Šta je novo?

Samsung J7 2017 tac prestao da reaguje nakon azuriranja androida

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Pomagajte ljudi da li je neko imao slican problem, ili moze da pomogne da identifikujem o cemu se tacno radi i koja vrsta problema je u pitanju softverski ili hardverski.
Samsung J7 2017 ( SM-J730F ), polomio se ekran, zamenjeno sve novo stavljeno ( naravno kindzos ), radio mesec dana bez ikakvih problema samo su boje bile cudnije nego na originalnom ekranu, i onda nakon azuriranja androida cini mi se sa 7.9 na 8.1.0 tac apsolutno nikako nece da reaguje, radjen je hard reset naravno nije pomoglo, kacio sam preko otg kabla mis na telefon sve radi ulazim, skrolujem, izlazim, pokrecem, svi dugmici na telefonu rade, sem prokletog taca koji uopste ne reaguje.

Sansa da je tac otkazao je 1 na prema ne znam da lupim broj 100000 bas u tom trenutku kada se android azurirao na novu verziju da otkaze, mislim da je 99.99% do azuriranja na novu verziju, pa me zanima zasto se ovo desava da li se desavalo jos kome i kako mogu da resim problem to jest sta da radim a da ne iziskuje dodatne trokosve i placanja ?
 
Poslednja izmena:
Probaj uraditi downgrade na verziju Androida koja je radila

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moguce drajveri da su problem, da su u novijoj verziji nesto menjali, i da zato taj neoriginalni ekran ne radi sada
 
Mislim da ne, treba ti Odin, driveri i stock sw koji zelis flashovati

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
https://www.google.rs/amp/s/forum.x...uch-samsung-j7-pro-j730g-j730gm-t3850177/amp/


Isti problem majka imala pre par dana... Nadji neku Sd karticu i ovaj fix iz step 2 prebaci na nju. Na sammobile nadji fajl i odradi update preko odina. Kada to zavrsis, preko odina ubacujes twrp, imas na linku gore. Kada zavrsi sa flesovanjem twrp-a, poenta je da odmah drzis kombinaciju dugmica uz pomoc kojih ulazis u rexovery. Znaci, ne dozvoli da se normalno restartuje i bootuje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li je tvoja majka imala originalan ekran, ili je isto pukao pa ste menjali, zanima me prvenstveno da li se desava samo sa kindzosima ili i sa originalima ?
Hvala za ovo prostudiracu !
 
Originalan ekran. Bas dosta njih ima slican problem..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nije ti do zamenskog ekrana.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mozes sa obicnim kablom kojim punis sve da zavrsis...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nije mi jasno kako bih sa obicnim kablom ukljucio USB debugging i OEM unlock, no nije bitno vec sam uradio preko OTG-a.

Ovo koliko sam ja skontao fiks koji si ti poslao dozvoljava da se zadrzi Oreo na telefonu i da se popravi problem sa tacom tako da korisnik ima Oreo + tac koji radi.

No procedura je bila previse komplikovana jer ovo nisam nikada radio, a nisam zeleo nesto da zeznem, zato sam nasao kod ovog brata ovde : https://www.youtube.com/watch?v=m9RopFacVno

Procedura prosta kao pasulj, cak ima u opisu fajl koji treba da se skine i raspakuje za bas ovaj model koji meni treba, samo sto ovo vraca na Android 7, ali ko da je bitno, najbitnije je da radi !
 
Pa ja sam odradio sa obicnim kablom koji je dobila uz telefon. Instalirao sve drajvere i normalno mi je prepoznao telefon. Da, ovo sto sam ja odradio je update na 8.0+fix kako bi radio touch. Nisam probao sa stariji verzijama softvera..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno