»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 150 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 2237

Tema: EON Smart Box (SBB)

Member
        Na forumu od
        Jan 2015
        Poruka
        260
        Sam si lepo napisao "komotnije (ili bi trebalo da bude)". Nekima verovatno tako i radi, ja sam uvek za što jednostavnije, manje boli glava.

Member Avatar korisnika Sceka222
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        701
      3. Moja mašina
        • CPU: i5-4440
        • MoBo: B85
        • RAM: 8GB 1600
        • VGA: GTX 1050
        • MON: 24" Full HD & 22" Full HD & 15" 4:3
        • HDD: SSD Crucial MX500 250Gb & HDD ST1000DM003
        • OPT: Samsung
        • Case: Cooler Master, Chieftec 750W
        • SND: Integrisana & 5.1 zvucni sistem
        • LAP: Acer
        • TV: Samsung 32"
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: EON Premium - 300/15
      4. Komotnije mozda... ali kvalitetnije nije. Ja nikada na Android box-u nisam nasao bolje kopije filmova I serija nego kad ih
        sam skinem sa torenta.

TV mi je umrezen godinama tako da to sa USB prebacivanjem ne koristim isto godinama. Na kompjuteru imam folder
        gde je smesteno sve sto je za gledanje a TV ima pristup...

Pozdrav!
        "Grand Magus and Supreme Wizard of professional
        audio applications in the known universe and beyond"

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        240
        Citat Citiram korisnika: Sceka222 Pogledaj poruku
        Komotnije mozda... ali kvalitetnije nije. Ja nikada na Android box-u nisam nasao bolje kopije filmova I serija nego kad ih
        sam skinem sa torenta.

TV mi je umrezen godinama tako da to sa USB prebacivanjem ne koristim isto godinama. Na kompjuteru imam folder
        gde je smesteno sve sto je za gledanje a TV ima pristup...

Pozdrav!
        Druze. Ja ne skidam torente vec godinama, od kad znam za Kodi. Instaliras samo Elementum i cao. Sve radi perfektno a kvalitet je maximalan posto koristi te iste torente koje skidas...ali nema skidanja, prebacivanja na usb...itd...itd...
        Sednes, izaberes film(pre toga pogledas trejler-posto ima i tu mogucnost) odaberes prevod...i uzivas.
        3 minuta posla. Ali dobro, svako ima svoj stav i misljenje.
        Mene prozivaju sto jos uvek koristim torent stream kad ima exodus i slicno...e pa ja volim. Kvalitet slike nije ni blizu kao na elementumu a jos mogu i 3D da gledam (jer imam tv takav). Bude to interesantno porodicno okupljanje kad nas cetvoro blejimo u tv sa suncanim naocarima... ;-)

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        947
        Meni je lično dok je radio ubedljivo najlakše bilo koristiti Terrarium TV APK bez problema je mogo da pušta dosta veće FUll HD snimke ništa nije moralo da se skida na box.Ja lično na boxu imao sam samo 800 MB slobodnog prostora tako da po tom znam da mu nije trebalo interne memorije da bi pustio veći fajl od tog koko sam ja imo slobodnog prostora.A pre tog i još i sad po nekad koristim Serviio na kompu skinem nešto i onda preko WiFi odradi strem na box i tako sam gledo nisam ništa moro da prebacujem na usb.A sad iskreno odkad ima ovih 7 dana unazad i uz vod deo skoro da sam i presto više išta i da skidam i da jurim ove adone i aplikacije da bi našo nešto da gledam.Za ono koko se u mojoj kući gleda tv uvek nešto može da se nađe da se pogleda na ovih 7 dana unazad čak sad ovako i više i serija i filmova odgledam nego dok sam jurio savršene snimke i prevode da to što pre odgledam i sad imam pun hard disk skinutih filmova koje nikad da nađem vremena da ih pogledam.Jedino što mi ostalo još uvek da jurim to su ove arene za ligu šampiona da uz sK još pokriju ligu šampiona i domaće prvenstvo ni to nebi moro da se mučim.

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.366
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel Core 2 Duo E7400 @2.8GHz
        • MoBo: Foxconn G31MXP
        • RAM: 4GB (3.25GB)
        • VGA: ATI Radeon HD4600
        • MON: LG 22M37A-B
      9. Baš sam primetio da torrent stream ima mnogo bolji kvalitet nego sa nekog hostera. Još bolje je što daje mnogo više izvora, koji su u 99% slučajeva poznati i za koje uvek imaju titlovi. Samo što je velika šteta što je ovaj box vas ograničen, ne znam da li po specifikacijama samog uređaja ili su oni to u sbb čačkali namerno da bude ovako ograničeno. Mada im je i sama app eon prosečna...
        Ubacio sam neki build u kodi, al nešto nisam zadovoljan. Onaj green build ne mogu da nađem source koji radi, jedan poveže prvobitno, ali ne može da se posle poveže na repo. Pa ću da vidim neki drugi, ako ne onda ću fresh pa opet da probam elementum.

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        1.054
        Za green build moras da se pridruzis njihovoj grupi na Fb pa da vidis source. Sad procitah negde da je neko piao google i da su mu odgovorili da ni box ni eon nemaju potrebne sertifikate od google pa zato ne mogu da se instaliraju mnoge aplikacije izmedju njih i netflix.

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.366
      12. Moja mašina
      13. Necu ni da se trudim onda za njih, retko koji build ima neki prijatan UI, sve nesto nakaradno i budibogsnama. Sreca pa da box reklamiraju kao Eon i iskljucivo vezano za kablovski servis, da reklamiraju kao android box ili nesto ekstra, lako bi popili tuzbu.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.073
        Kako se u tvoju tvrdnju (da ne reklamiraju uređaj kao "Android box") uklapa njihova reklama "svaki TV postaje SmartTV" i da su dostupne "hiljade aplikacija na Play Store"?

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        240
        Pa i ima gomilu aplikacija, i preko hiljadu, ali totalno beskorisnih za nas. Uglavnom to sto nama treba-nema, pa mora neki sideload. Treba imati u vidu da je u pitanju android tv platforma a me obican android, pa stoga ima i manje korisnih aplikacija za nas. Ja se namucih obican browser da nadjem a da radi...da ne pricam o tome da usb ne radi...tj radi samo reprodukcija sa istog, pa ne moze da nam sluzi kao externa memorija u punom smislu te reci.
        Malo memorije, malo skladista, malo-malo pa zakuca (2-3 puta na dan). Sve u svemu jeftina igracka na kojoj cak ne mozes ni da se igras kako valja.
        Ja sam vec odlucio. Ide kod dece u sobu a ja meni kupujem MiBox i da uzivam...

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.366
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: shamanNS Pogledaj poruku
        Kako se u tvoju tvrdnju (da ne reklamiraju uređaj kao "Android box") uklapa njihova reklama "svaki TV postaje SmartTV" i da su dostupne "hiljade aplikacija na Play Store"?
        Jer ne reklamiraju isključivo kao android box, odnosno ne "prodaju" android box, nego prodaju eon servis koji se može koristiti preko njega. Svaki TV postaje Smart TV može da znači bilo šta. A za aplikacije, ni tu ne greše. Poenta je da prodaju servis i to je primarno. Po autobusima Vidak njihove reklame i sve je bilo "TV 7 dana unazad" i još nešto vezano za eon.
        Menjao marrecar : 26.11.2018. u 20:04

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        1.054
        I te kako ga prodaju ako traze pare za njega. Pogledaj kolika je prikljucna taksa ili sam box bez iste. Za sam box mozes dva Miboxa da kupis,a za prikljucnu taksu jedan Mibox. Posto sam korisnik d3i televizije pitah ih pre neki dan mogu li da zamenim moje 8080 Albose za 8088 koji imaju vise rama. Kazu jedino dva eon boxa po 6i kusur hiljada ,plus 2 puta po 290 dinara plus pretplata koja je veca nego sto sad placam za osnovni paket i dva d3i uredjaja. Rekoh im znaci moram da iskesiram 100e da bi uopste mogao da koristim vasu uslugu? Pa za te pare mogu da kupim jos jedan Mibox i platim godisnju pretplatu za kvalitetnu iptv listu koja podrzava tri uredjaja sa iste ip adrese,sa svim moguccim kanalima i vracanjem programa unazad( da je ne remlamiram).

