Šta je novo?

Ge force 1080 mini

sasakv

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2011
Poruke
763
Poena
180
Možete li mi reći u čemu je razlika između mini i standardnih 1080 grafičkih kartica?
Ako je sve isto/slično, zašto se onda prave onmolike grdosije, kada sve mogu biti u manjem i lakšem formatu? Da li imaju neke skrivene mane?
 
Skrivene mane???? Pa da cela serija kartica ima neke mane, ne bi bile skrivene vec opste poznate,zar ne?

Mane su siromasna naponska, veca temperatura u radu i veca buka, uglavnom nehladjena memorija i naponska sekcija. Generalno, usled toga ima nesto kraci zivotni vek, ali opet ne mora da znaci,zavisi i od primerka, kao i nacina koriscenja i uslova u kojima karta radi.

Suvise je uopsteno pitanje za precizan odgovor, moze samo uopsten odgovor da se da.
 
Poslednja izmena:
81 stepen u kucistu, 46 decibela,to je prilicno. Na strixu bi imao oko 3x tisu kartu i oko 15 stepeni hladniju.
 
Zotacove mini karte su nešto veće ali imaju i bolje kulere, pa su neki kompromis između malečkih karti poput tog Gigabytea i standardnih karti što se tiče temperature i buke.
 
Na ovu sam naleteo na oglasu, u mom je gradu, pa mi je lakše oko kupovine, zato i pitam, da se ne zaletim, jer ništa ne znam o njima.
 
Nema mnogo toga da se kaže...radiće ali će biti bučna kad se optereti, temperatura će biti veća nego kod većih karti (dobra promaja u kućištu je obavezna, pomoći će ventilator koji bi duvao direktno u ovaj na grafici) i možeš da zaboraviš na overklok. Danak koji se plaća malim dimenzijama...
 
Sve zavisi od modela do modela.
Npr imam Palit 750ti mini sa solo ventom, jedna od najtisih i najhladnijih karti koje sam imao tj jos uvek imam...

TT over 6X
 
Pošto ovo MSI black widow kućište nije poznato po dobrom hlađenju, znači da nije pametna kupovina. Inače, ne bih je OC, ne uzimam karticu zbog igrica, nego zbog video obrade.
 
Kakav je ovo thread, kakve skrivene mane? Pa nije skrivena mana što karta ima 3x manji hladnjak od Strixa i zbog toga je toplija. Nije baš neka nuklearna fizika izvesti takav zaključak. :d

Zašto ih prave? Pa možda zato što ne žele svi da imaju kućište koje je potrebno da bi u njega stao Strix, a žele i dobre performanse. Porediti 750Ti sa 1080 nema nikakvog smisla tek, po bilo kom parametru, nek su i obe mini.

U suštini - ako imaš malo kućište u koje staju jedino karte do nekih 17-20cm dužine, osuđen si na mini varijante. Vidim piše MS Black Widow, tu staju i normalne karte tako da nemaš neku preteranu potrebu za mini kartom osim ako nije povoljna cena.

Proveri da li je karta ispravna (e to su skrivene mane) i ako nemaš prostora za veću (mada imaš normalno kućište), a želiš taj neki nivo performansi, onda kupuj. Naravno da ta karta neće imati performanse koje ima Strix verzija 1080, boost će biti slabiji, naravno da će biti toplija i bučnija i da otpada bilo kakav OC. Ostaje i pitanje izdržljvosti te karte pod konstatntnim opterećenjem, ali ako dobijaš i garanciju, ne bi trebalo da bude tvoj problem.
 
Već sam objasnio u svom drugom postu da sam mislio na te mane kartice generalno u odnosu na veće izvedbe. Sasvim mi je nelogično da neko pravi velike karice i da pravi veći utrošak materijala , ako to već sve isto može da se dobije i u manjem pakovanju. Zato pitah u čemu je razlika, samo sam se izrazio malo nespretno. Da, znam da ima mesta u mom kućištu, ali isto tako rekoh da u mom gradu u ponudi ima jedna mini, stara tri meseca sa dve godine "Mađarske" garancije za 350evra, pa me je interesovalo da li je to dobra kupovina, ili postoje neke mane tih kartica (kao šo rekoste, grejanje, buka...). Lakše mi je da odem kod čoveka kući, kupim, nego da poručujem, da uvek razmišljam šta je u kutiji, a ja već da o novac, da se maltretiram sa nekim ako je uvalio nešto loše, a taj je 500km daleko od mene...
 
Mini su se masovno kupovale zbog rudarenja, kada nije bilo niceg drugog.

Ako nisam promoran da kupim mini iz nekog razloga, nikada je ne bih uzeo. Zbog buke i temperature, lakseg otkazivanja ventova i slicno. Osim ako nije ekstremno dobra cena, a 350 za hu "garanciju" nije nista posebno dobra cena, štaviše.
 
Uporedjivao sam tipove hladjenja, nebitno koji cip je ispod.
750ti ima od single do triple slota verzije a performanse slicne.
Isto kao moja giga 1080 3x sa 3 venta, ogromnim hladnjakom i heat pipe-ovima koju opere mnogo manja msi sa 2 venta koja je hladna cak do 15°c i necujna pored moje.
Sigurno da je mini toplija ali daleko od neupotrebljive, treba komentar vlasnika koji ima konkretan model a ne "ja ne bi" i sl gluposti.
A gluposti su zato jer su pljustali identicni komentari kada sam uzimao 750ti pa ispade jedna od best buy kupovina... i dan danas radi, nista joj ne fali a retko kada,se komp gasi...
10xx je odavno zrela serija sa jeftinim i dobrin hladjenjima i veci izbor mini verzija ipak nesto govori...

Sasa: sve zavisi od tebe.
Padanje kripto najavljuje jos jeftinih high end karti na polovnom trzistu.
U nemackoj jedva da ima novih 1080, mini krece od 550e, normalne od 580, kao neki orijentir.
Ako ti se ne zuri, sacekaj jos malo, bice boljih modela mozda i za manje para..

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Ne, ne žuri mi se, jedino što mi je samo ona još ostala usko grlo u kompjuteru. Sve ostalo je novo. Doduše, SSD tek treba da stigne, poručio sam intela 256gb.
 
Nazad
Vrh Dno