Šta je novo?

Povezivanje wireless slusalice na razne uredjaje

Joy

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
327
Poena
320
Pozdrav,

imam Sony 1000xm2 slusalice i zeleo bih da ih iskoristim u kombinaciji sa sto vise uredjaja. Neka primena bi recimo bila:

- Skype (Desktop PC, nema bluetooth / wireless konekcije, samo LAN sa kablom)
- Slusanje muzike (preko telefona radi sve OK, mozda ne bi bilo lose da se poveze i na Harnab Kardon 3770). HK ima bluetooh, ali mislim da je on samo za streaming
- Gledanje filmova: Panasonic TX-49EX603E

S obzirom da su slusalice Wireless, ideja je da se to sve poveze bez kabla. Na netu sam pronasao da postoje bluetooth adapteri koji idu u izlaz za slusalice (Audio bluetooth transmitter). HK ima 6.3mm RCA, a Panasonic ima 3.5mm. Da bih mogao da koristim i Skype, morao bih da kupim neki USB DAC / headphone amplifier (za PC)? Gledam da komponente budu prenosive, da bih lako mogao da ih prebacim na druge uredjaje po potrebi.

Sta je ovde najbolja kombinacija? I koje uredjaje preporucujete, a da zadrzim kvalitet zvuka koje nude same slusalice (aptX HD / LDAC podrska)?
 
Od boljih a pristupacnijih dongle resenja imas mpow i fiio brt1 , da ja znam da su ok zvuka. Neki ozbiljniji DAC sa bt je verovatno 150+ € i da je chifi. To za PC ne znam kako da resis posto ti treba i mic od tih xm2 , mozda taj brt1 moze mada bolje da malo iscitas
 
FIIO ne podrzava mic od slusalica, tako da on nije opcija. Ne mogu da nadjem za mpow da li podrzava, pise da ima ugradjeni mic, ali to nije ono sto zelim. Uredjaj bi trebao da podrzava nesto tipa "Voice over profile / protocol"?
 
Nazad
Vrh Dno