Šta je novo?

Ryzen 3 2200G preporuke za matičnu i memoriju

STORM

Čuven
Učlanjen(a)
23.08.2003
Poruke
224
Poena
630
Koja ploča bi bila dobar izbor za OC iGPU-a (može li uopšte da se OC sa stock kulerom - da dogura do približnih vrednosti 2400G) i kao kasnije podnožje za zen2 u budućnosti. Po testovima koje sam gledao na netu hvale MSI B450 Tomahawk koji je kod nas ~13k dinara, ima li još nekih na domaćem tržištu jeftinijih koje mogu da izguraju sledećih godina (nikakav jači OC procesora već samo upgrade ili ako cene GPU ostanu ovakve onda prelazak na novije zen2 APU).

Da li je ovaj RAM dobar izbor - 2x4GB DDR4 3200MHz HyperX HX432C16PB3K2/8 ?
 
Teško da AMD može i bez OC sa stock kulerom, naročito ako ti nije provereno kućište.
Meni se AMD zagreje do 85° i to ovih dana dok je u sobi oko 18° bez OC ako kompresujem film do 25% pa ga onda prekinem da jadnik ne bi crkao. Ne mogu da zamislim šta bi bilo da je leto

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Naravno da moze, bez problema.

Napisao sam u temi koju si otvorio koji su moguci razlozi za 85c, jesi li uopste procitao?
 
To su razlozi za bsod jer o tome smo pričali, sad sam pregledao temu i nisi spominjao razlog grejanja, a to znam i sam, AMD se više greje od Intela i treba mi provetreno kućište.
A nije mi se gasio kada ga opteretim pa se procesor zagreje nego baš suprotno, dok čitam nešto se gasio iz čista mira, tada je imao oko 40 do 50 ° dok u toku svih testiranja se samo grejao do 80° a nije se ugasio ni jednom

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne greje se Ryzen vise od intel procesora, bas naprotiv. Pogledaj svoju temu, prebacen je post tamo.
 
Nazad
Vrh Dno