Šta je novo?

Da li je ok kupovina?

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
:wave:
Pozdrav!

Da li je neko probao / video uzivo monitor Philips Bdm 4037 UW/00

https://www.philips.co.uk/c-p/BDM4037UW_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-display-with-multiview

Da li je ok kupovina za svoju klasu?
Po meni ima dobre karakteristike: Uhd rez. 3840 x 2160, vidljiva povrsina 40", odziv 4 ms - gtg, (kasnjenje 12 ms), piksel velicine samo 0,23 mm, gustina 110 ppi, poseduje (verovatno sopstveni) panel TP Vision, 60 Hz...
Citajuci neke recenzije, saznao sam da ima i nekih "negativnih" karakteristika. Npr: panel je sjajan, (nije mat), postolje nije bas stabilno, i (po meni mozda najveci problem) izrazen ghosting.

U nasim radnjama se moze naruciti ali licno ne nadjoh ga nigde kako bih ga pogledao /probao uzivo.
Monitor bi se koristio u vecoj prostoriji (8x5,5m) za standardno koriscenje i (ako se nadje vremena) povremeni gejming.

Ili preporuka za neki drugi (po Vama) bolji model u klasi 40" u cenovnoj klasi ~ 600 e, i koji?


Hvala puno!
:wave:
 
Da.Za drugu vecu prostoriju.
32 radi kao svajcarac ( mada je ovaj holandjanin
 
Drago mi je da radi i da si prezadovoljan.

Što se tiče ove teme...
Ne postoji ni jedan drugi model monitora od 40“ (tehnički je 39,5“) na tržištu. Odnosi se i na inostranstvo. To je unikatni model pošto je panel TPV-ov.
Postoje samo modeli od 42,5“ (AH-IPS) i 43“ (VA).

Alternativna opcija ti je UHD TV, a i oni su 43“.

Tako je kako je.
 
Da li Tp vision pruza dobar kvalitet (pretpostavljam da bi trebalo da je ok) posto je koliko sam razumeo to podfirma (cerka firma Philips-a) koja radi panele za Philips monitore i tv uredjaje sirom planete?
Generalno me interesuje da nema tih "potencijanih problema" za koje sam citao da ih neki ino korisnici spominju manje vise (gosting, u smislu da i kursor ostavlja iza sebe trag i da tekst nije uvek dovoljno citak). Eventualni odsjaj monitora i nije neki problem ako se isti pozionira u prostoriji tako da iza njega nema nikakvih refleksujucih predmeta (staklo, ogledalo i sl.), sto se tice postolja, monitor kad postavim jednom, vise ga ne pomeram.

Postoji jos jedan model trenutno dobavljiv kod nas - Philips Bdm 4350 UC (vidljivo 42,5). U vezi njega nije mi jasno da li je u pitanju pc monitor ili je tv u pitanju, jer na nekim sajtovima citam da ima integrisan dvb tuner, a takoreci ga svugde reklamiraju kao pc monitor. U odnosu na ovaj Bdm 4037 UW/00, ima:
- veci pixel 0,245 naspram 0,230,
- slabiju gustinu pixela 103 naspram 110
- sporiji odziv 8ms naspram 4ms,
- vece kasnjenje u bryim pokretnim scenama 28 ms naspram 12 ms
- ravni panel, naspram zakrivljenog
- vecu potrosnju 165 w / u svakodnevnoj upotrebi 100 W/ eco mode 46 W (energetska klasa B) naspram 89 W / u svakodnevnoj upotrebi 61 W / eco mode 32 W(energetska klasa A)
- u brzim pokretnim scenama izrazen gosting / blur sa bilo kojim podesavanjima
- stabilnije postolje od postolja na modelu Bdm 4037 UW/00, ali je zbog toga monitor nepodesiv (totalno fiksiran) / Bdm 4037 UW/00 se moze podesavati po nagibu napred / nazad
- poseduje Ips panel naspram Va, zbog cega su probijanja po ivicama standardna pojava i crna je vise siva nego crna

Neko ce reci da su nijanse u pitanju sto se tice tih osnovnih karakteristika, ali zbog njih zavisi kako ce prevagnuti odluka.
 
Hvala na preporuci.:)

Taj Lg deluje kao primamljiv model. Ne mora i nije nuzno da bude ni Philips ni zakrivljen, samo sam naveo kao primer model koji je dobavljiv ovde. Za mene je bitno je da monitor nema anomalija u radu i da ne pravi problem ocima ni u startu ni protekom duzeg vremena koriscenja.

Iz onog sto saznah o njemu za ovo kratko vreme (Lg 43 ud79 b) je da ima stabilno i jako postolje, da je pix. 0,245, da ima 10 konektora, sto bi trebalo da utice i na manji input lag (oba navedena Philips-a imaju po 12 konektora, 43" model ima 28 ms, a 40" ima 12 ms). Ima daljinski za laksa podesavanja (i on je fabricki kalibrisan kao i Philips-i ) sto je jedan ogroman plus (retko koji pc monitor ima fabricki daljinski ). Dzojstik je na logicnom mestu, panel je mat, nema refleksije, probijanje po ivicama zanemarljivo s obzirom na ips panel. Moguce je tiltovanje napred - nazad.
Jedinu zamerku (ako je mogu tako nazvati) koju sam nasao Lg 43 modelu je to sto mi se cini da je koloritet boja nekako ispran i bledji nego sto bi trebalo da bude. Pretpostavljam da je uzrok tome prevashodno 8 bitna matrica panela (Philips ima 10 bit-nu matricui boje koje prosto odmaraju oci). Mozda i nisam u pravu, ali eto to je neko moje zapazanje za sad.
Jos jednom hvala! :)

Ako ima jos preporuka i sugestija, slobodno recite!
 
Ponuda 40“+ monitora je izuzetno mršava iz očiglednog razloga – to je domen televizora. Ovo se odnosi na stanje u svetu, a ne samo kod nas. Izuzetno mali segment
tržišta tako da… Da skratim priču.

Acer ET430Kwmiippx (neki IPS-oliki) je najbolji model i jedini kod kojega se ne prave očigledni truli kompromisi. Puno sreće sa nalaženjem istoga pošto ga je Acer
povukao iz proizvodnje (trebalo bi da ga ima preko u Mađarskoj) i zamenio sa inferiornijim modelom (ET430K), ali koji je i jeftiniji.

Jedini model još vredan spomena je Iiyama ProLite X4071UHSU-B1 (S-MVA TV panel), ali tog modela koliko vidim, nema u Ugarskoj.

Kako stoje stvari, verovatno ćeš tražiti UHD TV, ali savete za kupovinu TV-a odavno ne dajem na ovom forumu ni javno ni privatno (iako stalno dobijam pr. poruke).

U Comtrade-u moze da se pogleda ako je na stanju u samoj radnji (TC Usce, recimo).

Ako monitor ne mora da bude Philips i/ili zakrivljen, preporucujem ti da se informises o LG 43UD79-B :type:
Odličan model za video nadzor i ništa više, a onda se postavlja pitanje zašto kupiti tako nešto po toj ceni (nenormalna kod nas od 110k ili od preko za 600+ ojra), kada
će taj isti posao da odradi i najjeftini UHD TV tipa Voxa i sl?

To je možda i najgori model u mršavoj ponudi 40“+ monitora. LG Electronics očigledno kupuje lošije AH-IPS panele od LG Displaya i za monitore baš kao za TV-e o čemu
sam kucao jako puno na forumu, ali pošto su na ovom forumu prodavci, osećanja i subjektivnost ispred struke i nauke, neka pučanstvo kupuje LG Display škart koji prodaje
LG Electronics.

Ironično, verovatno najbolji (po meni i jeste sigurno u kategoriji sa G-Syncom) igrački monitor na tržištu ima baš LG, ali on ima AMVA+ panel.
 
Poslednja izmena:
Pa otkucao sam koje su opcije, ali evo opet, da se sumira:

1) Philips Brilliance BDM4350UC – truli kompromis.

2) Acer ET430Kbmiippx – da nazove List i sazna da li bi se mogao uvesti i po kojoj ceni.

3) UHD TV (iako sam otkucao da ne dajem savete...) – Sony KD-43XF7005B (S-IPS), cena kreće od 62,5k, nema PWM i trenutno se prodaje sa 5 god. garancije.
Ako bi UHD TV sa VA ekranom, onda će imati PWM.

I to bi bilo to.
 
Ponuda 40“+ monitora je izuzetno mršava iz očiglednog razloga – to je domen televizora. Ovo se odnosi na stanje u svetu, a ne samo kod nas. Izuzetno mali segment
tržišta tako da… Da skratim priču.

Acer ET430Kwmiippx (neki IPS-oliki) je najbolji model i jedini kod kojega se ne prave očigledni truli kompromisi. Puno sreće sa nalaženjem istoga pošto ga je Acer
povukao iz proizvodnje (trebalo bi da ga ima preko u Mađarskoj) i zamenio sa inferiornijim modelom (ET430K), ali koji je i jeftiniji.

Jedini model još vredan spomena je Iiyama ProLite X4071UHSU-B1 (S-MVA TV panel), ali tog modela koliko vidim, nema u Ugarskoj.

Kako stoje stvari, verovatno ćeš tražiti UHD TV, ali savete za kupovinu TV-a odavno ne dajem na ovom forumu ni javno ni privatno (iako stalno dobijam pr. poruke).


Odličan model za video nadzor i ništa više, a onda se postavlja pitanje zašto kupiti tako nešto po toj ceni (nenormalna kod nas od 110k ili od preko za 600+ ojra), kada
će taj isti posao da odradi i najjeftini UHD TV tipa Voxa i sl?

To je možda i najgori model u mršavoj ponudi 40“+ monitora. LG Electronics očigledno kupuje lošije AH-IPS panele od LG Displaya i za monitore baš kao za TV-e o čemu
sam kucao jako puno na forumu, ali pošto su na ovom forumu prodavci, osećanja i subjektivnost ispred struke i nauke, neka pučanstvo kupuje LG Display škart koji prodaje
LG Electronics.

Ironično, verovatno najbolji (po meni i jeste sigurno u kategoriji sa G-Syncom) igrački monitor na tržištu ima baš LG, ali on ima AMVA+ panel.

Ne zamerite zbog kasnjenja sa javljanjem, bio sam offline par dana...
Vec par god. koristim smart Tv 40“ sa kojim sam prezadovoljan. Tako da je ovog puta akcenat na kupovinu iskljucivo pc monitora.

Vojvoda - koji bi bio bolji izbor izmedju Bdm 4037 UW/00 i Bdm 4350 UC?
 
BDM4037UW bi bio jedan sasvim prilično dobar monitor da nije očajno sporog odziva pikslea, a pogotovo crno-belo-crno prelaza koji je izuzetno spor i u praksi,
kao što si čitao, vide se tragovi kada se skroluje tekst i to dovoljno govori koliko je loše.

BDM4350UC je truli kompromis, ali može proći uz prednosti i mane koje idu uz IPS-oliki panel. Iz nekog razloga, ima poveći input lag (2 frejma u odnosu na CRT),
mada to i nije bitno ako nisi kompetitivni igrač. Međutim, prijavljeno je od strane korisnika da dosta primeraka pate od zadržavanja slike (image retention), tako
da, pažnja. Ako se dobije dobar primerak (što je domen lutrije), monitor je ok. U svakom slučaju, kupovina na daljinu je obavezna da se može bezuslovno vratiti
nazad do 14 dana od dana prijema za slučaj da se dobije problematičan primerak, a poveća je verovatnoća da bi se dobio.
https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/
 
Naidjoh na jos jedan, (po meni najzanimljiviji od svih ovde navedenih modela)
Philips Momentum 436 M6
43 “ UHD (3840 x 2160 @ 60 Hz) HDR 1000
osvetljenje 720 kandela po m kvadratnom (u hdr modu ima 1000)
kontrast 4000 : 1
"smart" kontrast 50,000,000:1
MVA (verovatno amva) panel 10 bitni sa 1,07 biliona boja - najverovatnije isto kao i ovaj koji posedujem 32 (nije 8 bit. kao kod Lg sa 16,7 miliona boja)
polumat premaz displeja
gustina pix. 103,64
odziv 4 ms
kasnjenje ne bi trebalo da je veliko (u specifikacijama pise "low input lag"), s obzirom da ima najmanje konektora od svih navedenih ovde, tj. 8 konektora (DP 1.4, DP mini 1.4, Hdmi 2.0, usb c, 2 x usb 3.0 sa mogucnoscu brzog punjenja, audio in, i izlaz za sluske).
velicina pixela 0,245 mm
fiksno postolje, moguc tilt napred nazad
FreeSync
Color gamut (min.) BT. 709 Coverage: 100%; DCI-P3 Coverage: 97.6%
Color gamut (typical) NTSC 119%, sRGB 145%
dobri integrisani zvucnici (kome je to bitno)
VESA 200 montaza
i poseduje daljinski!
Odlican i za profi (3D modeling, auto CAD, foto obradu i slicno) i za svakodnevnu upotrebu (gejming, filmovi, obrada tekstualnih dokumenata).

Ima jednu sitnicu koja se mozda mnogima nece dopasti - ambient osvetljenje pomocu 10 integrisanih led dioda. Svetle u zavisnosti od trenutnog prikaza, a moguce ih je po zelji i podesavati (koja boja da svetli - zuta, crvena, zelena, plava, roze, ljubicasta, bela, koliko dugo i sl.).

Ono sto sam primetio jos kod ovog modela je da je bez gosting-a.

Od eventualnih mana (da ih tako nazovem) mogu biti te da: daljinski radi samo kad se uperi direktno u monitor; da su skroz crne scene po spoljasnjim ivicama panela blago sive (nema probijanja/curenja kao kod ips panela), znaci crna je nalik sivoj i moze se kupiti u inostranstvu (ovde nisam video).

Ostalo je po meni ok.

Ne zamerite sto mozda ovoliko cepidlacim, monitor je nesto sto treba da traje duzi period, ne kupuje se svaki dan, i treba da sacuva zdravlje ociju.
Neki Vasi utisci o modelu Philips 436 M6?
 
Vredi

Philips Momentum 436M6VBPAB (TPV VA) – model nije dostupan kod nas plus cena dobrano probija tvoj navedeni budžet u prvoj poruci pa ga nisam spomenuo.
Koliko znam, Comtrade je uvoznik za Philips monitore pa bi mogao sa njima da vidiš da li je moguće da se uveze i po kojoj ceni.

Taj model ima sjajan TPV VA ekran sa ~2% mata. PCM i TFTCentral recenzije, obavezno pročitati, ali i pogledati PCM video recenziju.
Panel koristi BGR podpiksel strukturu koja je pomalo sakata u odnosu na standardnu VA strukturu (vidi se pod mikroskopom). Nije loše kao zloglasna WRGB
struktura kod (A)S-IPS TV panela (lažni „UHD“ LG Display paneli koje koristi LG Electronics), ali model nije se za koristiti na 60 cm udaljenosti. Imaš detaljno
objašnjeno i prikazano o čemu se radi.

Ta grdosija ipak služi kao zamena za HDR TV, ali bez TV tjunera i za to je odličan uz manu da ima samo jedan HDMI ulaz. Ovo je pravi HDR monitor, a ne „HDR“
kao 95+% TV-a i monitora na tržištu uključujući i modele OLED TV-a koji koštaju kao nov automobil, a nisu u stanju da prikažu HDR. I Ambiglow je odlična stvar
dokle god se koristi samo i jedino bela boja.

Dakle, odličan monitor za video SDR i (pravi) HDR prikaz i igranje, ali nije za desktop upotrebu (60 cm razdaljina), a ako se koristi kao desktop na bar daljini od
bar 80 cm, onda je ok.

Ostaje samo pitanje uvoza i cene.
 

Prilozi

  • Philips Momentum 436M6VBPAB datasheet.pdf
    769.1 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Kao sto si i sam napisao - slaba je ponuda pc monitora u rangu 40" ~ monitora kod nas, zato sam misljenja, da kad se kupuje nesto sto bi trebalo da sluzi i traje duzi period, treba da pruzi i bolji kvalitet i zato bih pristao na varijantu "probijanja" budzeta.
Velika je prostorija, tako da razdaljina nece biti problem.
Jeste skuplji od nekih "zvucnih" modela u klasi (pa cak i od spomenutog Lg modela), mislim da je to iz opravdanog razloga. Onda ostaje 436M6 kao ok kupovina, s tim sto se treba cekati situacija oko dostunosti / kupovine (i jos bolje bi bilo nekog "pojeftinjenja").
Ukoliko neko bude imao neki info o dobavljivosti doticnog modela, neka javi!
Nisam bas siguran kog treba upitati ovde za taj model / ko je uvoznik Philips-a za Srbiju (mozda u bloku 19, ili CT)?

Jos jednom puno hvala na dragocenim informacijama!

:wave:
 
Comtrade distribution je uvoznik Philips monitora sigurno.

Međutim, po meni prvo kontaktiraj njihovu maloprodaju (Comtrade Shop) pa vidi da li bi moglo i ako može po kojoj ceni.

I ponoviću – taj model je odličan za ono za šta je namenjen. Problem je uvek što se traže mane kod monitora za ono za šta nisu namenjeni niti se reklamiraju za to ;).
 
Da, hvala jos jednom! Slazem se sa Tvojim misljenjem. Kontaktiracu ih radi potrebnih informacija!
 
Nazad
Vrh Dno