Šta je novo?

Corsair RM850X White

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam ponudu za ovo napajanje i u dilemi sam da li uzeti jer me trenutno (Čiftek 750w staro 4+g, a kupljeno polovno tada) sluzi super. Ponuda je primamljiva (90e), novo sa 3g madjarske gar (koju bih morao sam da se snedjem da ostvarim ako bude potrebe). Moje pitanje je, ima li ko iskustva sa Corsair-om, i konkretno ima li neko ovaj model pa da kaze utiske i vredi li dati gore pomenutu sumu?

P.S. Izvinjavam se ako sam omasio temu.. Nema teme "Da l' da kupim?" [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zavisi za koje potrebe ti treba. Za mnoge stvari je overkill.
 
Zavisi za koje potrebe ti treba. Za mnoge stvari je overkill.
Za komp iz potpisa, i sada ce rx580 umesto 1060... Ima 6 fanova i cpu je konstantno ba 4.2ghz... u full loadu povuce oko 530 (sa rx ce cenim oko 550-60). Generalno mi 850 ne treba, ali cena me povukla. Ali ako je kvalitetno, od viska glava ne boli, pa zato razmisljam

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sta povuce 550W, i5 i GTX 1060?

Mozda povuku 250, ako ne i manje.
 
Mereno sa nekim fan controlerom drugaovim, ne znam koliko je validan.. Jedino sto nema u potpisu su 3HDDa trenutno, dok mi je WD Red na reklamaciji.. I mene zacudila tolika potrosnja, ali tako izbacuje.. Na desktopu 120w. Generalno i po specs nema logike ta potrosnja

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene i5 na 4 GHz, tri hard diska, bez grafičke + monitor + NAS sa 4 hard diska = UPS prijavljuje potrošnju oko 100 W.
 
Uzeh ga na kraju, izaslo me 70e, nece valjda smetati tih 500w viska [emoji3], taman belo leglo u kuciste crno bele kombinacije .

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nece smetati visak svakako, nece biti efikasno kao na 50% opterecenja(tad su napajanja najefikasnija), ali nece da smeta :)

To je i dalje jedno od boljih napajanja na trzistu svakako.
 
Poslednja izmena:
Dobio si bele kastom slivovane kablove i 500W viška, baš te briga. :)
 
Bas se uklopilo [emoji3] kablici malo kruci , ali generalno zadovoljan.
b0c75b8c81d441fbd5da3c7418b8dcc6.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Druze, super ti izgleda crno bela kombinacija, koji je to cpu hladnjak i ventovi?
I kako si zadovoljan sa psu, posto i ja razmisljam o corsairu?
 
Druze, super ti izgleda crno bela kombinacija, koji je to cpu hladnjak i ventovi?
I kako si zadovoljan sa psu, posto i ja razmisljam o corsairu?
Ventovi nzxt koji su uz kuciste default, a cpu fan Phanteks PH-TC14PE. Napajanje je ok, realno 850w na moju konfu se ni ne oznoji, tiho je, fan ne radi uopste jer nema potrebe, generalno su ok recenzije za ovaj model. Uzeh ga zbog boje prvenstveno i kablova, iako je overkill [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno