Šta je novo?

Crkli zvucnici u kolima

nikolaf7

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
2,160
Poena
390
Imam 6 fabrickih zvucnika, 2 nazad, 2 napred u vratima i 2 visokotonca.
Crkli su jedan u vratima i jedan pozadi.
Gledajuci po netu izgleda da su oba 6.5"/16.5cm velicine(a da pasuje i 17cm) i to koaksialni(ne znam sta mu to dodje), i zanima me mogu li da uzmem par npr. pioneer zvucnika te velicine i stavim jedan napred a jedan pozadi?

Sent from my E6653 using Tapatalk

0c39930406b6fdafeba71609e1bfb125.jpg
 
Poslednja izmena:
teoretski, da . ukoliko potrefiš impedansu i okvirno, snagu.

pogledaj šta piše na originalnim zvučnicima i nabavi od isto toliko Ohma/watta
 
Poslednja izmena:
A ako nisu isto wati, onda bi ih mogao upariti tipa 2 nova ako su jaca nazad a stare napred vjerovatno, hvala

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Imam 6 fabrickih zvucnika, 2 nazad, 2 napred u vratima i 2 visokotonca.
Crkli su jedan u vratima i jedan pozadi.
Gledajuci po netu izgleda da su oba 6.5"/16.5cm velicine(a da pasuje i 17cm) i to koaksialni(ne znam sta mu to dodje), i zanima me mogu li da uzmem par npr. pioneer zvucnika te velicine i stavim jedan napred a jedan pozadi?

Upari levi i desni zvučnik. Nemoj da stavljaš različite levo i desno (razumeo sam da ti je crkao po jedan iz para levi/desni).

Pogledaj da li su ti isti prednji zadnji, ti reče da jesu, te tada, premesti dal' napred dal' nazad dva ista. Pokojne izvadi, te ponesi u neku radnju gde ima više izloženih, i uporedi dimenzije, šrfove, veličinu magneta, da budeš siguran da će pasovati.

Svi ti za kola su u 90%v slučajeva deklarisani na 4ohm, a snaga ti nije reviše bitna k-ka kod fabričkih audio uređaja u kolima (koji su uglavnom niža srednja klasa). Radiće ti korektno 99% njih ako su istih dimenzija.
 
Meni je pukla membrana na jednom zvučniku, da bih izbegao cimanje oko traženja adekvatne zamene i adaptere našao sam na eBay polovan originalan zvučnik, ugradio za 15-20 minuta, i radi lepo.
 
ma ima i na nasim otpadima za svesne pare originali... cak sam stavljao i sa buvljaka neke 'malo skuplje' sve radilo uvek perfektno.. i meni probio zadnji desni zvucnik u autu ali hladno je sad za tu rabotu, sacekace prolece..
 
20 i nesto eura je par pioneer zvucnika te velicine i otpora u radnji, lakse mi je a i jeftinije njih kupiti nego na ebay, a otpad nemam blizu.
Svakako ne slusam bas glasno u kolima pa mislim da nece biti problema

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Imam 6 fabrickih zvucnika, 2 nazad, 2 napred u vratima i 2 visokotonca.
Crkli su jedan u vratima i jedan pozadi.
Gledajuci po netu izgleda da su oba 6.5"/16.5cm velicine(a da pasuje i 17cm) i to koaksialni(ne znam sta mu to dodje), i zanima me mogu li da uzmem par npr. pioneer zvucnika te velicine i stavim jedan napred a jedan pozadi?

Sent from my E6653 using Tapatalk

0c39930406b6fdafeba71609e1bfb125.jpg
da malo pomognem. to koaksial znaci da je visokotonac na niskotoncu (basu), a ovo component da su fizicki odvojeni, tj. posebno visoki, posebno niskotonac.
 
Nazad
Vrh Dno