Šta je novo?

Koji gaming monitor do 500e?

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,140
Poena
1,205
Trenutno sam na AOC G2778VQ, fenomenalan monitor za malo para, ali posle duzeg igranja pucackih igara pocinje da mi smeta pikselizacija zbog FHD na 27".
Za casual je super ali posto sledi mesec+ dana godisnjeg, znam da ce biti problem.
Hocu nesto sa 2560x1440 rezolucijom i minimum 120Hz i makar slican prikaz boja i kontrast kao na ovom AOC, zbog cega je inace i kupljen. Problem je sto ne znam da li ce mi 24" biti malo jer sam navikao na 27",pa neka 27 bude primarno a 24 ako je bas neki extra model.

Ovi su trenutno u ponudi i pojma nemam sta da uzmem:

Screenshot_2018-11-27 27 Zoll LEDs.png

Ili vredi li se isprsiti za ovaj, tek o njima nista ne znam:

Screenshot_2018-11-27 27 (68,58cm) Samsung Curved C27HG70 dunkelgrau 2560x1440 1xDisplayPort 2xH.png

Posto vi pratite, mnogo bolje znate od mene. Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena:
27" na 1440p je odlično. Lično, ne bih imao ništa protiv i 32" jer je onda gustina pixela kao na 24" 1080p...

Anyway...taj Samsung je VA monitor sa Freesyncom. Navodno, nije loš ali ima uobičajene boljke VA panela (sporije tranzicije) kao i prednosti (superiorni kontrast). Zakrivljen je, nije ravan, i ima HDR. review: https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c27hg70/
Iiyama je zvučno ime, nekad davno su imali najbolje profi monitore, ne znam kakvi su im današnji...ovaj model je TN i mislim da je Freesync. Prema nekim komentarima, loša slika dok se ne kalibriše, posle nije loš za TN.
AOC Agon je TN i Freesync. Review: https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/agon-ag271qx
Viewsonic je TN Freesync.
Asus MG278Q je TN Freesync a 279Q je IPS Freesync. Review za MG279Q: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_mg279q.htm#conclusion

Lično, ne bih uzimao TN modele u obzir, sad će 2019-a, IPS i VA paneli su dovoljno brzi za igranje a brzina je jedina prednost TN panela.
Od preostala dva, MG279Q i C27HG70...zavisi hoćeš li IPS ili VA panel i da li ti smeta curved ekran kod Samsunga ili ne, pa ti vidi. Ja više volim VA nego IPS ali mislim da je curved ekran glupost na dijagonali manjoj od 32", tako da je egal što se mene tiče. Pročešljaj komentare po netu, vidi da li bilo koji od modela koje si naveo ima nekih većih mana...
Ako ti TN panel nije problem, slobodno razmotri i ostale.
 
koliko god ne gotivim asus, od svega ovoga bih preporucio 279q model jer je nekako najbolje izbalansiran, 27"/IPS/1440p/144Hz. dobar drugar ga ima oko godinu dana i prezadovoljan je, koristi ga za programiranje i igre.
 
Poslednja izmena:
Lagano mg279q...

Imao sam ga oko godinu dana - odličan IPS ekran i vrhunska izrada. Primera radi, to je za sada prvi i jedini monitor koga sam imao a koji je imao sistem žabica na postolju za podešavanje visine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Postolje mi je najmanje bitno jer ide na VESA dual drzac monitora ali cu svakako baciti pogled na taj model ako je izlozen u media marktu.
Ima li jos neki model vredan pomena koji nije na slici?
Hvala na odgovorima momci

TT over 6X
 
Možda još i Dell S2719DGF (27" TN, 1440p - 144Hz / 155Hz, FreeSync.), premda se pomenuti ASUS PG279Q nameće kao najbolji izbor... Bez pogovora. :)

Edit:

Pogledaj i Acer XB271HU, ukoliko je cenovno sličan ASUS-u.
 
Poslednja izmena:
Ogromna je razlika između IPS i TN panela, tako da je odluka prilično jasna.

Jedino što bi još mogao da uzimaš u obzir su VA paneli.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
TN samo za eSports competitive, ako je bas svaka milisekunda bitna.

Presao sam skoro sa 23" FullHD na 32" 1440p i mogu reci da ne primecujem razliku u ostrini, a velicina je zakon :)
 
Poslednja izmena:
Bojane: prva slika u prvom postu.

Nisam ni gledao do sada koji je na aoc, bacim pogled i vidim da je tn panel.
Sin ima HP sa ips koji ima losiji prikaz za probijanjem pozadinskog, velika prednost za aoc sa tn u svemu...
Tek sam sada zbunjen...


TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Zavisi i koji je panel, generalno slicnog kvaliteta IPS i TN, IPS mora imati bolji prikaz.

Meni je npr. svaki IPS koje sam video i koristio(3-4 razlicita) bolji od svih TN-a koje sam video(gomila, medju kojima su bili i neki skuplji 144Hz modeli).
 
Poslednja izmena:
Zavisi i koji je panel, generalno slicnog kvaliteta IPS i TN, IPS mora imati bolji prikaz.

Meni je npr. svaki IPS koje sam video i koristio(3-4 razlicita) bolji od svih TN-a koje sam video(gomila, medju kojima su bili i neki skuplji 144Hz modeli).

Ja imam i ips, i spva i tn. Imam neki Philipsov sa tn panelom koji je apsolutni krs i neuporediv je sa ova dva, ali to je low end monitor iz 2012. Najbolji TN koji sam ja koristio je Alienware 25 240Hz. Prilicno dobar TN panel, dobar prikaz boja, vrlo dobri uglovi gledanja sa strana i odgore, od dole kad se gleda menja boje ko i svaki TN. Sta znam, za gejming je odlican, neces ga zavirivati od dole, a nema probijanja pozadinskog osvetljenja. Najverovatnije ima losijih IPS panela i po prikazu boja i po uglovima gledanja od njega. Treba imati ekstremno jak hardver da bi guro u tih 240fps na low, tako da se taj monitor ne isplati. Taj racunar sa i7 cetvrte gen. i rx480 je mogao najverovatnije samo cs go u 240fps da gura. Ne znam kakav je taj ASUS MG278Q i Dell S2719DGF. Najbolje je videti ih uzivo.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i ja matori Philips tn koji je ispustio dusu nedavno i uzasan kvalitet slike je imao ali kao sekundarni je bio ok.
32" mi je previse, max 27".
Nista ne planiram dok ne vidim uzivo pa ako nadjem nesto eventualno ako je jeftinije preko neta da uzmem, na slepo nikako, ne cima mi se sa vracanjem...

Samo mi je trebao neki orijentir na dta da obratim paznju i hvala vam na tome.


TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Narucen msi, cemo vidimo kakav je...

TT over 6X
 
Nazad
Vrh Dno