Šta je novo?

display port kabl predaje struju maticnoj

Učlanjen(a)
10.09.2003
Poruke
2,304
Poena
680
imam dell monitor povezan dp kablom i kada iskljucim kompjuter svetli mi led na grafici i power led dugme.
raskacinjuci razne kablove, dosao sam do zakljucka da je to dp kabl. kada ga iskljucim, nema struje i sve ok.
e sada, guglajuci izgleda kao da je to do kvaliteta kabla.
uzeo sam ovaj kabl
da li neko zna gde ima neki proveren kabl?
 
ugasis monitor na dugme resen problem
 
probao sam to i nece, tek kada monitoru prekinem struju onda je ok.
 
Na Dell monitoru postavi source na DP, ne auto, probaj.
 
Ako sam dobro razumeo, dok je monitor iskljucen ali prikljucen u struju, LED na grafickoj i kucistu svetle i to se prekine kad izvuces DisplayPort kabl?

Jesi li probao da okrenes utikac od monitora (da promenis preko kog kabla ide faza)? Je l' ti uzemljena uticnica?

GHQ1212a_o.png
 
Na Dell monitoru postavi source na DP, ne auto, probaj.

probao, nece. :(

Ako sam dobro razumeo, dok je monitor iskljucen ali prikljucen u struju, LED na grafickoj i kucistu svetle i to se prekine kad izvuces DisplayPort kabl?

Jesi li probao da okrenes utikac od monitora (da promenis preko kog kabla ide faza)? Je l' ti uzemljena uticnica?

GHQ1212a_o.png

okrenuo utikac, nista. promenio razvodnu uticnicu, nista. e sada jedino ako suko u zidu nema uzemljenje...

da , dok je ukljucen u struju preko dp kabla nekako vuce struju.
update - malopre sam ugradio novo vodeno hladjenje i sada grafika vise ne svetli, ali power led i dalje svetli. hm...
 
Ne znam kako da sam testiras uzemljenje (APC SurgeArrest ima lampicu za to), jer ocigledno LED od negde dobija struju (mozda nesto nije u redu sa strujnim kolima na samoj ploci).

Inace, ploca je pod malim naponom i kad je komp iskljucen, ali ne znam za slucaj da LED na kucistu svetli.

Vodeno na grafickoj ili na procesoru?
 
probacu i sa drugim kablom. vodeno je od procesora, grafiku sam samo izvadio i vratio.
 
Hoce i Windows 10 da pravi problem sa Power LED-om, kao sto se da videti iz prilozenog.

 
hvala na pomocvi svima...

win 10 fore :), dobro je za znati.
do duse imam win 10 na jednom ssdu, ali ga retko kada palim, radim na hackintoshu.
problem resen, bio je kabl u pitanju. uzeo sam od sina neki DP kabl koji je extra i dobija se uz njegov monitor i voila nema vise led svetla kada je iskljucen.
tako da cu sebi da kupim neki drugi kabl, bacenih 1900 dinara za ovaj :D izbegavajte HAMA kabl. i jos sam odmah frljnuo racun i garanciju, u fazonu, sta ce mi za kabl, sta tu ima da ne valja :d
 
Poslednja izmena:
hvala na pomocvi svima...

win 10 fore :), dobro je za znati.
do duse imam win 10 na jednom ssdu, ali ga retko kada palim, radim na hackintoshu.
problem resen, bio je kabl u pitanju. uzeo sam od sina neki DP kabl koji je extra i dobija se uz njegov monitor i voila nema vise led svetla kada je iskljucen.
tako da cu sebi da kupim neki drugi kabl, bacenih 1900 dinara za ovaj :D izbegavajte HAMA kabl. i jos sam odmah frljnuo racun i garanciju, u fazonu, sta ce mi za kabl, sta tu ima da ne valja :d

Svaki kupljen HAMA kabl sam vratio i nijedan mi nije lepo radio, a guraju ga u maloprodajama kao da vredi nesto i nasvirali cene haos.
 
Najlogicnije je da su neke zice bile ukrstene, tj. da se nisu zavrsavale na pinu na kojem su trebale - to je moguce proveriti (proveravanje zatvorenog kola) u kucnoj radinosti :crash:
 
Nazad
Vrh Dno