Šta je novo?

Pogase se ekrani i ventilatori pocnu da se vrte na 100% brzine

sakiboj

Cenjen
Učlanjen(a)
27.10.2008
Poruke
974
Poena
170
Pozdrav,

Imao sam ovaj problem ranije na mass effect andromedi i jednom mi se javio na ovom zadnjem assassin creedu i evo sada na darksidersima 3.

Naime ceo racunar se ukoci, monitori kao da sam ih ugasio a na grafickoj se popale ventilatori i rade maksimalnom brzinom i jedino mi je resenje hard reset racunara.

Imam ovo napajanje, ovu graficku.

Okacicu i video samo da snimim telefonom.

Probao sam memoriju, vadio i probao sa svakim stikom posebno i isto.

Da nije mozda problem do napajanja?



Ili +12V grana nema snage dovoljno. Ovako meri u biosu.

8iUlTsl.jpg

Memorija nije, menjao sam, probao jednu po jednu. Temperatura takodje ne ide preko 60 stepeni.
 
Ocitavanje u biosu 12v grane je OK, ali ti to nista ne znaci - jedino da izmjeris unimerom. Najlakse ti je da uzmes drugo napajanje, ako se i sa njim isto desava, graficka je za reklamaciju, 99%.
Mozes pokusati i da spustis gpu i mem klok graficke, da vidis hoce li onda biti stabilnija... takodje, i ciscenje drajvera DDU-om, pa stavljanje zadnjih, da iskljucis i to kao moguci uzrok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napajenje kad ode obično se ugasi ili restartuje, temparature isto. Da li si klokovao grafu ili cpu?

Stavi HWinfo>Sensors>Start Logging>posle otvori fajl Excelom>selektuj kolonu>Data>text to colums>delimited>comma. Pa analiziraj da li ima nekih skokova ili padova.

Možeš smanjiti u Options period logovanja da dobiješ prediznije podatke. Pokreni FRAPS pre HWinfo pa ćeš dobiti info za FPS.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, default klok. Nista nije klokovano.

Imam ovo napajanje u drugom racunaru, ne znam dal je ono dobro i dal da probam sa njim?

Evo uradio sam sa ovim logovanjem. Excel file u atachmentu.

Zadnjih nekoliko sekundi je radio posto je zacrnio ekran i upalio ventilatore na 100%.
 

Prilozi

  • dasdasdasd.jpg
    dasdasdasd.jpg
    286.8 KB · Pregleda: 90
  • darksiders 333.xls
    345 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Ocitavanje u biosu 12v grane je OK, ali ti to nista ne znaci - jedino da izmjeris unimerom. Najlakse ti je da uzmes drugo napajanje, ako se i sa njim isto desava, graficka je za reklamaciju, 99%.
Mozes pokusati i da spustis gpu i mem klok graficke, da vidis hoce li onda biti stabilnija... takodje, i ciscenje drajvera DDU-om, pa stavljanje zadnjih, da iskljucis i to kao moguci uzrok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ali sta ako oni lepo probaju neki stress test i to lepo radi kao i kod mene i kazu ok? Ali cujem neki whine coil kad radi stress test.
 
Posaljes im video kao dokaz. Odradi prvo ovo sto sam napisao u prvom postu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posaljes im video kao dokaz. Odradi prvo ovo sto sam napisao u prvom postu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probacu sutra sa onim napajanjem. Valjda ce biti dovoljno za probu. Probao sam da spustim klokove i isto radi. Sad kad sam skinuo jednu stranu kucista, cujem coil whine.
 
Jedino što vidim kad gpu power ode preko 80% pukne, možda grafa, ploča? Mada može biti napajanje, mora se probati drugo, voltaža padne malo (~11,736V) - ne bi trebalo toliko da padne 730W napajanje, ako je grafa osetljivija može biti. Probaj neki raniji drajver, izaberi custom pa čekiraj clean install. Da li probao sa podešavanjima za Vsync u Nvidia CP-u? Probaj Afterburnerom malo smanjiti klok grafe, ili pojačaj malo power limit, pa vidi.
 
Poslednja izmena:
Jedino što vidim kad gpu power ode preko 80% pukne, možda grafa, ploča? Mada može biti napajanje, mora se probati drugo, voltaža padne malo (~11,736V) - ne bi trebalo toliko da padne 730W napajanje, ako je grafa osetljivija može biti. Probaj neki raniji drajver, izaberi custom pa čekiraj clean install. Da li probao sa podešavanjima za Vsync u Nvidia CP-u? Probaj Afterburnerom malo smanjiti klok grafe, ili pojačaj malo power limit, pa vidi.

Probavao sam sa drajverima ranije na andromedi i isto. Sutra cu tj. danas da probam ono napajanje ( valjda ce da izdrzi), sad cu malo da pokusam sa smanjivanjem klokova.

Evo log iz assassin creed odiseje, uopste se ne resetuje. Normalno radi ali vidim da je i tu palo par puta na 11,736V.

https://drive.google.com/open?id=1orJFaWtRJKyuanCT1sZkdRliaWE7378c

Nego ono raidmax napajanje sto sam stavio sliku, hoce li da izdrzi ono sa 25A 12V?

Probao da povecam power limit i nista, klokove smanjio za po 200 i isto i dalje. Jedino kad je tu scenu u igri uspeo da prodje je kada sam smanjio rezoluciju i window mode. Ovako svaki put pukne.
 
Poslednja izmena:
Da li si probao da smanjis napon grafickoj? Skini nekih 10ak% pa da vidimo sta se onda desava.
 
Probao sam, evo sada sam i probao drugo napajanje i isto se desava. Evo ovaj INFO log.

Sta da mu radim? Do cega je?

Dal da probam graficku u onaj drugi PCI-E slot?
 

Prilozi

  • napajanje_v2.CSV.XLS
    458 KB · Pregleda: 28
Po svemu sudeci, bice da je gpu neispravan.
Probaj jos i taj drugi psu, za svaki slucaj skopcaj sa 2 razlicite grane konektore na gpu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao sam, isto nazalost. Dve kable u 8 pina i isto. Pogasi monitore i upali ventilatore da vrti na 100%.

Kupio sam je prosle godine u aprilu i vazi joj 3 god garancija, mogu ja to da reklamiram? Sta da im kazem? Vidim da vise i nemaju 1080ti.

Skidam ovu andromedu da snimim i tu video pa da vam pokazem, onaj sto sam snimio mogu i njima taj da saljem. Nego ja se bojim jer imam losa iskustva sa njima sta ako kazu da je ispravna a meni ovako radi? Sta cu ja onda?

Da je do maticne ploce problem ne bi se ni upalio racunar?
 
Poslednja izmena:
Jedino ti preostalo da probas gpu na nekoj drugoj konfi.
Ako se isto ponasa, sve je jasno i nema cega da se bojis ako imas garanciju

TT over 6X
 
Mora se probati na drugom kompu, ili ako imaš od koga posuditi drugu 1080 da probaš na tvojoj ploči. Mada moguće je da je ploča jer polude ti ventilatori.

Možda ažuriranje biosa ako ima noviji ili samo Clear cmos pomogne, ako nisi probao?

Ako reklamiraš reci im šta si sve probao(napajanje i sl), u kojim testovima puca, podešavanjima (rezolucija i sl), možeš i taj link videa, log...
 
Poslednja izmena:
Ili da proba drugi gpu kod sebe.
Jel sve igre zveknu ?
 
Imam gtx 970 i ona normalno radi. Nemam kod koga da probam ovu *mjau**mjau**mjau* a sada se na darksidersima 3 to dogadja, ranije na mass effect andromedi, jednom ili dva puta na ac oddysey i ac origins.

Azurirao sam i bios na ploci i isto i dalje.
 
A jesi li vrteo neki bench; unigine heaven, fire strike, time spy, trebalo bi i u njima da zabode ?
 
probaj da postavis u nvidia c. panelu za Power management mode - Prefer maximum performance... ja ovo drzim uvek i bas sam malopre pitao u drugoj temi i citao na netu oko toga... mozda ti pomogne...
 
probaj da postavis u nvidia c. panelu za Power management mode - Prefer maximum performance... ja ovo drzim uvek i bas sam malopre pitao u drugoj temi i citao na netu oko toga... mozda ti pomogne...

Probao sam, ni to ne pomaze. Hvala na predlogu.

Sad sam bas probao mass effect andromedu i snimio isto i isto je zabolo za skoro 5 minuta i prilikom biranja planeta. Okacicu video cim ga isprocsuje gugl.
 
ja bih jos probao sa reinstalacijom drajvera, mozda da skines neki drugi i instaliras ga DDU alatkom. odaberes clean instal bez one experience gluposti i stikliraj samo jos physx pored drajvera, sve ostalo odstikliraj...

ako se isto desava onda je grafika najverovatnije.
 
ja bih jos probao sa reinstalacijom drajvera, mozda da skines neki drugi i instaliras ga DDU alatkom. odaberes clean instal bez one experience gluposti i stikliraj samo jos physx pored drajvera, sve ostalo odstikliraj...

ako se isto desava onda je grafika najverovatnije.

Probao i to, nece ni to da pomaze.

Garant joj nesto fali. Nema sanse da je primim neispravnu a vidim da ovakve vise i nema. Sta mi je ciniti? Saljem na reklamaciju i sta da trazim kad nemaju ovakvu?

Kad mi je crkao fan na gtx 780 oni nisu imali vise 780 pa mi dadose 970. Ali ova ima neki problem sa cipom.
 
Ja sam imao problem sa AC origins, igrica nikako nije htela da mi radi ( original ), stalno se crash, i crni ekran, samo je reset pc-a pomagao. Na kraju sta je bilo? Nece da radi ako je file indexing on. Cak to nije ni jedina igrica koja ima problema sa tim, na primer ghost recon wildlands nema sansi da ocita saved game, u meniju sve ok i normalno ali se na loading crash-a. Do duse nisam imao black screen tu.


https://i.ibb.co/4tgsgG8/index.jpg


Probaj i ti, 2 klika a mozda ti resi problem.. Kad udaris apply, apply na sve fajlove i foldere kad te bude pitalo. Uradi ovo na C: gde ti je windows i na particiji gde ti je igrica.
 
Ništa ne košta još probati: drugi hdmi kabel - možda neki spoj, 1 monitor, svaki monitor posebno, polegneš kućište i olabaviš šraf od grafičke - možda ne leži dobro, očisti prašinu u grafičkoj oko naponske ako je ima. Dal onaj radijator nazad jako greje?
 
Poslednja izmena:
@Rick Probao druge kablove, polozio, olabavio i nista ne pomaze, samo jedan monitor i uvek zabode. Greje se ravnomerno sta znam, mozes ruku da drzis, nije nesto vrelo, normalna temperatura.

@Zfast4y0u Probacu sad pa javim.

Dal ima svrhe da reinstaliram windows ili nista to nece da ucini?

https://youtu.be/vsxv-f2aL0c
 
Poslednja izmena:
Sad mi izbacuje ovo i ne mogu drajvere da instaliram a instalirao sam svez windows. Sta je sad ovo?
 

Prilozi

  • 111111.jpg
    111111.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 65
koji win si instalirao?
proveri dobro koji si drajver odabrao, nije isti za recimo win7 i vidi da li je 32 ili 64bit.
 
Trip/bag sa 10-kom (1803 i 1809 imaju taj problem) i 1xxx serijom grafika.

Naletao sam na taj problem i obično je rešenje instalacija drajvera preko Exprerience-a.

Nisi jedini sa tim problemom, pa javi ako nađeš neko drugo rešenje. Pri rešavanju istog, probao sam i DDU, ali nažalost, nije pomogao.


edit: ako imaš dva monitora, skroz iskopčaj drugi dok ne instaliraš drajvere. Eventualno upotrebi i DDU iz safe moda da ukloniš ostatke prethodnih (kakvih god) nV drajvera (dok je drugi monitor iskopčan) pa probaj ponovo instalirati drajvere.

edit 2: sad sam guglao malo i ima pomaka u workaround-u.
Uradi ovo gore što poslednje napisah za DDU i safe mode ali izgasi i mrežu da ne dopustiš Win-u ponovo da instalira generički drajver i onda bi trebalo da može najnoviji da prođe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno