Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Djus_

Poštovan
Učlanjen(a)
26.10.2018
Poruke
57
Poena
60
Imajući u vidu da nema teme o EON Smart Box-u, a isti je trenutno aktuelan, otvaram temu za ćaskanje.


####
tema za EON browser/mobilnu aplikaciju
tema za EON Smart TV/box aplikaciju
podešavanje VPN-a na ovom box-u
tema o EON-u preko VPN-a
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni ne prepoznaje USB memoriju ni USB HD. Bežična tastatura radi na USB port. Da li je zaključan USB port za eksternu memoriju?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Meni ne prepoznaje USB memoriju ni USB HD. Bežična tastatura radi na USB port. Da li je zaključan USB port za eksternu memoriju?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Hmm, meni USB radi, HD nisam ni pokušavao. Činimi se da je neko rakao da treba da budu NTFS.
 
Hmm, meni USB radi, HD nisam ni pokušavao. Činimi se da je neko rakao da treba da budu NTFS.

Sta ti radi?
Samo reprodukcija sa usb ili moze i da snima na njega i da brises fajlove?
Meni takodje ne radi. Samo cita sa diska. Ne snima i ne brise.
A NTFS ne podrzava. Moj makar ne.
 
Poslednja izmena:
Meni su na NTFS, nisam probao na FAT32. Dovoljno mi je da čita samo.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Meni su na NTFS, nisam probao na FAT32. Dovoljno mi je da čita samo.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Meni treba. Zbog torrenta.
Inace pisanje i brisanje externe memorije je "zakljucano" od androida 5 pa na ovamo ali se lako "otkljucava"...dok na ovom uredjaju nema sanse to da odradim evo vec 7 dana... Muka mi vec od svega sta sam probao.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako ti vidi NTFS. Ja sam 2 probao i oba puta mi izbaci not supported usb drive, (tako nekako).
 
Probao, radi na FAT32. NTFS neće.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
jel možda neko zna ima li box Widevine L1, koji je potreban za Netflix? Na Telemach besplatnom broju ne znaju ništa :-devil-:
 
Koristis Eon Box za skidanje torenta? (odnosno koristio bi za skidanje torenta kad bi to radilo...)



Pozdrav!

Koristim Kodi a u njemu imam program za filmove i serije, i kao izvor koristi torente koje mora da skladisti negde dok gledas film. Ali posto nam je sbb dao uredjaj sa 1.5gb slobndnog prostora moram koristiti usb.
Sve u svemu nije ni bitno za sta mi treba, poenta je u tome da ne mogu da resim problem vec nedelju dana.
 
Ako koristis Elementum ne treba ti fles. Samo stavis da koristi memoriju i to stavis na max. Ako koristis Quasar onda moras da koristis ovaj folder na flesu \Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
Ako ga nemas napravi ga,i stavi download path na njega. Tako sam ja resio isti problem na Mibox-u.
Bice ovakav folder \Storage\04384xxxxx\Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
 
Poslednja izmena:
Ako koristis Elementum ne treba ti fles. Samo stavis da koristi memoriju i to stavis na max. Ako koristis Quasar onda moras da koristis ovaj folder na flesu \Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
Ako ga nemas napravi ga,i stavi download path na njega. Tako sam ja resio isti problem na Mibox-u.
Bice ovakav folder \Storage\04384xxxxx\Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar

Imam taj folder na Quasaru ali nece da krene, kad ga prebacim na internu memoriju skida ko lud.
A Elementum znam za opciju koriscenja RAM-a za buffer ali mi to ne odgovara jer mi treba i fajl za server da mogu i klinci da gledaju. Inace elementum je vrh sa tom opcijom, nema cimanja i trzanja...buffera...mada je meni Morpheus tv zakon.
Sad sam zvao Sbb, kazu nema nikakve mogucnosti da se brisu fajlovi i da se snimaju na usb.
P.S. A i Mibox ima isti problem??? Taman sam hteo da ga pazarim. Dobro si napisao.
 
