Šta je novo?

Laptop - ciscenje i termalna pasta

threezus

Poštovan
Učlanjen(a)
21.03.2016
Poruke
12
Poena
54
Pozz drugari.
Zanima me kolika je realna cena ciscenje laptopa od prasine + zamena termalne paste. Takodje, koja termalna pasta je kvalitetnija, i da li znate u 'obicnim' servisima da li koriste neke jeftine ili pak kvalitetnije? Pitao sam na 3 razlicita mesta, dobio 3 razlicita odgovora u rangu od 1000 - 5000. Cene daju 'okvirno'. Radi se o laptopu Lenovo B50 - 80EW.
Cene van Beograda me zanimaju, dakle manji gradovi/naselja.
 
Zavisi. Da li nosiš laptop u servis ili dolazi serviser po laptop, sređuje i vraća ili radi na mestu? Da li se laptop lako otvara ili ti treba 2 sata da skineš 35 šrafova, 48 žabica i 15 kablova? Tvoj model je od komplikovanijih u smisli da se sve skida da bi došao do ploče i zamenio pastu/očistio prašinu.

Cena je obično od 1500 do 3000 dinara u BG-u. Za manja mesta, naći će se neko. @djalf naprimer je iz Svilajnca i znam da radi servis, pa ti on može pomoći oko infoa oko cene. :)

U običnim servisima ne znam konkretno šta koriste, ali cenim da su u većini slučajeva to one 30gr špric kineske paste (da su makar GD900, to je još i ok). Ali Noctuu (jednu od kvalitetnijih) retko ko da će da stavi. Ja konkretno koristim 3 - navedenu Noctuu (NT-H1), CM E1 i GD900 (poređane su po kvalitetu od najbolje do najlošije, ali nije neka ogromna razlika u load temperaturama, maks 2-3C).
 
Poslednja izmena:
1500 samo platili za VAIO F1, po komadu, u Nisu, valjda 2000 sa zamenom paste. Laptop je bas lak za otvaranje i snalazenje, do mere da totalni duduk bi se snasao, doduse :)
 
Ponekad je bolje to uraditi i sam. Brat nosio u servis laptop kako bi mu zamenili tastaturu i zamisli šta se desilo, zaboravili da priključe kuler! Laptop je tokom zimskih perioda i radio, ali kada je došlo leto počeo je da se gasi. Na kraju kada je shvatio u čemu je problem, sam je otvorio laptop i uključio kuler. YouToube je zakon : B50-80 Disassembly
 
Poslednja izmena:
1500 samo platili za VAIO F1, po komadu, u Nisu, valjda 2000 sa zamenom paste. Laptop je bas lak za otvaranje i snalazenje, do mere da totalni duduk bi se snasao, doduse :)
Ja sam bas zadovoljan kako su ih odradili. Moj laptop malo bolje radi (ali je inace bio stalno izduvavan i koriscen iskljucivo u bas cistoj prostoriji), a ovaj drugi je primetio razliku izmedju "drnda kuler da ne moze da se koristi laptop, 80*C CPU" i "radi super, 50*C".
 
Hvala na savetima. Inace, da li znate koji je najpouzdaniji program za merenje temperatura komponenti?
 
hwmonitor ili hwinfo - retko kada sam imao priliku da omaše.
 
1500-2000din, zavisno koliko vreme oduzme. Pasta Arctic MX-2, nijednu drugu ne koristim. Ako treba i sistem da se reinstalira to ulazi u tu cenu kod mene.

Jesi realan sa ovom cenom za ciscenje i reinstalaciju ? *mjau**mjau**mjau* ja pre dve godine naplacivao instalaciju 2k, bez otvaranja i prckanja po komponentama...
 
Jesi realan sa ovom cenom za ciscenje i reinstalaciju ? *mjau**mjau**mjau* ja pre dve godine naplacivao instalaciju 2k, bez otvaranja i prckanja po komponentama...
Koliko mi je drago sto sam pre 4-5 god prestao da se bavim tim poslom. I tada je bio price dumping al ovo je smesno. No dobro, trziste diktira cenu. A sto je veca ponuda...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa manji grad, manji standard, jeste malo za BG ali ja sam u Svilajncu. Reinstalacija je ovde 1500 standard, neki rade i za 1000din i to u lokalu, ne ono od kuce, na crno itd.
Ja radim od kuce (imam firmu) pa nemam troskove lokala, tu imam dovoljno posla, nesto terena. A 2km sam od centra i ljudi donose jer sam na prvom mestu posten i normalan, svakom radim kao i sebi i ja nisam kao automehanicari majstori gde je njihov auto uvek u raspadu, meni su racunari svi utegnuti, ocisceni. Tako sam vaspitan valjda sta li :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno