Šta je novo?

HDD izgleda otisao u vecna lovista, kako izvuci podatke?

Leopoldk

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2006
Poruke
200
Poena
319
Vec drugi put mi se desava da sa napajanjem odredjenog proizvodjaca bude problema sa radom hard diskova u racunaru, ili cak sa njihovim prepoznavanjem. Prvo napajanje sam reklamirao i dobio zamenu, ali posle koriscenja drugog koje je dobijeno kao zamena ploca vise ne vidi jedan od hard diskova. HDD je proban sa drugim napajanjem, drugim SATA kablom i na drugom SATA prikljucku na ploci, pa mislim da je najverovatnije otisao.

Posto su mi podaci na tom HDDu bitni, moze li neko da preporuci nekog ko je dobar sa izvlacenjem informacija sa HDD ova koji su otkazali?

Takodje, koji diskovi velicine 250- 300GB se pokazuju dobro a da ih ima kod nas na trzistu?
 
Poslednja izmena:
Пробај на још неком компу. Како га не види? Не види га уопште или бар некако види? Ако је озбиљно страдао, враћање података ће да кошта.
 
BIOS ga uopste ne prepoznaje. Probao sam na drugom SATA prikljucku na istoj ploci, a drugi HDD sada radi na prikljucku na kom je on bio. Zbog toga ne verujem da ce stvar da zazivi na drugom racunaru, ali moze da se proba...
 
Imaš i temu već a možeš i da proguglaš "spasavanje podataka". Mislim da su HelpDisc najstručniji, prodaju i svoje alate za opravku diskova. Verovatno su zato i najskuplji.

Jesi li probao da samo jedan HD priključiš na napajanje (za slučaj da nije dovoljno jako)? Oslušni da li disk uopšte pokuša da se zavrti.
 
Moze i da stavi ruku na njega i oseti da li ima vibracija ili ne.
 
@ Censored

nJoy Agon, pa nJoy Titan, cini mi se.


@nocniduh

Probao sam sinoc ponovo sa samo tim HDD- om priljucenim i nije proradio. Od resenja koja ne podrazumevaju usluge firmi ostalo je jos da se proba na drugom kompjuteru. Mislim da pristupa disku i nema, tj. BIOS ga uopste ne prepozna kao uredjaj. Doduse, Mini Linux sa Hiren's boot CD- a je prijavio softreset error prilikom dizanja, pa se cini da nekakve komunikacije izmdeju HDDa i racunara ima, a to indicira i dugacak period neophodan za POST kada je taj disk prikljucen uz ukljucen ONCHIP SATA kontroler u BIOS- u.

Hvala svima na sugestijama.
 
Doduse, Mini Linux sa Hiren's boot CD- a je prijavio softreset error prilikom dizanja, pa se cini da nekakve komunikacije izmdeju HDDa i racunara ima
Ја имам један покварен хард који биос види као 0MB а windows нуди да га иницијализује док линух пријављује неку грешку и касније га не види. До даљег сам одустао од решавања.
 
Koje napajanje je u pitanju?

@ Censored

nJoy Agon, pa nJoy Titan, cini mi se.


@nocniduh

Probao sam sinoc ponovo sa samo tim HDD- om priljucenim i nije proradio. Od resenja koja ne podrazumevaju usluge firmi ostalo je jos da se proba na drugom kompjuteru. Mislim da pristupa disku i nema, tj. BIOS ga uopste ne prepozna kao uredjaj. Doduse, Mini Linux sa Hiren's boot CD- a je prijavio softreset error prilikom dizanja, pa se cini da nekakve komunikacije izmdeju HDDa i racunara ima, a to indicira i dugacak period neophodan za POST kada je taj disk prikljucen uz ukljucen ONCHIP SATA kontroler u BIOS- u.

Hvala svima na sugestijama.

Joj - menjaj to pod hitno za minimum neki Chieftec Bronze (maximalno Seasonic) :trust:

@Leopoldk To napajanje ti je i ubilo hdd. Menjaj to napajanje i ne uzimaj shit-fu vec neko provereno, ne mora biti "zlazna zvezda", dovoljno je i kvalitetno "bronzano" ... ubice ti i taj drugi hdd sto si ga stavio na isti naponski konektor.
Kao sto je maticna ploca "kičma" svakog kompa, tako je napajanje "srce" svakog kompa.
Verovao ili ne najvaznija komponenta za pouzdan i dogotrajan rad kompa je napajanje i onda odma iza njega m. ploča, tek kasnije i manje vazni su cpu, ram...
Da ne bude zabune vazni su svi oni ali za stabilan rad i dugotrajan rad treba imati kvalitetno napajanje i pouzdanu plocu.
CPU i ram, GPU se lako menjaju.

Ako su podatci mnogo vazni nosi profesionalcima i ne zali, primi trosak kao nauk.

Samo da si video izraz lica, tada devojci a sada supruzi moga brata, kada je "crkao komp" (pobrljavio skroz Win) na kome je radila diplomski i CUVALA GA na desktopu, bez kopija na nekoj drugoj particiji...

A tek srece kad sam joj ga vratio u celosti... :D

Tako i ti...
 
Hvala na preporukama, napajanje sam danas vratio u radnju, a kompjuter radi na starom LCPower napajanju od trenutka tokom kog sam uocio problem. Za sada ne primecujem nikakve nepravilnosti.
 
najvaznija komponenta za pouzdan i dogotrajan rad kompa je napajanje i onda odma iza njega m. ploča, tek kasnije i manje vazni su cpu, ram...
Da ne bude zabune vazni su svi oni ali za stabilan rad i dugotrajan rad treba imati kvalitetno napajanje i pouzdanu plocu.
CPU i ram, GPU se lako menjaju.
Istina - das u startu nesto vise para, namestis sve kako ti odgovara, i vise ne moras gasiti komp osim kad ga cistis od prasine - radi k'o Singerica :trust:
 
Hvala na preporukama, napajanje sam danas vratio u radnju, a kompjuter radi na starom LCPower napajanju od trenutka tokom kog sam uocio problem. Za sada ne primecujem nikakve nepravilnosti.

Da li sa tim LC napajanjem radi i taj baksuzni HDD?
 
Nazad
Vrh Dno