Poslednja izmena:
Na Miboxu mozes da radis sa tim fajlovima sta hoces. Samo je morao da se kreira taj folder. Odlican je mibox veruj mi. Na njemu eon android tv verzija klizi. Kodi dakodje radi bas dobro,narocito elementum. Morhpeus je dobar,castujem ga sa telefona na Mibox. Jedino me nervira sto nema neka nada slova. Inace postoji mogucnost da instaliras njega na box,i dodas njegov addon u kodi i da ti povuce njegove strimove i torrente ako si ih ukljucio .
 
Taj mali su delili u pocetku zajedno sa velikim ali Premium korisnicima. Javljali su se jer im (nekima) nije radio.
Pricalo se da Premium korisnici dobijaju a ostali moraju da plate neku cifru...

Sada se svi iz SBB-a prave ludi i kao nemaju pojma, doduse verujem da vecina stvarno I nema pojma o tome.

Kad su meni doneli Eon Box pitao sam momke koji su rekli da nisu za to culi na obuci (?!) pa je jedan zvao sefa
koji isto rekao da nikad nije cuo za to, sef tih momaka nije cuo?! :) Onda je zvao jos nekoga pa ni taj nije cuo da
uopste postoji I taj mali daljinac. :) Ma inace su potpuno rasulo medusobno u vezi informacija. Garantujem da ce
svaki poziv telefonom biti neka nova informacija u vezi Eona, tako je od uvodjenja.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
@Sceka slazem se da je rasulo...ja sam novi korisnik Sbb-a godinama sam bio kod Orion Adsl i na Av com kablovskoj . Zahtev sam podneo 15. Oktobra a onda je posle 3 dana izasao Eon. Cekao sam na uvodjenje do 6. Novembra. U medjuvremenu jedno 10 poziva call centru i 3 najave servisera da dolaze sutra dan pa ja cekam ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* celo jutro da se niko ne pojavi ...tek posle napisanog maila i malo tezih reci smilovali se da posalju ozbiljnu ekipu. E dok sam cekao na uvodjenje listao sve forume u vezi Eon boxa i njihove usluge al nesto ne videh da se bilo ko javio ko je dobio i ovaj mali daljinac. ... Sve u svemu za sad sam zadovoljan kako sve to radi ako izuzmemo povremena zakucavanja boxa iz nepoznatih razloga . Nekad zabode ujutro prilikom prvog ukljucivanja i jedno 3 minuta mu treba da odreaguje na prebacivanje kanala ili back dugme. Nekad prilikom izlazenja iz neke aplikacije npr Kodija zabode i mora restart da padne . Kapiram da je do malo memorije ili slabijeg procesora . Sto se tice gledanja neceg iz video kluba ili neceg unazad u pocetku je isto zakucavao ali sada dostaa manje. Jedina veca zamerka je na ovaj Ubee modem koji ne dobacuje do kupatila koje deli bulvalno jedan zid od cigle od rutera, dok sam u prostoriji gde je ruter brzina je full na wifi cim odes u drugu prostoriju drasticno pada i na 2.4ghz i na 5 ghz, probao sam menjanje kanala al nista to drasticno ne pomaze.
 
Ja sam premium, naravno da ga nema. Ali ni ovaj veliki nema sve funkcije pa ono, sta ce mali..
 
Već sam pitao ranije da li ima Netflix na eon box. Nema. Ali posto sam uzeo 30 dana besplatno da probam, mislio sam da će raditi cast sa telefona na eon box koji ima chromecast? Sliku castujem i video sa google photos. Ali Netflix neće. Prikaže Netflix screen i tri tackice kao da učitava. I posle ništa. Jel probao neko cast sa telefona na eon box. Netflix poželjno.
 
@webad meni je uspjelo sa jednom XY verzijom ali je radilo samo u SD kvalitetu iako imam 4k HDR paket... onda sam onaj dugačak ESN broj upisao u Kodi netflix addon ali neće da radi nikako… na svu sreću nabavio sam na početku godine Sony XE9005 televizor gdje mi sve radi i tako mogu da gledam preko kodija u 4k HDR kvalitetu i sa subtajtlovima :D

Kao znaš SBB odnosno Telemach kod nas u Sloveniji za sada nema certifikat od Netflixa… neko je predložio, da zovemo besplatni broj svaki dan pa će jednom da polude i srede taj Netflix… meni su juče kazali, da ih je zvalo več nekoliko ljudi zašto nema Netflixa… možda dočekamo jednog ljepog dana :D
 
@webad meni je uspjelo sa jednom XY verzijom ali je radilo samo u SD kvalitetu iako imam 4k HDR paket... onda sam onaj dugačak ESN broj upisao u Kodi netflix addon ali neće da radi nikako… na svu sreću nabavio sam na početku godine Sony XE9005 televizor gdje mi sve radi i tako mogu da gledam preko kodija u 4k HDR kvalitetu i sa subtajtlovima :D

Kao znaš SBB odnosno Telemach kod nas u Sloveniji za sada nema certifikat od Netflixa… neko je predložio, da zovemo besplatni broj svaki dan pa će jednom da polude i srede taj Netflix… meni su juče kazali, da ih je zvalo več nekoliko ljudi zašto nema Netflixa… možda dočekamo jednog ljepog dana :D

Kako gledaš 4k netflix u kodiju?
 
Ok, ne radi ni u Kodiju Netflix, ima li nešto da radi kako treba na Eon Boxu. Inače imam i ja u dečjoj sobi 4k tv koji ima Netflix aplikaciju i radi super. U dnevnoj sobi je stara plazma koja je trebalo da postane pametna sa eon boxom. Ok, radi youtube, ali šta sa chrome castom? Jel to ostalima radi ili još neko ima problem.
 
Ok, ne radi ni u Kodiju Netflix, ima li nešto da radi kako treba na Eon Boxu. Inače imam i ja u dečjoj sobi 4k tv koji ima Netflix aplikaciju i radi super. U dnevnoj sobi je stara plazma koja je trebalo da postane pametna sa eon boxom. Ok, radi youtube, ali šta sa chrome castom? Jel to ostalima radi ili još neko ima problem.

Radio stremio cast sa mobilnog na tv . To sam probao. E u Stremiu imas i netlix addon pa probaj da ga kastujes iz Stremia. Ja nemam Netlix nalog pa ne mogu da probam.
 
Evo dokaz da ne radi [emoji846]
e0430518d0f51fa3d4c2407623944f83.jpg
ddac5a9b4fddd6ac4831bf432e2b6e43.jpg
 
Ok, ne radi ni u Kodiju Netflix, ima li nešto da radi kako treba na Eon Boxu. Inače imam i ja u dečjoj sobi 4k tv koji ima Netflix aplikaciju i radi super. U dnevnoj sobi je stara plazma koja je trebalo da postane pametna sa eon boxom. Ok, radi youtube, ali šta sa chrome castom? Jel to ostalima radi ili još neko ima problem.

ako ti je SD kvalitet slike OK na tvojoj plazmi onda potraži neku verziju koja će da radi...https://androidpctv.com/netflix-device-compatible-version-root-bootloader-fix/ idi ovdje pa probaj i ako ti nešto proradi javi šta i kako :)

@tambur88 treba ti android tv ili android box sa Netflix certifikatom....Onda namjestiš KOdi 18 i netflix addon i to je to :D
 
Imam beelink Android boks, pušta netflix samo sd
Možeš li postaviti addon da probam
Koristim Kodi 17.6
Nisam mogao da čekam januar, na Amazon.ca nvidia shield 179 kanadskih dolara, samo zameniti utikač u struju i sve bi radilo.
Dolazi mi rođak krajem godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno