Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo ubodes i instaliras vlc na box i onda u vlc-u izaberes u opcijama pustanje sa lokalne mreze i pustis, sva podesavanja vlc-a kao za pustanje sa usb-a ( subtitles, kodiranje itd.).

Hvala ti na odgovoru ovo će mi u mnogom olakšati gledanje filmova i serija.Ima li neka ograničenja u kapacitetu hard diska koji može da se priključi.
 
Radi li HBO GO na EON boksu (KAON verzija)?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Ivanovic

Znam da si pomenuo da ti puštanje sa računara na mreži ne radi posao, ali da potvrdim, ako nekoga drugog bude interesovalo, VLC pušta sledeće fajlove pri strimovanju:

Pogledajte prilog 278479

Pogledajte prilog 278480

Jedno je MKV, a drugo m2ts.

I IrfanView (Desktop verzija) može da pusti m2ts tako da to nije problem. Kako sam i pisao, moja dilema je vezana za Media Player. Pri tom ne mislim na softver već na hardver a kako sada stvari stoje (zbog NTFS ograničenja) EON boks u SBB mreži mi tu ne može pomoći.
 
^
Ti pričaš o desktop.softveru, a ja o VLC na BOXu instaliranom, gde sam probao pomenute fajlove baš kako bi testirao snagu EONa.
Fotke sam uradio na računaru da se vidi šta je puštano.
PS: Nemam media plejer nikakav, ali ako isti može na mrežu, ne znam što hardove sa njega ne bi VLC prepoznao kao hard sa računara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam 2 EON Boxa van mreze, kada se na jednom namesti podsetnik taj info iskoci i na drugom i obrnuto, jel ima jos neko takvih iskustva?
 
Proces otključavanja kanala tokom božićnih i novogodišnjih praznika započinjemo danas kako bi od 16.12. do 16.1.2020. svi korisnici dobili dodatne kanale i mogućnost da na portalu Moj SBB aktiviraju HBO Premium paket.

SBB korisnike očekuje i Cinestar Premiere Plus i HBO OD u okviru Video kluba uz još preko 16.000 naslova.

Želimo vam odličnu zabavu i srećne praznike!

Izvor: SBB
 
Hvala na uljudnom razjašnjenju. Možeš li nam otkriti zašto ne može?

I o tome je pisano gomilu puta već. Al najlakše kad ti drugi servira na tacni, jel?
Ne može zato što je SjBB odlučio da više ne dozvoljava takvu "zloupotrebu" pa su u "običan" app (=smartphone app... za koji korisnici imaju više "slotova" za pozajmljivanje u poređenju sa samo 1 SmartTV slotom) dodali kod koji proverava da li je uređaju na koji je aplikacija AndroidTV operativni sistem ako jeste ne dozvoljava korišćenje već izbaci poruku da aplikacija nije kompatibilna. Mi Box naravno ima AndroidTV operativni sistem isto kao i Eon Smart Box(evi). Dakle takođe ne može "običan" app ni na Eon box.

I proveravaju ne samo Android vs AndroidTV OS već se i trude da detektuju da li je uređaj telefon ili (kineski) box.

Dakle hoće da spreče "varanje" da koristiš non-Smart app na smart uređajima.


A @jok je dobio "glup" odgovor na glupo tj lenjo pitanje. S obzirom da je (ako se ne varam, ako nisam pogrešio i pomešao ga sa nekim) on već SBB korisnik (dakle niije situacija da razmatra da li da pređe na SBB i slično) i već ima ruter... sve što treba je da ubode HDD ili fleš u USB port rutera i kazaće mu se samo da li treba ili ne treba da se podešava nešto na ruteru pre nego što krene da "servira" kao network share i da li je HDD najvećeg kapaciteta koji poseduje podržan ili ne.

I taj pristup daje odgovor za daleko manje vremene nego da se pita na forumu i čeka da ti neko drugi odgovori. Pogotovo kad su forumi puni pogrešnih informacija :D
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam na besplatnu probu EON van mreže. Na mobilnim uređajime sve ok. Ne mogu nikako da pokrenem na smart LED tv Samsung UE32F5500 iz 2013.godine. Na tv-u nema zahtevanog koda, da ga zadam preko laptopa, a iz smrt tv opcije brousera keda se ukuca adresa za user/pswd, nece da se pokrene ka zadatoj adresi. Da li neko zna, postoji li neki trik da se na smart tv starije generacije (2013) pokrene test EON?
 
Citiram korisnika: MilanKragujevic
Pitanj(c)e: Da li je normalno da se na EON daljinskom sveže izvađenom iz kutije pali backlight ČIM SE MRDNE. Bukvalno stoji na stolu, dotakneš sto i od te vibracije se upali backlight. I naravno -- ne mogu da ga ugasim, a nisam ga ni upalio. Čudno stvarno. Inače daljinac lepo radi, osim Voice pretrage koja koči (treba 5 sekundi da se pojavi interfejs nakon što pritisnem mikrofon dugme, i uvek "izgubi" par sekundi govora)..
===================
Da nisi slučajno kliknuo neki taster pre toga?

Kod mene se backlight upali oko 5 puta i ako za tih 5-6 paljenja nije ni jedno dugme kliknuto više ne pali backlight do sledećeg klika. Tako štedi bateriju.

Ako već ima senzor pokreta i toliko je napredan daljinski mogli su da naprave shake funkciju + sensitivity slajder. Pa bi se backlight palio tako da ti zamahneš ili drmneš daljinskim ili ga čukneš malo rukom. Na taj način se ne bi palio backlight danju jer ti ne treba.

I uz to opcija vremenski od - do, paljenje backlight-a. Npr. od 19:00-07:00.

E to bi već bio napredan daljinski.

Da izvucem ova 2 posta iz naftalina.
Danas uzeo Eon Premium, dosli tehnicari, povezali sta treba, primetim da imam identicne simptome - backlight je ukljucen i na bilo kakav pokret daljinskim vidim da se backlight pali. Dosta slabo svetli (probano preko dana), ne znam koliko trosi bateriju, ali mi u svakom slucaju ovo ne treba tako da sam iskljucio, radi iskljucivanje kroz meni. Vezano za ovo, jel usteda energije vredi necemu? Znam da je neko komentarisao da ima preveliki lag dok mu box ponovo prepozna daljinski prilikom bilo koje operacije...

Koju rezoluciju i osvezavanje drzati na ovome, kod mene je po defaultu bilo 1080p/50Hz cini mi se? EDIT/info: imam FHD TV, ne 4k.

A sad dolazi na red da pronadjem gomilu postova od ranije sa problemima i resenjima... :)
 
Poslednja izmena:
Možda sam i ja lenj što ću postaviti pitanje, ali slabije pratim ovu temu jer nemam EON box, već nekog kineza a na njemu android i EON aplikaciju, koja uglavnom dobro radi.
Zanima me koja je to tolika prednost EON TV aplikacije u odnosu na običnu EON aplikaciju kada ne dozvoljavaju više od recimo jednog uređaja? Danas retko ko nema neki android tv box a android uređaja dozvoljavaju čini mi se 5.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da izvucem ova 2 posta iz naftalina.
Danas uzeo Eon Premium, dosli tehnicari, povezali sta treba, primetim da imam identicne simptome - backlight je ukljucen i na bilo kakav pokret daljinskim vidim da se backlight pali. Dosta slabo svetli (probano preko dana), ne znam koliko trosi bateriju, ali mi u svakom slucaju ovo ne treba tako da sam iskljucio, radi iskljucivanje kroz meni. Vezano za ovo, jel usteda energije vredi necemu? Znam da je neko komentarisao da ima preveliki lag dok mu box ponovo prepozna daljinski prilikom bilo koje operacije...

Koju rezoluciju i osvezavanje drzati na ovome, kod mene je po defaultu bilo 1080p/50Hz cini mi se? EDIT/info: imam FHD TV, ne 4k.

A sad dolazi na red da pronadjem gomilu postova od ranije sa problemima i resenjima... :)

Ušteda ne vredi baš nešto koliko ja vidim.

Na 90+% sam i dalje posle 3 meseca a uštedu sam koristio svega par dana i išla mi na živce zbog tog lag-a prilikom povezivanja od 2-3 sek. A ono još gore je što svaki drugi-treći put kad bih uhvatio daljinski nakon povezivanja i prve komande bi se diskonektovao ponovo pa se opet povezuje a ceo taj proces traje više od 7 sekundi a ti si npr. samo hteo da pojačaš zvuk.

Kad se to desi dok je u tom Limbu :D dok je ni mrtav ni živ daljinski ne reaguje uopšte, ni lampice ne rade par sekundi dok se ne probudi pa opet započinje povezivanje, zato sve to traje oko 7+ sekundi dok ne bude spreman. Kada nebi bilo tog bug-a onda mi možda ovih 2 sek. lag-a nebi smetalo toliko.
 
@zokce: Pa Eon TV aplikacija ima interfejs prilagođen korišćenju na TV i kontroliše se sa daljincem (a ne da se patiš sa airmouse ili mišem, i da ne možeš da prebaciš direktno na određeni kanal tako što otkucaš broj) , plus dobija i kvalitetniji stream od mobilne/tablet verzije. Ali osnovna razlika je lagodnost korišćenja.

Tako da je pravo pitanje (ali to je pitanje da se postavi SBB-u a ne na forumu) zašto je SBB-u & UnitedGroup toliko stalo da onemogući korisnicima da prati Eon na 3+ TV-a bez da je njima dao pare za STB. Ovako i cenu sprečavanja deljena naloga negativno utiču i na poštene korisnike koji imaju 2, 3 SmartTV-a u kući i neće box da kače.

Naročito ako na NetTV Plus ne postoji taj vid ograničenja! Ima limit istovremenih stream-ova ali ne da li gledaš na TV-uz, kompu, digitronu.

