Šta je novo?

Slušalice sa tkaninom umesto sveprisutnog "skaja" - ima li ih?

Censored

Cenjen
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruke
1,444
Poena
125
Pokušavam da nađem zatvorene slušalice sa bar 2m dugačkim kablom i 3.5mm priključkom (za integrisanu zvučnu), frekventnim opsegom od 20-20,000Hz, ~32Ohm, ~100dB, i tkaninom (velur, valjda) preko sunđera - ne uspeva mi da nađem ništa što nije veštačkca koža, pa se pitam da li ih proizvode još uvek... :,,:

Treba mi zamena za preminule 15+ godina stare SONY MDR-P180 slušalice, čisto da znate kom cenovnom rangu težim :)

41MFTRR3ZVL.jpg
 
Moraces da definises budzet.
Veoma je tesko naci iole dobre slusalice sa velurskim jastucicima za 20-ak evra, uglavnom su lose u svakom smislu sa jastucicima od skaja koji brzo propadaju. Cak je i do 50€ veoma slab izbor.
 
Pa ove su mi bile sasvim OK, tako da ne bih isao mnogo iznad 20€ ako se ne mora ili ako se ne dobija bas mnogo kvalitetniji proizvod (i sto se tice zvuka, ali i sto se tice izrade).

Imao sam prillike da koristim i neke Philips-ove sa 6m dugackim kablom, ali mi je SONY ostavio bolji utisak (doduse, bio je i drugi komp u pitanju, pa je mozda i modernija integrisana zvucna igrala ulogu).
 
5755481_thumb.jpg

AKG K512 MKII


edit: Ne mogu da ih nadjem izgleda da vise nije aktuelni model.. bile su oko 50e tako da nisu ni u budzetu :(
 
Poslednja izmena:
Veoma tesko ces naci over ear/closed-back sluske sa velurskim jastucicima za 20e, ako i naletis na neke onda su najverovatnije biti krs.
Malobrojne slusalice (velur) do 50e su uglavnom opem/semi-open, neretko i sa malo visom impedansom (do 64Ω) pa nisu bas za integrisane zvucne.

Ove su jedne od najjeftinijih over-ear sa velurom, dovoljno su udobne ali su otvorene i zvuk je ocajan u poredjenju sa samo za 2-3k din skupljim iSK i Superlux (mada su zvucno malo bolje od hama, xwave i slicnog krsa do 2 'iljade).
Ne znam kako zvuce tvoje sony ali sam cuo nekoliko slicnih (i malo skupljih), ok su ali ih Superlux i slicne ipak deru.

Da li moraju da budu closed-back? Ako ne moraju onda za 5k din imas odlicne iSK: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hf2010/
Ili da za HD668b kupis velurske jastucice. Sto vazi i za citav niz ostalih slicnih Superlux, iSK, Samson slusalica, vecina je semi-open ali postoje i zatvorene kao Superlux HD662/b/f koje u SRB kostaju 39e i odgovaraju im isti velurski jastucici kao za HD668b. Ovo vazi i za semi-open iSK HP-580 koje kostaju 2900 din i odlicne su za taj novac.
Postoji i opcija da za 5k din kupis i SL HD681 Evo koje u fabrickom pakovanju imaju velurske s tim sto ih KP preprodavci verovatno narucuju klot sa AE dok prodavnice verovatno nude full pakovanje.

Velurski jastucici uglavnom bar malo menjaju signaturu zvuka, za neke kazu da zvuce bolje sa njima (SL HD681 Evo), za neke nema utisaka, ima i onih koji tvrde da odredjene iSK/SL/Samson zvuce malo bolje sa stock ''koznim'' pad-ovima mada je to i subjektivno. Uglavnom sve pomenute slusalice zvuce drasticno bolje od svih jeftinih (do 20-30e) i bolje od ogromne vecine slusalica do 50-60e, zato se vec duzi niz godina vode kao odlicna kupovina bez obzira sto su cesto ruzne i plasticne (ali i zilave, trajne, udobne).

Ako insistiras da budu closed-back sa velurom (a neces da narucujes takve pad-ove za SL HD662/b/f) onda u domacoj ponudi (do 5000 din) ne vidim bolje slusalice od SE-M531
https://www.thomann.de/gb/pioneer_se_m531.htm
https://www.amazon.com/PIONEER-Enclosed-Dynamic-Headphones-SE-M531/dp/B00IBQI29Q

Ali ne mogu tek tako da ih preporucim jer sam koristio prakticno iste Pioneer (M390) koje su zvucno solidne (za placenih 3000 din pre 7-8 godina), udobne su ali imaju 2 slabe tacke - veoma lako su pukle na spojevima (ispod L i R oznaka), to su ocajno resili sa nekim plasticnim ''srafovima'' (koji se ne vide dok ne puknu) i posle 12-15 meseci su pukle na oba ta spoja i prakticno postale neupotrebljive (zalepio sam ih trakom ali ih odavno ne koristim, spadaju sa usiju/glave). Jos nekome sa foruma se to desilo i nisam verovao kada me je upozoravao na to jer same slusalice u ruci deluju ozbiljno i dovoljno kvalitetno (u skladu sa cenom) ali su ocajno resili dva veoma bitna dela konstrukcije.
E sad, to vazi za M390 model, ne znam da li su ispravili na M531 ali sudeci da su veoma slicne po dizajnu i materijalima nisam bas optimista.
 
Poslednja izmena:
probaj pogledaj PLANTRONICS do duse kod nas imaju headsetove .... ali pogledaj sta nude
 
Eto, ocigledno nisu resili taj problem. Steta sto je Pioneer nije kvalitetnije napravio te slusalice, bile bi dobar izbor.

I AKG K52 su dosta dobre i imaju karakteristike (32Ω, osetljivost 110dB/mW) koje vise odgovaraju upotrebi uz integrisanu zvucnu jedino sto ti ne odgovaraju jastucici (po mom misljenju nisu veca mana i razmisli da ih prihvatis, mnogo lakse ces doci do dobrih closed-back slusalica).

Ove iSK su takodje odlicne u toj cenovnoj klasi: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp2011/
Ali ne mogu da se kupe u srb, morao bi da ih narucis sa AE sto znaci da bi na kraju kostale 5500-6000 din, sa dazbinama (pod uslovom da ih narucis kada su na snizenju).

Generalno i koza/''koza'' i velur imaju i prednosti i mane, i ja sam nekada vise gotivio velurske zato sto manje zagrevaju usi i malo su udobniji ali imaju i mane - teze odrzavanje/ciscenje (i slabija izolacija bez obzira na closed-back dizajn slusalica, tu mislim na ''odlazni'' zvuk kod M390 ali ne mora da znaci da je kod svih tako). Dok ovi od koze/skaja vise zagrevaju usi ali se i lakse ciste (HD7 sluske). Na kraju sve to zavisi i od cene, sigurno nisu istog kvaliteta jastucici na slusalicama od 50$, 250$ ili 500$+
 
Poslednja izmena:
^ Video sam i njih - malo mi slabasno izgledaju, kao da bi brzo stradale na tackama gde se okrecu.

Za sada sam "suzio" izbor na AKG K52 i Samson SR950.

E sad, ako ih te firme koje ih imaju na sajtu zapravo nemaju na stanju, onda mozda bude i Superlux HD669 ili, mnogo verovatnije, neke jeftinije poput Behringer HPM1000 ili Samson HP10.
 
^ Ciniti se, malo krckaju dok ih ne namestis, ali su cvrste prilicno

tumblr_p8xx51vWf91vtnv5po1_500.gif
 
Hvala svima na predlozima i savetima.

Uzete AKG K52 (ako nista drugo, nadam se da ce bar biti lakse za ciscenje) :,,:

Samson SR950 su morale da se narucuju i cekaju (a bas ne volim da dajem pare za nesto sto ne mogu da vidim i osetim u rukama), a najjeftinije Behringer su rasprodate (mislio sam da eventualno uzmem njih, sad za prvu pomoc a kasnije rezervu, jer mozda ce oko nove godine biti nekih popusta za ove skuplje).
 
... e, u zdravlju i veselju da ih koristis :d

tumblr_oomuplFurR1qhrm3lo1_500.gif
 
Nazad
Vrh Dno