Šta je novo?

Samsung Galaxy A9 (2018)

BozicBata

Čuven
Učlanjen(a)
10.07.2005
Poruke
1,327
Poena
545
Prvi uređaj na tržištu sa ugrađenom četvorostrukom zadnjom kamerom, Samsung Galaxy A9.

Jedina zamerka sto se specifikacija tice je procesor koliko vidim.

Ostatak specifikacija obecava :)samsung_galaxy_a9_2018_1543383270509.jpeg

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislim da su 4 kamere malo


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Malo je danas 4, kakva bruka za samsung.
Bez 5 danas nista

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Malo je danas 4, kakva bruka za samsung.
Bez 5 danas nista

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Jos malo ce se dosetiti da popune celu zadnju stranu malim senzorima milimetar x milimetar. Moglo je tu da stane vise kamera, telefon je dimenzija 162 x 77, znaci moze stat bar 12000 kamera. :) Ne znam gde vodi ovaj trend povecavanja broja kamera. Ok je ta kamera za bokeh, ali moze da radi i bez toga.
Najbolje je jedna, al' odlicna. Za ostalo, nakupujes onih objektiva za mobilni na stipaljku (telefoto 12x, macro, Wide angle, Fisheye...).
 
U tome i jeste stvar. Dve su sasvim dosta. iPhone XR je dokazao da bokeh nije vezan da l imaš 885 kamera, već softverski. S jednom kamerom pravi bolje slike nego neki sa dve ili tri. Užas. Ako je ljudima toliko važan bokeh efekat nek lepo fino kupe kameru i nek makar imaju ljudski fotografije


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kad su mogli 2012 sa strpaju onakvu kameru u lumiu 1020 koja siba i danasnje trostruke kamere.
Nije u stvar u broju kamera, vec u softveru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sony ericsson satio. Čist primer, mislim da ima bolju kameru od pojedinio samsunga danas i telefona sa dve kamere[emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kad su mogli 2012 sa strpaju onakvu kameru u lumiu 1020 koja siba i danasnje trostruke kamere.
Nije u stvar u broju kamera, vec u softveru.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Stvar je u velicini senzora, te starije Nokie, tipa 808, imaju dosta veci senzor nego ove danasnje kamere u telefonima. Valjda niko ne voli da im se budzi telefon po dzepovima.
U 808 je senzor dijagonale 13.18mm, a u Note9/Pixelu 3 je 7.06mm. To je velika razlika, povrsinski je taj senzor u 808 veci skoro 4 puta. Zamisli sad kad bi ubacili senzor te velicine, plus jos malo napredniji i sa daleko jacim cipsetom za post-processing Pixelovim softverom, kako bi to slikalo... Sad poceli da ubacuju jos i manje senzore od tih, a povecali broj. Sta mi vredi telefoto kamera sa smesnih 2 puta optickog zuma, ili wide angle kamera kad je taj senzor tipa dijagonale 2-3mm i dace bas lose slike, pogotovo u low lightu.
 
Jos ga nigde nisam nasao izlozenog, nesto se razmisljam da menjam S9+ za ovo cudo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jos ga nigde nisam nasao izlozenog, nesto se razmisljam da menjam S9+ za ovo cudo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pa dobices upgrade u autonomiji, ali ogroman downgrade u svemu ostalom. Kamere su na A9 iste kao na A7 2018, samo je dodata jos jedna 10 MP f/2.4, (telephoto) kamera. Malo sam cackao taj A7 i kamere su bas lose, ne znam za ovaj, mozda je bolji softver, pa su i slike bolje. Ne treba se zaletati, sacekati par recenzija, da padne cena i tek onda moze da se razmisli.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9344&idPhone2=9340&idPhone3=8967
 
S serija je S serija. A dati više od 500 eu za midrange fon, pa to je ludost. Ako baš hoćeš, sačekaj da se cena A9 spusti, pa za mesec dva prodaj s9+ i uzmi A9, a pare koje preteknu stavi u džep. Mada, kao što rekoše u postovima iznad. Flagship je flagship. Na sitnicama ima da te nervira taj A9.
 
Ima 3 slota ili ima 2 slota od kojih jedan podrzava mem karticu i sim karticu?
 
Ima tri slota. Dva za SIM i jedan za SD


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne kapiram zašto u flagship modele ne stavljaju tri slota. Znači ni na S7 a sada ni na S9+ nemam dedicated slot za Micro SD. Već deljen sa sim-om.
 
Na Gsm Areni pise da ce cena biti oko 600 eura, ako je tako onda stvarno...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U Samsungu je 69000 ako se ne varam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako je verovati kimovilu, antutu score je 110 000 sto je smesno za te pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno