Šta je novo?

Nemoguce instaliranje OS Windows7 ???

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Imam jedan problem,bar je meni cudan. Od prijatelja sam dobio jedan "notebook" ako se to tako moze nazvati.
Marka mu je Auchan SNC OIA SelecLine 10.1 inc (kinesko smece po mom misljenju).

Na njemu je instaliran WIN10 kao operativni sistem,ali je on po mom misljenju izuzetno slab notebook.

Specifikacija znam da mu je procesor od 1.3 GHz
Ram memorija 1 GB

Sam ulazak u BIOS pomocu F2 i drugih tipki na tastaturi je nemoguc,te u bios pristupam preko UEFI Firmware na Win10

Slike u prilogu govore o onome sta ja vidim u biosu.

slika 1.jpg
slika 2.jpg
slika 3.jpg
slika 4.jpg
slika 5.jpg


Jednostavno ne vidim nigde USB kad ga ubacim. Radio sam ga i preko RUFUS-a kao UEFI,i preko WinToFlash,jednostavno ne znam kako da ga podesim,ili uopste ne moze da se podigne WIN7?

Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala vam unapred.

Ne znam da li sam naveo bas sve neophodne informacije,tu sam da ih dodam ukoliko zatreba !
 
Poslednja izmena:
1. probaj da EFI DEVCE FIRST prebacis na disabled pa vidi sta se desava
2. vidi sta ima pod opcijim ADD BOOT OPTIONS mozda moze da se prebaci na manual.
Mora malo da se eksperimentise
 
Najverovatnije na laptopu to jest tabletu moze samo UEFI boot sa Windows 8/8.1 ili Windows 10 a posto je to tablet sa 2GB limitom moze samo 32bit Windowse , skini Windows 8.1 32 bit i podigni ga na UEFI GPT boot preko Rufusa i krenuce instalacija , o Windows 7 mozes samo da sanjas bios samo ima UEFI boot mozes da pokusas ovo ali mrka kapa: https://www.youtube.com/watch?v=7IxUprqB2PM Treba ti iso od Windows 7 32 bit , lupam Windows 7 Home Basic 32bit , moduj iso po tom upustvu samo je bitno da je fleska GPT , ako ne uspes malo proguglaj kako se pravi "Windows 7 GPT UEFI fles".
 
Probacu sutra pa javljam rezultate.
 
Na trecoj slici, da li si menjao opcije 2 i 3 (os/rom....)?

Mislim da win7 nece raditi bolje osim ako nije neka Lite verzija
 
Secam se na Acer One 10 S1002 je mogao samo Windows 8.1 32bit GPT UEFI , 64bit nije hteo da bootuje Windows 10 nisam probao ni Windows 7 , ako i uspe Windows 7 da instalira pitanje je hoce li naci drivere za njega sve neophodne.
 
Da li ta sprava zaista ima x86_64 procesor ili je to možda neki ARM? Da li je to pravi w10 ili neka RT verzija?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Intel Atom Z3735 F.

Slike su loše, pa nabadam, ali sudeći po par opcija treba i EFI da se isključi. Disejbluj quick boot, pa u "add boot option" vidi šta ima
A ako bios nije zaključan na W10 (tj 8.x +) može i 7-ca. Boot sa Sergej live fleša, postoji opcija u njemu za pripremu za instaliranje win7-ce.
[Kombinacija tastera za ulazak u BIOS mora da postoji, samo nisi uspeo da je potrefiš :) I naravno preko opcija 10-ke]

Postoje svi drajveri za 7-cu za taj čispet (isti kao i za 10-ku).
 
Poslednja izmena:
Da li ta sprava zaista ima x86_64 procesor ili je to možda neki ARM? Da li je to pravi w10 ili neka RT verzija?

Intel Atom Z3735 F.

attachment.php
Intel Atom® Processor Z3735G

I to sa čak maksimalnih 1 GB RAM-a.

Ne znaš da li da se smeješ ili da plačeš, od muke.

Kao šlag na tortu, w10.

Jedino se može mjaukati do besvesti.
 
Poslednja izmena:
attachment.php
Intel Atom® Processor Z3735G

I to sa čak maksimalnih 1 GB RAM-a.

Ne znaš da li da se smeješ ili da plačeš, od muke.

Kao šlag na tortu, w10.

Jedino se može mjaukati do besvesti.


Upravo to :D

Ne znam ni gde ga je drug kupio,ja ga ne bi ni za dzabe uzeo iskreno...

Boki gasio sam sve,vrteo sam vise od 12h tragajuci za resenjem. Sada sam dosao kuci pa cu probati win8 da nabacim preko RUFUS-a UEFI da pokusam,znam da ga ni to nece ubrzati,ali sad bukvalno stoji po 10 sekundi dok ne odreaguje jer su ga zatrpali programima kao da je Desktop racunar sa 32gb rama :D
 
Da li si probao da uđeš u bios sa Esc ili Del? Da li si probao da dobiješ Boot menu sa F7 (ili F8 - F12)? Probaj da brzo pritiskaš ili držiš pritisnutu tipku.

U Exit kartici da li ima nešto kao Boot Override? Učitaj Default ako nisi.
 
Poslednja izmena:
Pokusavao sam bukvalno sve tastere od F1 do F12,DEL INS ESC bas bas sve,vracao na default i nije se nista desavalo...
 
Cisto da se javim i zahvalim svima. Uspeo sam da podignem Win8. Cim sam ga odradio preko rufusa prepoznao ga je i zapoceo instalaciju. Veliko hvala SVIMA jos jedanput ! Ziveli.
 
Al će to da laguje čim otvoriš 2-3 taba u browseru...ima da konstantno blokira naredbe i kasni..ja bi to bacio u kantu.
 
I ja bi druze,nije moj... Izasao sam samo prijatelju u susret.
 
Znači uspela je UEFI Windows 8 32-bit instalacija? A prethodni sistem je bio UEFI Windows 10 32-bit?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno