Šta je novo?

Nema opcije

miksan

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruke
855
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
/
Tablet
/
Zasencene su mi opcije u start meniju All setings,log out,switch users.

Moze li neko da mi pomogne da vrati na prethodno stanje?

ss,linux.jpg
 
Hvala alex, pomoglo je ali delimicno.

Verovatno je to sto sam bio menjao /root/.profile i /root/bashrc .

Sada je omogucena opcija switch user.

Kada idem na Log out izbaci gresku "The name org.xfce.SessionManager was not provided by any .service files".
.
Suspend i shutdown su ostali zamraceni, rade kada idem na switch user ali tada mi izbaca opciju da biram kako cu se ulogovati, "user, guest ili other(root)".
 
Hvala alex, pomoglo je ali delimicno.

Verovatno je to sto sam bio menjao /root/.profile i /root/bashrc .

Sada je omogucena opcija switch user.

Kada idem na Log out izbaci gresku "The name org.xfce.SessionManager was not provided by any .service files".
.
Suspend i shutdown su ostali zamraceni, rade kada idem na switch user ali tada mi izbaca opciju da biram kako cu se ulogovati, "user, guest ili other(root)".

Verovatno imas problem sa power management-om. Pogledaj u BIOS-u da li ti je ACPI enabled ili disabled. Sta se desava kad uradis

Kod:
sudo shutdown now
 
Moze se iz terminala ugasiti, restartovati bez problema.

ACPI je na AUTO.
 
Pepermint 7
 
Ne sljaka ta komanda.Nije ni bitno toliko, nemoj da se zamaras.

VIse gledam to da namestim kada je otac za racunarom nece znati da ga ugasi.Ja mogu kroz terminal.
 
Ne sljaka ta komanda.Nije ni bitno toliko, nemoj da se zamaras.

VIse gledam to da namestim kada je otac za racunarom nece znati da ga ugasi.Ja mogu kroz terminal.

Ako ta komanda ne radi, onda je problem daleko veci nego sto si opisao. Mozda cak imas i hardverski problem.
 
Ја сам подесио да главно power дугме шаље у суспенд мод али могу и на гашење. Да ли то функционише? Већ ми је навика да га успавам на главно дугме а не преко екрана.

Е урекох га. Малопре узмем тастатуру да нешто напишем и пипнем power дугме на њој са истом функцијом. Полако се гасио и успавао а радио сам нешто, риповао неки аудио диск и још ситница. Ни то не ваља. :(
 
Ne sljaka ta komanda.Nije ni bitno toliko, nemoj da se zamaras.

Možda zato što sam reset panela nije jedini korak. Posle reseta, treba da uđeš i u Properties Menija i nanovo čekiraš potrebno tj All Setting, Lock Screen itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno