Šta je novo?

Audio

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Zanima me, da li može iz filma u kome ima dva audia u jednom audio zapisu, da se jedan izbriše ili isključi?
U mkv kontejneru nema dva audio zapisa već jedan u kome ide izvorni ton i drugi ton prevod toga.
 
У преводу, имаш један аудио запис а не два.
 
Pored originalnog audio zapisa koji je smanjen ide paralelno sa njim audio zapis na drugi jezik.
A mkv kontejner sadrzi samo 1 audio i 1 video.
 
Не иде паралелно него је наснимљен на постојећи и ту нема раздвајања. Један аудио запис са промешаним говором. Тражи другу верзију и провери да ли пише да има више аудио записа.
 
Upravo tako kako opisujes, znaci nema resenja.
Ima samo jedan video i jedan audio zapis.
 
Rešenje za to je MKVToolNix
Kada otvoriš mkv fajl pokazuje đta je sve u njemu, izmedju ostalog i dva audio zapisa. Izaberes koji hoćeš da imaš. klkneš na Multiplexing i napravi nov mkv bez tog zapisa.
Koristim ga za lepljenje titlova...
 
То би помогло да има два аудио записа али филм има само један.
 
Video .AVI ima dva audio zapisa, treba mi da pustim preko TV-a (TV nema mogucnost izbora audio zapisa), treba mi bar da drugi bude default ili da se izbaci a da ostane AVI da bih moga preko AVIAddXSubs da nalepim prevod.

Pokusavao sam sa mkvtoolnix, preko njega sam izbacio jedan audio a izlaz sam stavio da bude (.avi), video koji dobijem (u win.expl. nema vreme da pise - duzina trajanj) se uredno cita na TV-u ali kada hocu da nalepim titl preko AVIAddXSubs, nece da uradi i izbaci mi gresku avi.PNG. Nesto mu mkvtoolnix radi??
Kada prvo nalepim prevod pa ga provucem kroz mkvtoolnix da bi iskljucio jedan audio tada se desi da nalepljenog prevoda nema, tj. mkvtoolnix ga obrise.

Kako da resim ovaj problem?
 
Nazad
Vrh Dno