda bas niskobudzetno i nezanimljivo, mracno, vidim da ima dosta i dislike-ova.
Mnogo bolje je izgledao trailer koji ju je najavio.
 
Uff, ovo deluje bas lose.

Ocekivao sam modernu igru sa mogucnoscu izbora "puta" kojim tece, ali ovo izgleda kao igra od pre 10 godina, ocajna grafika, sve je prazno i monotono, dizajn genericki, a borba plasticna asf.
Dizajnom izgleda kao jeftiniji i veci Bioshock.
 
Poslednja izmena:
Dislajkovi su zbog EGS ekskluzivnosti...

Ne znam o kakvoj grafici da pričamo u ranoj access verziji i šta je uopšte 1080ti sli cork sniffer očekivala... Ne pamtim da se nešto FO3 New Vegas igrao zbog grafike,kao ni Bioshock...
 
Da, ali znas pre koliko godina su se igrale te igre?
i ne mozes nesto da najavis da izgleda sasvim ok, a onda pustis gameplay i uopste se ne poklapa sa najavom, ali ajde, rano je jos, treba videti kako ce izgledati zavrsen proizvod, ali nije obecavajuce.
 
Bioshock je bio prelep onomad, doduse dosta takvih igara svoju budjavu grafiku fino zamaskiraju mrakom.
 
Tako je, jednu jedinu stvar komentarisi koja ti odgovara, da izbacis te splacine iz usta i napravis se pametan.

I Bioshock i fo3 su imali savremenu grafiku tada, ako vec o grafici pricamo, koju uopste nisam naveo kao glavni problem ovde.

Daleko je veci problem to sto je fizika kao borba lutaka, sto su modeli isto kao lutke, sto sve deluje prazno i monotono.

Ovaj 1080ti cork sniffer, kako ti kazes, igra i cs:go, Heroes, Dragon Dogma i brdo igara bez ikakve grafike i svakako da mi grafika nije jedino bitna.
Trenutno uzivam u Sekiro, a grafika je ispod svakog proseka, tako da ti je misljenje zasnovano iskljucivo na licnim predrasudama, uz ociglednu dozu frustracija u vise tema.
 
Poslednja izmena:
Nije finalan proizvod,sto ne znaci da ce biti lošije ili bolje kada se pojavi...
Ako se cela priča o igri svede samo na grafiku, da mogu da poručim cork sniffer delu foruma da pusti benchmark testove za svoj setup i uživa. Nisam graphics whore I grafika mi nije jedina i presudna stavka kada razmatram igranje/kupovinu igre...
 
Nije jedini problem u grafici, igra deluje monotono, sterilno, bezivotno.
Bar da je dizajn bolji...
 
Poslednja izmena:
Nije finalan proizvod,sto ne znaci da ce biti lošije ili bolje kada se pojavi...
Ako se cela priča o igri svede samo na grafiku, da mogu da poručim cork sniffer delu foruma da pusti benchmark testove za svoj setup i uživa. Nisam graphics whore I grafika mi nije jedina i presudna stavka kada razmatram igranje/kupovinu igre...

Opet, ne znam ko je cork sniffer ovde, ko je ovde cepidlacio oko nekih malo bitnih stvari, mislim da nije niko.
Cak ni neko ko govori da mu je grafika najbitnija, ne bi spao pod kategoriju cork sniffera, a to sto tebi taj izraz deluje kul, ne znaci i da treba da ga koristis za svaku sitnicu.
Cork Snifferi su recimo oni koji su pljuvali Andromedu samo na osnovu toga sto ima cudne facial expressions.
U fazonu, krs igra, vidi kako blene kao ovca, ovo nije igrivo, tecak fail i slicno...za razliku od onih koji su zaista na osnovu realnih i vecih mana te igre iznosili svoje misljenje.

Niti je ovde ijedna osoba rekla da je grafika najbitnija.
Sto opet ne znaci da igra treba da ima grafiku kao da je radjena u dx9, ali to ostaje podlozno promenama.

Daleko je bitnije da se napravi neka atmosfera, jer ovo na snimku nema ni A od bilo kakve atmosfere, tu me najvise i podseca na neke igre od pre 10+ godina, pa onda ova plasticna borba, pa neuverljiva fizika...ima tu daleko vecih zamerki od grafike.
 
Poslednja izmena:
zasto su odlucili da prave budzetski rpg sa izvodjenjem u prvom licu nece mi nikada biti jasno

ako hoces da nesto da se igra u prvom licu mora da izgleda perverzno u momentu izlaska, a za to treba novac kojeg obsidian ocigledno nema

a i sve manje vise moze da se podnese, ali ove animacije izgledaju kao da su od pre 15 godina mozda i vise

zao mi takvih imena okupljenih oko ovog naslova, ali neke stvari prosto ne piju vodu gledajuci ovo sto je mogloo da se vidi
 
zasto su odlucili da prave budzetski rpg sa izvodjenjem u prvom licu nece mi nikada biti jasno

ako hoces da nesto da se igra u prvom licu mora da izgleda perverzno u momentu izlaska, a za to treba novac kojeg obsidian ocigledno nema

a i sve manje vise moze da se podnese, ali ove animacije izgledaju kao da su od pre 15 godina mozda i vise

zao mi takvih imena okupljenih oko ovog naslova, ali neke stvari prosto ne piju vodu gledajuci ovo sto je mogloo da se vidi

Da li mislis da bi bolje bilo da su isli sa nekim minimalistickim grafickim resenjima? Nego sam ovim "nit smrdi nit mirise" stilizovano/realisticni prikaz. :)
 
Ne pamtim da su Obsidian i InXile izbacivali neke vaserijski dobre RPG-ove sa velikim budzetom u poslednje vreme ili se mozda varam?
Mislim da ste u startu imali nerealna ocekivanja po pitanju grafike i nije mi jasno zasto se oko toga drze ljudi kao pijani plota. Da li je neko stvarno ocekivao od njih da postave neke nove standarde?

Kultni rpg-ovi imaju sh*t grafiku pa se i dalje igraju. Ne kazem da i danas treba da dobijamo igre sa zastarelom grafikom...Ali budimo realni "punokrvni" rpg-ovi su postali nisni proizvod ciji auditorijum pretpostavljam da ne opravdava neke vece investicije u projekat.
Na prste jedne ruke da li moze da se nabrojite studije koji mogu da izbace visokobudzetni "AAA" rpg naslov?

Bioware/Bethesda - hahaha yeah right, CDPR, Larian (mada bih i njih u indie tier sa Obsidian/InExile), From Software i mozda Atlus...

Realno koliko se primecuje grafika nako 1h igranja ako vas igra uvuce? Sto ne upalite opet Kotor, ME1, BG, PST, JA (da ne nabrajam dalje) i da li bi rekli sada da su njesra?

Zato i prolaze neon online fps-ovi i lootbox mtx bullshit...

Mene vise interesuje role-play kvalitet igre, setting, prica i replay value. Ne ocekujem nista spektakularno/vanserijsko ali tu negde u zoni do 8/10 i da "pocese svrab nostalgije" koji imam za starije old-school rpg naslove (samo u novijem settingu)...
 
Poslednja izmena:
Iskreno, grafika mi je dosta bitna ali ne i presudna. Vise gledam kakav je dizajn a ne da li je fotorealisticna. Ne volim studije koji se svim silama trude da iskopiraju ili dostignu nivo neke AAA igre a nemaju mogucnosti za tako nesto i onda na kraju ispadne buckuris.
 
Mislim da je u konkretnom slucaju problem do losih animacija... Grafika kao grafika bi mogla da prodje, ali animacija, narocito likova u dijalozima je na nivou Obliviona. Skoro sam bas nesto razmisljao na temu grafike i malih studija. Npr. Insurgency Sandstorm, koristi UE4 engine, kao i brdo relativno indi naslova, i dok na screen shotovima grafika izgleda top, dotle u samoj igri to izgleda dosta gore iz razloga katastrofalno losih animacija u odnosu na ono sto su nas navikli AAA naslovi. Pri cemu mislim ne samo na animacije karatera vec i npr. vegetacije, vozila i slicno. Ako malo bolje razmislite, koja UE4 igra ima AAA izgled? -Reklo bi se samo Gears 4, i to iz razloga odlicnih animacija finansiranih od MS-a. Dakle mislim da bi kompletno nove animacije ovaj Outer Worlds dovele na triple A nivo i nikome ne bi smetala grafika kao grafika.

Evo random klipa igre stare 2-3 godine koja koristi isti engine kao Outer Worlds iz 2020 (UE4) i razlike u animaciji (znam da su razliciti zanrovi, ali trcanje karaktera i dijalozi se mogu porediti):

https://youtu.be/JXIVLIuL8Ts
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno