Šta je novo?

Konfiguracija oko 35000 din

alter

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2016
Poruke
623
Poena
115
Predlog za konfiguraciju oko 35000 din. Danas treba da je uzmem, sutra najkasnije.
Nešto bolje od predloga ispod?

Matična ploča AM4 A320M, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1
Procesor AMD Ryzen 3 2200G, 14nm, 4-fizička/4-logička jezgra/8 GPU jezgra, 4MB L3 keš, potrošnja 65W
Takt procesora 3.5GHz (Turbo frequency 3.7GHz)
Memorija 8GB DDR4
SSD 120GB SATA3
Kapacitet hard diska 500GB SATA2 (resertifikovan)
Grafička kartica Radeon™ Vega 8 / Frequency 1100 MHz (Integrisana u procesoru)
Optički uređaj DVD+/-RW SATA/black, DVD Multi Writer
Zvučna kartica 7.1 System (integrisana na matičnoj ploči)
Kućište Midi Tower, Crno
Napajanje ATX 500W
Brzina rotacije hard diska 7200rpm

https://www.emmi.rs/index.php?Id=11&productId=69558

Hvala svima na predlogu i pomoći :)
 
Nisu neka snizenja kod nas sto se tice black friday. Da kupis i ostalim danima dodje ti na isto. Kod tih gotovih konfiguracija napajanje je uvek slaba tacka. Mozes i sam narucivati delove i da juris po razlicitim radnjama ili na KP ali mislim da za 35k nije vredno tih muka. Gledaj samo da idu 2x4gb ram umesto jednog modula kao sto je vec napisano iznad zato sto ryzen bolje radi u dual channel. I lepo je sto ima ssd i hdd za tako sitan novac. U nasim radnjama ssd su oko 3k a hdd od 1tb ima da se nadje ispod 5k.
 
Dobro si mi skreno pažnju. Šta znači "resertifikovan" ? Polovan hdd koji je osvežen kod njih?

Ja sam kupio takav 320GB sata II za 2300 dindzi. Dobio 2 godine garanciju i enog i dalje health i sve 100%.
Ne znam sto su ljudi sumnjicavi prema tim HDD-ovima kada svakako dobijes garanciju 2 godine, a i brate fabrika ga popravljala nije Pera majstor.
 
@ filni

U sustini nema pravila , kvare se i potpuno novi diskovi.
Ali ako se kupuje nova konfiguracija visih performansi od osnovnih office varijanti ipak treba staviti novi veci HDD ( 1TB SATA3 ).
 
Problem je što je SATA 2 a ne SATA 3 disk. Ne znam što u 2018. neko još ugrađuje SATA2 diskove, WTF...tipičan primer mašine koja je sklopljena samo da bi se otarasili starih delova koje ne mogu drugačije da prodaju.
Anyway, uzmi nov SATA3 disk i 2x4GB RAM, poželjno što brži...
 
Hvala na komentarima. Ipak je uzet sa linka koji sam predložio, sam taj je bio gotov i jedan jedini, ostali se čekaju tri dana a to nije bila opcija.
 
Nazad
Vrh Dno