Šta je novo?

Skroman HiFi za dnevnu sobu

gaMbiT

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2007
Poruke
42
Poena
310
Nisam hteo da otimam Alexva-ovu temu, iako otvaram praktično istu. Opremam dnevnu sobu i ištem pomoć oko odabira audio komponenti. Mnogo vremena sam izgubio istraživajući po netu, a nemam utisak da sam išta naučio.

Treba mi savet kako da rasporedim budžet od 1K eura po komponentama. Dakle, ne tražim predlog konkretnih komponenti (iako ni to nije na odmet) već koje bi vi tipove uređaja uzeli i koliko bi iz dostupnog budžeta odvojili za svaki.

Od ostale elektronike u sobi će se nalaziti: UHD TV, PC, do daljnjeg SBBov PDS 2100 prijemnik, verovatno i neki android box (zavisi od toga koji TV na kraju uzmem), a možda i neka konzola (PS4). Akcenat korišćenja će biti gledanje hd filmova i serija sa računara. Volim povremeno da slušam i samo muziku, i u skorije vreme ne planiram drugi izvor pored tog računara. Naginjem sistemu sa manjim brojem zvučnika, jer neće biti razvlačenja kablova preko sobe.

Hvala unapred.
 
Manje vise sam se bacio na slican projekat. Nisam stigao jos uvek da ih cujem, ali recimo da su me ubedile neke kolege da idem na Zensor 3 za front + zensor vokal za centralni. Woofer vec imam - heco vogue (iz 5.1 kompleta), a risiver mi je yamaha v371. Takodje nemam nameru da razvlacim kablove i stavljam surround zvucnike, ali kad bih ih stavljao, verovatno bih isao na zensor 1.

Risiver mi je polovan 100eur
Zensor 3 su 300-400eur par
Zensor vokal je oko 200 cini mi se
Mislim da se uklapa u tvoj budzet cak i sa skupljim pojacalom/receiverom i mozda cak nekim polovnim wooferom.

Kao alternativu sam gledao q acoustics 3020 i 3090c.

Nisam audiofil, pa cak ni audio entuzijasta, al sto rece jedan kolega s foruma, volim dobar zvuk i mogu da razlikujem hi fi i desktop zvucnike :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polovno:
-neki Harman Kardon AVR 350-450€
- neki podnostojeći par zbučnika transmision line sa bass-reflexom za ostatak.

Malo kablova ali puni HiFi stereo sistem.

PS
sad gledam cene...
Možeš i nešto što je retro ali perfektno zvuči dva para nekih JBL, Heco, KEF, Celestion ili sličnih da nabaviš za te pare.
Dobijaš dupli stereo, ne kvadrofonik, ali je to bez woofera po meni bolje, ako ti gali vasa ubaci kasnije woofer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno