Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Android podešavanja, Apps, Backdrop i Basic Daydreams, force stop pa disable. Screen saver "Start now" treba da bude zasivljen.
 
Dali je neko pokusao da koristi restricted profile. Treba mi za sina koji bi po cijeli dan visio na TV. Probao da ga postavim ali onda kada udje u njega uspori do bola. Jel to tako mora.
Ima li neko drugo resenje da se ogranici koristenje boxa sa sifrom. Proba da instaliram dinner time applikaciju koji koristim na mobilnom ali isto uspori maximalno i postane neupotrebljivo.
 
Iako nismo SBB korisnici, jednostavno optika više znači, evo nekih naših zapažanja o boxu i platformi



Ukratko:

  • zaokružena platforma
  • jednostavan i pregledan interfejs
  • bagovito
  • nešto niži bitrate nego šti bi bilo poželjno

Ali i pored ovoga, ovaj servis je po meni neverovanto ispred konkurentskih (probao sam MTS, Orion i ExeNet).
 
Iako nismo SBB korisnici, jednostavno optika više znači, evo nekih naših zapažanja o boxu i platformi



Ukratko:

  • zaokružena platforma
  • jednostavan i pregledan interfejs
  • bagovito
  • nešto niži bitrate nego šti bi bilo poželjno

Ali i pored ovoga, ovaj servis je po meni neverovanto ispred konkurentskih (probao sam MTS, Orion i ExeNet).


Mislim da je vecina korisnika probalo brzinu ethernet porta i koliko se ja secam vecina je rekla da baca preko 100mbit-a. Sto znaci da je 1GBIT-ni a ne 100mbitni...
Takodje verzija androida je 8.0 bar kod mene ne znam da li postoji box sa verzijom 8.1?

Zar ne?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je vecina korisnika probalo brzinu ethernet porta i koliko se ja secam vecina je rekla da baca preko 100mbit-a. Sto znaci da je 1GBIT-ni a ne 100mbitni...
Takodje verzija androida je 8.0 bar kod mene ne znam da li postoji box sa verzijom 8.1?

Zar ne?

Ovaj koji je završio kod nas definitivno ima 100MBit port. Testirano je preko aplikacije. Kad pročitah komentar, utripovao sam se da mi nešto nije mreža zveknula, vezao laptop žicom na istoj lokaciji, šiba 150MBit.

@jorgovan: Trep trep :d

 
Sestra ima sbb, prikacila je telefon i laptop, ja imam smart box na tv mi3 pa reko da iskoristim Eon.
Kada ono, kad ukucam onu sifru koju mi aplikacija na box-u da, pise na nalogu da nije dozvoljen broj uredjaja a na telefonu mi da bez ikakvih problema da se povežem. Broj uređaja je 5 koji mogu da se povežu?
Jedino da pokušam preko brauzera ali nije to to, aplikacija je bolja.


Послато са MIX уз помоћ Тапатока
 
Sestra ima sbb, prikacila je telefon i laptop, ja imam smart box na tv mi3 pa reko da iskoristim Eon.
Kada ono, kad ukucam onu sifru koju mi aplikacija na box-u da, pise na nalogu da nije dozvoljen broj uredjaja a na telefonu mi da bez ikakvih problema da se povežem. Broj uređaja je 5 koji mogu da se povežu?
Jedino da pokušam preko brauzera ali nije to to, aplikacija je bolja.


Послато са MIX уз помоћ Тапатока

Verovatno nemaš odgovarajući paket za tu aplikaciju,a zato što ti mi3 ima ATV OS instaliro si eon za smart tv umesto ovog eona za mobilni koja ide uz user/pass.Znači treba da instaliraš ovu verziju što ide na user/pass
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android&hl=sr
Mala napomena da bi mogo da je koristiš na boksu biće ti potreban i miš pošto ova verzija ne reaguje na daljinski.
 
Hvala, provaću.

Послато са MIX уз помоћ Тапатока
 
Pre mesec, dva uspevao sam da prebacim stream sa lap topa preko chrome browsera na tv.....naravno sve ide preko wifi i eon boxa.....od pre neki dan nece to da radi i kao da ga chrome browser ne vidi!!! Ne znam da li je iko imao slican problem a meni jako znaci jer nema cimanja sa kablovima po sobi, nadjem neki prenos arena sport i prebacim na tv!!!

Kod mene isto ne radi cast, a radio je.
 
Pisano je vise puta o tome. Udjite u podesavanja,aplikacije i izbrisite kes iz cast aplilacije. Restartuje box i proradice.
 
Hvala na pomoći, ali ne mogu da nađem ta podešavanja. Na eonu? Imam korisnička i sistemska podešavanja?
 
Verovatno nemaš odgovarajući paket za tu aplikaciju,a zato što ti mi3 ima ATV OS instaliro si eon za smart tv umesto ovog eona za mobilni koja ide uz user/pass.Znači treba da instaliraš ovu verziju što ide na user/pass
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android&hl=sr
Mala napomena da bi mogo da je koristiš na boksu biće ti potreban i miš pošto ova verzija ne reaguje na daljinski.
Pokušao ali mi piše da mi box ne podržava aplikaciju, rešio preko Opera pa kao sa kompa puštam.

Послато са MIX уз помоћ Тапатока
 
ne radim nešto kako treba, ja imam ovaj meni

Pogledajte prilog 269214
Na ovo ○
f6e9bca4cc5102288514eac7d5571e41.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala druže, nisam imao pojma da postoji i taj meni. Obrisao keš, restartovao, i dalje ne radi. videću još malo da pročačkam.
 
Desava mi se na eon box-u da se povremeno zacrni ekran na sekund i da sa na primer 4k rezolucije prebaci na 1080p.Da li jos neko ima slican problem?
Znaci samo usred gledanja tv-a kao da izgubi signal na sekund,dva i kao da promeni rezoluciju.
To se desavava na svim kanalima koje gledam pa ne znam sta moze biti u pitanju?
Da li bi ga mozda hard reset vratio u normalu ili je ovo jednostavno nesto do sbb signala?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Desava mi se na eon box-u da se povremeno zacrni ekran na sekund i da sa na primer 4k rezolucije prebaci na 1080p.Da li jos neko ima slican problem?
Znaci samo usred gledanja tv-a kao da izgubi signal na sekund,dva i kao da promeni rezoluciju.
To se desavava na svim kanalima koje gledam pa ne znam sta moze biti u pitanju?
Da li bi ga mozda hard reset vratio u normalu ili je ovo jednostavno nesto do sbb signala?

Probaj da zamenis HDMI kabal.
 
Meni je EON jedna fantastična stvarčica, koja radi bez mane uz 300mb/s interneta gotovo savršeno. Jedina slabost je daljinski koji jede baterije kao lud.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jedina mana, ugrađeni CC trza video kada gledam iz GPhotos (za razliku od običnog Chromecasta na kojem radi glatko).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno