Šta je novo?

Vojvodjanska ( OTP ) mbanking

slavisaj

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
4,233
Poena
450
Pozdrav.
Prijatelj ima problem sa mbanking aplikacijom Vojvodjanske banke.
Kaze da mu je sve super radilo, do nedavno kad se aplikacija azurirala, i presla na OTP , kaze drug dok nije pozelenila :)
Otisao je u banku i dali su mu pristupne sifre ali ne moze da otvori aplikaciju. Dobije ovu gresku pre nego sto se aplikacija pokrene. Sta bi to moglo biti?
 

Prilozi

  • viber image.jpg
    viber image.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 168
Meni to liči kao da treba novija android verzija OS, čini mi se da do 4.4 verz nije postojala podrška za https.
 
Pitat ću ga koja je verzija androida

Edit 4.2.2 je verzija

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda je zbog neta, to "e" ne moze ni Google da otvori

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Moguce da je do neta, sad sam tek video da je na E, nisam mu rekao da proba da se nakaci na WIFI kuci.
 
Evo, ukljucio je wifi, i sad mu ovo izbacuje.
Jos da vidimo za verziju androida, ali na play store pise da podrzava 2.3.3 i vise android
 

Prilozi

  • viber image3.jpg
    viber image3.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 130
Neka proba na drugom telefonu ako moze?
Moz bit da server ne radi trenutno.
 
Probao sam ja kod mene, i kod mene radi, ja sam na PIE
 
Onda je verovatno do toga. Pretpostavljam da OTP mBanking koristi neki nas lokalni CA, koji nije zvanican u 4.x :(
 
Da li mozda ima neko problema sa dizanjem novca sa racuna? Ne migu da podignem na par bankomata sam probao a vidim ne radio ni e-banking.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Da li mozda ima neko problema sa dizanjem novca sa racuna? Ne migu da podignem na par bankomata sam probao a vidim ne radio ni e-banking.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Ja sam u Otp banka Srbija (bivsa Societe). Od sinoc ne radi m-banking, e-banking a nisam uspeo ni karticom da platim nesto na netu

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Imaju neki problem, na sajtu za online ebanking piše ovo (OCR-ovao sam tekst):
Dragi klijenti,
ObaveStavamo vas da je doSlo do zastoja u radu elektronskih
aplikacija i platnih kartica usled smetnji tehniöke prirode.
NaSi timovi aktivno rade na omoguéavanju nesmetanog rada
sistema.
U meduvremenu na raspolaganju su vam ekspoziture öije je
radno vreme danas produ2eno do 19 Casova, a u subotu Ce
raditi od 9 do 14 Casova.
Izvinjavamo se zbog nastalih smetnji i hvala vam na
razumevanju.
 
Na tviteru sam pročitao njihovo saopštenje da otprilike ne radi ništa osim podizanja keša. U komentarima se pominju tehnički i sigurnosni problemi.
 
Da ne otvaram drugu temu, rec je o otp ( societe hgenerale) banka. Da li je moguce da za koriscenje e-bankinga oni traze token koji se kreira preko m-bank aplikacije!? Sta ako neko ne zeli da ima aplikaciju na telefonu, ili ne koristi smart telefon. Glupost da ne moze biti veca. Sad mi pala jedna ideja na pamet. Imam hardverski uredjaj za kreiranje tokena, pa cu probati tako, da se ulogujem.

JUHUUUU radi, moze da se uloguje sa tokenom kreiranim na hardverskom uredjaju, ne treba m-banking aplikacija.
 
Da, totalna nebuloza da traže token sa mbankinga da bi se ulogovao u ebanking. Ja nisam znao za to pa sam blokirao supruzi aplikaciju, pošto koristim na telefonu njen ebanking, logovao sam se k'o sumanut sa starom lozinkom dok nisam ukapirao da tu nešto ne štima... Kakav je to generator tokena?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Zoza taj hardwerski uredjaj za kreiranje tokena sam dobio od Societe Banke pre nekih 5-6 godina od. kad sam poceo da koristim e-banking.


e922c836f50bbb12914f8315f6f88ee6.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li još neko ima problema sa uplatama preko visa electron kartice? Ne može ni na neteller ni na skrill da se uplati.
 
Na Skrill i Neteller ne moze da se uplati nijednom karticom iz Srbije ukoliko se odabere da ce sredstva da se koriste za gaming. Imas opciju da se odabere non gaming, transakcija onda prolazi ali posle ces da imas problem jer ne mozes na gaming sajtove da uplatis ta sredstva. Za koji sajt ti treba?
 
Kada kažeš gaming, misliš na kupovinu igara ili kockanje, klađenje..?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da, misli se na igre na srecu. Kockanje, kladjenje i sl spada u to tako da ukoliko uploadujes kao non gaming sredstva na takve sajtove sigurno nece moci. Sto se kupovine igara tice mislim da to ne spada u ovu kategoriju.
 
Na Skrill i Neteller ne moze da se uplati nijednom karticom iz Srbije ukoliko se odabere da ce sredstva da se koriste za gaming. Imas opciju da se odabere non gaming, transakcija onda prolazi ali posle ces da imas problem jer ne mozes na gaming sajtove da uplatis ta sredstva. Za koji sajt ti treba?

Za kladjenje, pinnacle. Video sam upozorenja, pokusacu nekako da uplatim. Od kad ne moze da se uplacuje iz Srbije? Pre znam da je bilo moguce.
 
Ima vec nekoliko godina. Blokirali su ovi nasi iz razloga da se zbog takvih stvari ne odlivaju devize iz zemlje mada je to verovatno zbog lobija ovih nasih kladionica, pre svega mislim na ove iz Mozzarta...

Imas tu nekoliko fora. Mozes recimo prvo na Neteller kao non gaming, pa odatle posaljes sebi na Skrill i onda vise nisu non gaming pa mozes na Pinnacle. Mada na taj nacin ce da ti uzmu min 5, 6% provizije. Ili mozes da kupis bitcoine pa da uploadujes na Skrill ali ces isto da puknes na proviziju dosta. Najbolji nacin je da nadjes nekoga ko ima na Skrillu, ti njemu posaljes kes on tebi na Skrill i to je to. *mjau**mjau**mjau* ko prvi salje mora da veruje ovom drugom mada ako je odavde sa foruma kontam da nece niko da te zezne.
 
Da li OTP ex. Societe Generale ima za mBank nat blokadu? U pitanju je verzija 10.0.0.0 za android, naime prilikom pristupa sa SBB da nece da otvori aplikaciju, a kada sam na Telenoru hoce. Nisam nasao temu za OTP ex.SoGe banku ali mislim da je ova najprigodnija.
 
Poslali su ovaj info jutros. Koristim 10.0 verziju. Preko Supernove, iza NATa, i preko mts mobilnog neta, radi ok. Bilo je problema jutros, pretpostavljam zbog navale korisnika.
81459520dfa7bad3ccffaafe4f02b2cd.jpg


Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Bilo bi veoma cudno da NAT utice na rad aplikacije. Sumnjam da klijent bankarska aplikacija ima potrebu da izigrava server bilo kakve vrste.
Jedino da je OTP banovao IP adresu nekog korisnika, pa da to pogodi i druge korisnike iza NAT-a koji dele tu adresu. Ali ni takav scenario mi nema mnogo smisla :)
 
Probao sam otvaranje mBanke od mog predhodne poruke ovde vise puta - par puta je otvaralo app normalno par puta ne sa SBB, sa telenora je radilo super. Mozda sam bio upao u neko zagusenje ili je neki limit konekcija po IP. Pored moje mreze probao sam i sa unifija sbb sa drugih lokacija radi app normalno.
 
I ja sam u OTP banci (ne Vojvođanska, nego bivša Societe Generale).
Relativno često koristim online plaćanje, i preko telefona i preko kompjutera.
Aplikaciju za svoj Android telefon (Huawei Mate 8) sam ažurirao pre par dana i sve je išlo OK.
Ali danas sam hteo da platim još neke račune, išao sam preko one IPS opcije (slikanje bar koda na računu direktno iz aplikacije, dobija se popunjena uplatnica sa svim podacima) i prvo plaćanje je obavljeno bez greške.
Nakon toga sam uzeo drugi račun (pa još pozvao i svoju ženu da joj pokažem kako je udobno, brzo i jednostavno korišćenje ove IPS opcije) i probao sam da ga platim ali izašlo je neko obaveštenje o grešci. Probao sam još par puta i onda mi je napisalo da mi je korisnički nalog blokiran! Wtf?!
Piše i da pozovem korisnički servis (koji mi je umesto operatera lepo pustio muzikicu pa sam prekinuo posle nekoliko minuta) ili da idem u poslovicu (koja neće da radi do ponedeljka).
Takođe u obaveštenju stoji i neki error kod (Err_96095) - baš tako, sa zagradom.
Ne radi ni logovanje preko desktopa, istu poruku dobijam.
Kartica je u prodavnici radila, normalno sam platio na kasi, samo onlajn ne radi.
Eh da, provera stanja iz aplikacije, bez logovanja, radi i pokazuje tačno stanje na računu. Samo ništa dalje od toga ne mogu, odbija logovanje.
Neki savet? Ili da čekam ponedeljak?
 
Epilog - otišao do poslovnice, oni odblokirali token u dva-tri klika i sad radi aplikacija. Ne znaju da mi kažu zašto je bilo blokirano.
 
Nazad
Vrh Dno