Šta je novo?

Exchange 2013 import pst fajla

Romeo Crennel

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
985
Poena
330
Pozdrav ljudi,
trebala bi mi mala pomoc,dosao sam u novu firmu gde postoji exchange 2013 i setovan je kako treba i sve radi ok,kolega koji je pre mene to radio je kako kazu druge kolege mogao kroz exchagne managment shell da upumpa pst fajl od necijeg naloga u neciji mail i da se on pojavi u outlook-u ispod mejla od tog sto hoce da vidi i da kad on to pogleda da moze lako da obrise taj pst is outlook-a i da to sto je bilo ubaceno ne povecava mailbox od korisnika koji je gledao taj pst.

Primer:
Mail je [email protected] i hoce da se u njega ubaci pst od [email protected] i da on ispod svog mail-a ima u outlook-u mail od milana da moze da pronadje mail koji mu treba i da nakon toga moze da skloni to sve iz svog mailbox-a.

To je potrebno jer dosta ljudi se promenilo za 5 godina i potrebno je nekad naci mail-ove od bivseg kolege.

Ja to mogu da uradim klasicno da uvezem pst kroz outlook i pojavi se u folderu koji sam kreriao npr na mail-u od petra ali da bi to uradio moram da budem nakacen na njegov racunar i opet kolega kaze ono sto sam ranije naveo da ce mu taj pst napuniti mailbox(nekad pst fajl bude i preko 10gb).

Ako je neko radio slicne stvari i moze da pomogne bilo bi super,

Hvala puno u svakom slucaju.
 
Pozdrav ljudi,
trebala bi mi mala pomoc,dosao sam u novu firmu gde postoji exchange 2013 i setovan je kako treba i sve radi ok,kolega koji je pre mene to radio je kako kazu druge kolege mogao kroz exchagne managment shell da upumpa pst fajl od necijeg naloga u neciji mail i da se on pojavi u outlook-u ispod mejla od tog sto hoce da vidi i da kad on to pogleda da moze lako da obrise taj pst is outlook-a i da to sto je bilo ubaceno ne povecava mailbox od korisnika koji je gledao taj pst.

Primer:
Mail je [email protected] i hoce da se u njega ubaci pst od [email protected] i da on ispod svog mail-a ima u outlook-u mail od milana da moze da pronadje mail koji mu treba i da nakon toga moze da skloni to sve iz svog mailbox-a.
Možeš da dodeliš full access sa add-mailboxpermission na milan.mitrovi. Ukoliko koristiš -AutoMapping:$true mapirani mailbox će automatski biti dodat na petar.petrovic profil bez mogućnosti da korisnik sam ukloni taj mailbox kada mu više ne bude potreban već to moraš ponovo ti sa remove-mailboxpermission. Ukoliko se koristi $false situacija je obrnuta, mailbox se ne mapira automatski, a korisnik sam može da doda i skine tuđi mailbox. Situacija koju si ti opisao "da upumpa pst fajl od necijeg naloga u neciji mail i da se on pojavi u outlook-u ispod mejla... i da to sto je bilo ubaceno ne povecava mailbox" nije moguća.
 
Nazad
Vrh Dno