Member Avatar korisnika milkobgd
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        5.186
        Gde je u Elementumu to podesavanje za max memoriju?

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.366
      22. Moja mašina
      23. Citat Citiram korisnika: Gileb Pogledaj poruku
        I te kako ga prodaju ako traze pare za njega. Pogledaj kolika je prikljucna taksa ili sam box bez iste. Za sam box mozes dva Miboxa da kupis,a za prikljucnu taksu jedan Mibox. Posto sam korisnik d3i televizije pitah ih pre neki dan mogu li da zamenim moje 8080 Albose za 8088 koji imaju vise rama. Kazu jedino dva eon boxa po 6i kusur hiljada ,plus 2 puta po 290 dinara plus pretplata koja je veca nego sto sad placam za osnovni paket i dva d3i uredjaja. Rekoh im znaci moram da iskesiram 100e da bi uopste mogao da koristim vasu uslugu? Pa za te pare mogu da kupim jos jedan Mibox i platim godisnju pretplatu za kvalitetnu iptv listu koja podrzava tri uredjaja sa iste ip adrese,sa svim moguccim kanalima i vracanjem programa unazad( da je ne remlamiram).
        Naravno. Nama kada su doneli, trebalo je tri uređaja da se zamene, od toga samo jedan da bude eon. Međutim dečko koji je došao je imao nalog samo za dva, odnosno da zameni jedan za eon i jedan ili da zameni ili da doda. A taj nema uopšte mogućnost vraćanja unazad. Pa je nastala opšta pometnja i nesporazum, jer smo mi prvobitno dobili informaciju da će biti zamenjeni svi uređaji. I pošto je u mojoj sobi ruter, samo kod mene mogao da se zameni eon, a ovaj drugi smo odbili. I ćale je pitao kako on može da dobije eon, i ovaj je rekao da se plaća ta priključna taksa od 6+k, plus ta mesečna dodatna pretplata. Potpuno suludo i preskupo. Samo ne znam da li se time realno kupuje uređaj ili je i dalje to samo iznajmljivanje. Ali nisam na takvu prodaju mislio, nego na marketing.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        240
        Citat Citiram korisnika: milkobgd Pogledaj poruku
        Gde je u Elementumu to podesavanje za max memoriju?
        Kakvu max memoriju?
        Mislis da bufferuje na RAM?

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        240
        Citat Citiram korisnika: marrecar Pogledaj poruku
        Naravno. Nama kada su doneli, trebalo je tri uređaja da se zamene, od toga samo jedan da bude eon. Međutim dečko koji je došao je imao nalog samo za dva, odnosno da zameni jedan za eon i jedan ili da zameni ili da doda. A taj nema uopšte mogućnost vraćanja unazad. Pa je nastala opšta pometnja i nesporazum, jer smo mi prvobitno dobili informaciju da će biti zamenjeni svi uređaji. I pošto je u mojoj sobi ruter, samo kod mene mogao da se zameni eon, a ovaj drugi smo odbili. I ćale je pitao kako on može da dobije eon, i ovaj je rekao da se plaća ta priključna taksa od 6+k, plus ta mesečna dodatna pretplata. Potpuno suludo i preskupo. Samo ne znam da li se time realno kupuje uređaj ili je i dalje to samo iznajmljivanje. Ali nisam na takvu prodaju mislio, nego na marketing.
        Kupi box sa android tv platformom, instaliraj aplikaciju za android tv i nek uziva cale...bez dodatne pretplate...i ostaje tebi. Ili daj caletu eon box a sebi kupi ovo.

Strana 7 od 150 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •