Šta je novo?

MSI B450 Tomahawk, B450 Gaming Plus ili neka treca?

Dexter2104

Poštovan
Učlanjen(a)
27.07.2018
Poruke
121
Poena
70
Malo obnavljam komp

Ryzen 5 2600X

Kingston HyperX Predator 3000MHz CL15 2x8GB

.....

Ali mi je problem oko ploce, ako imate savete izvolte iznesite ih.

Hvala
 
Uzeo sam za Ryzen 5 2600 MSI B450 Mortar jer nije bilo na stanju Tomahawk, uglavnom te dve preporucuju sto se tice B450.
Memoriju ubacujes u 2 i 4 slot gledajuci od procesora ka desno

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako nema u G, onda ćemo sasvim sigurno videti i treću novootvorenu temu zaredom, za neku drugu prodavnicu. :D
 
Poslednja izmena:
Ako nema u G, onda ćemo sasvim sigurno videti i treću novootvorenu temu zaredom, za neku drugu prodavnicu. :D

:) ne reklamiram prodavnicu, probao da nadjem plocu "preko" i rekose mi da i nije malo cekanje za istu i resih da uzmem B450 Gaming plus kad slucajno videh ovu u prodavnici, jos me nisu zvali ali na stanju im je, valjda ce biti, ostali delovi mi stizu valjda do kraja nedelje.
 
Isto pitanje i mene muci, planiram sa sklopim za drugara, izbor je za sad pao na Ryzen 5 2600 pa gledam ploce, vidim da B450 Gaming Plus ne nekim mestima ima slika sa 4 mesta za RAM dok na MSI sajtu ima dva slota? Da li to postoje neke razne verzije ili?
Vidim da ima Tomahawk u viphouse-u, imaju li je na stanju, da li je neko uzimao skoro?
 
Isto pitanje i mene muci, planiram sa sklopim za drugara, izbor je za sad pao na Ryzen 5 2600 pa gledam ploce, vidim da B450 Gaming Plus ne nekim mestima ima slika sa 4 mesta za RAM dok na MSI sajtu ima dva slota? Da li to postoje neke razne verzije ili?
Vidim da ima Tomahawk u viphouse-u, imaju li je na stanju, da li je neko uzimao skoro?

Ako je B450 ima 4 mesta ako ima M posle, znaci B450M onda 2
 
Pomesao si sa mATX verzijom. Standardna ATX ima 4 slota
 
Ryzen2 + 4xx, rade sve memorije koje možeš da strpaš.
 
Ne rade kod mene, još čekam da mi jave ali u vezi memorije je problem

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Mislis 2400 ili 2666 pa da se klokuje? Ne bih to radio jer nije za mene.
Edit:
nasao bolju cenu, koliko je razlika izmedju CL15 i CL17?
http://www.eklik.rs/index.php?route...n+DDR4+8GB+2933MHz+HyperX+Fury&sub_category=1

Mislim 2666 pa da ostane tako, ili 2400 pa da se klokuje, ili ~3000 pa da se spusti na 2666 uz niže latencije (kao što sam ja uradio :d ) i sl. Svejedno je. Znam da svi gledaju testove, ali garantujem da u blind testu niko neće primetiti razliku između 2666 i ~3000 MHz. Tj. ne treba se mnogo opterećivati time. Jedini razlog zašto ja guram RAM preko 2133/2400, je zato što sam imao DDR3 koji je radio na tim klokovima, pa mi je bezveze da DDR4 ne držim na većem kloku. Tj. 2666 MHz :D

Skup je taj Kingston. Inače, što niža latencija, to bolje
 
Pa dajte neku preporuku, ne mora 2933MHz ako nije bitno, sta je dobro a da nije preskupo, znaci treba mi 2x8GB?
Ne rade kod mene, još čekam da mi jave ali u vezi memorije je problem

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka


Koji HyperX ti ne radi i na kojoj ploci? Ja planiram B450 TOMAHAWK.
 
Poslednja izmena:
Meni radi najjeftnija A-Data sa 2400Mhz za 2933Mhz, kod burazera je Silicon Power sa 2133 takodje na 2933Mhz, u oba slucaja cl16 na 1.35v. Tako je moj svet da uzmes najpovoljniju 2x8 varijantu, na 2667 ces je sigurno podici:)
 
Ja ne gledam lepo cenu, izadje manje, kod nas HyperX je 17400, oko 146e. Nasao taj G.SKILL na 135e i to od istog lika od kog uzimam procesor. Samo me brine sto nije zvanicno podrzana na Tomahawk-u, trebalo bi da radi? Uzimam Ryzen 5 2600.
Da dodam pitanje, da li ce ovaj G.Skill da radi odmah na 3200MHz bez neki podesavanja ili mora onaj XMP profil nesto da se aktivira?
Edit 2:
Vidim da pise 2667/ 2800/ 2933/ 3000/ 3066/ 3200/ 3466 MHz (by A-XMP OC MODE), dakle preko toga.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je na toj ploči. Kod mene je 2133 MHz podrazumevana vrednost, a onda u BIOS-u izabereš neko od predefinisanih podešavanja. Ja uglavnom držim 2666 MHz, mada radi i na 2933 MHz (napon na Auto). Može sve to i ručno da se doteže, ali mene mrzi. I naravno, kad ažuriram BIOS, zaboravim da podesim i onda neko vreme vozim na 2133 MHz :D
 
Većina polazi sa bazne 2133MHz frekvencije, kod mene ovaj Kingston počinje sa 2400 na auto ali je vrh 3600MHz. Kod AMD-a XMP se zove DOCP ali problem je što na prati XMP profil doslovno nego stavlja neke postavke iz profila koje više odgovaraju Ryzen-u. Sada su neki proizvođači memorije počeli da dodaju i i XMP profil da bolje odgovara Ryzen-u, imaju "X" na kraju dezignacije. BIOS i AGESA moraju to da prepoznaju pa uglavnom poslednji BIOS pomaže mnogo.
Ovo je recimo ovaj moj poslednji Kingston:
Kingston 3600a.JPG
a BIOS stavi ove postavke:
RTC1.JPG
 
Nazad
Vrh Dno