Pošto sad NetTV Plus korisnike migriraju na Eon aplikacije baš me zanima šta će biti i kakva reakcija korisnika ako pokušaju da im uvale SmartTV restrikcije.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam na besplatnu probu EON van mreže. Na mobilnim uređajime sve ok. Ne mogu nikako da pokrenem na smart LED tv Samsung UE32F5500 iz 2013.godine. Na tv-u nema zahtevanog koda, da ga zadam preko laptopa, a iz smrt tv opcije brousera keda se ukuca adresa za user/pswd, nece da se pokrene ka zadatoj adresi. Da li neko zna, postoji li neki trik da se na smart tv starije generacije (2013) pokrene test EON?

https://sbb.rs/n10501/EON-TV/Preporuceni-uredjaji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja sam znao koji su preporučeni smart televizori. Ali nećemo valjda zbog EON-a kupovati nove tv-e (posle 2016), kada je i ovaj koji imam perfektan. Ne vidim naročit razlog da se na neki način ne otvori mogućnost da se na svaki smart tv, postavi EON van SBB. Zato sam i pitao ima li neki trik. Pa ima li?
 
Nema trikova. Aplikacija postoji samo za nekoliko konkretnih operativnih sistema (sa još dodatnim ograničenjima u vidu verzije / generacije sistema ; pa zato ne radi na matorijim WebOS TV-ovima) i to je to.
Tvoj TV nema Tizen nego prethodni OS koji je Samsung koristio na SmartTV-ovima i to je to. Nema aplikacije = nema gledanja.
Izbor ti je ili da ne koristiš Eon-a ili kupovina novog TV-a ili kupovina "boxa" koji kačiš na taj TV koji imaš.
 
Možda sam i ja lenj što ću postaviti pitanje, ali slabije pratim ovu temu jer nemam EON box, već nekog kineza a na njemu android i EON aplikaciju, koja uglavnom dobro radi.
Zanima me koja je to tolika prednost EON TV aplikacije u odnosu na običnu EON aplikaciju kada ne dozvoljavaju više od recimo jednog uređaja? Danas retko ko nema neki android tv box a android uređaja dozvoljavaju čini mi se 5.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
EON TV aplikacija, odnosno verzija za AndroidTV ima veći maksimalni bitrate (7Mbps) u odnosu na običnu (4Mbps). U prevodu, trebalo bi da bude bolja slika, sa više detalja i manje šuma.
Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala na objašnjenju.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
@rafiki: Netačna informacija :p "Auto" opcija na Eon sajtu i ne-smart Eon aplikacija ti daje 7 Mbps stream. Dakle samo se pod različitim imenom pozajmljuje na SmartTV app u odnosu na ostale app. Krajnji rezultat je isti (~7000 kbps bitrate) u oba slučaja (auto vs "do 7 mbps" opcije).
Razlog zašto je slika bolja na SmartTV je interlaced vs progressive stream.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Upravo bio neki apdejt eona na tv-u

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
^

Evo i meni je uradio apdejt, ali ne vidim ništa novo, mora da su neke sitnice štelovali.
 
Koju verziju aplikacije vi KAON-ovci imate sad posle update?
Mi SDMC-ovci smo dobili v3.4.4 (& 1.84.0) :) Kod mene je bio update pre 2 dana. Prethodno je bila 1.73.0 /3.3.4.
 
Ušteda ne vredi baš nešto koliko ja vidim.

Na 90+% sam i dalje posle 3 meseca a uštedu sam koristio svega par dana i išla mi na živce zbog tog lag-a prilikom povezivanja od 2-3 sek. A ono još gore je što svaki drugi-treći put kad bih uhvatio daljinski nakon povezivanja i prve komande bi se diskonektovao ponovo pa se opet povezuje a ceo taj proces traje više od 7 sekundi a ti si npr. samo hteo da pojačaš zvuk.

Kad se to desi dok je u tom Limbu :D dok je ni mrtav ni živ daljinski ne reaguje uopšte, ni lampice ne rade par sekundi dok se ne probudi pa opet započinje povezivanje, zato sve to traje oko 7+ sekundi dok ne bude spreman. Kada nebi bilo tog bug-a onda mi možda ovih 2 sek. lag-a nebi smetalo toliko.

Zaista ne znam zasto je kod tebe tako. Kod mene, kao sto sam ranije pisao, nema takvih problema. Kasni delic sekunde nakon prvog pritiska, kasnije radi normalno.



Zasto ne mogu da ubacim snimak sa Vimeo?
 
Poslednja izmena:
Zaista ne znam zasto je kod tebe tako. Kod mene, kao sto sam ranije pisao, nema takvih problema. Kasni delic sekunde nakon prvog pritiska, kasnije radi normalno.
Uff, ma kakvi. Kod mene od povezivanja (plavo + zeleno) do "odgovora" na komandu traje od 1.8-2.1 sek. da budem što više precizan.

Čak mi se i kanali dosta sporije menjaju, sad ne znam da li si na Coax-u, kod mene i za kanale na OTT Box-u treba od 1.5-2.5 sek. da krene stream.

I kao što se vidi u tvom klipu nakon povezivanja radi sve super dok kod mene u 3 povezivanja minimum jednom se desi da nakon povezivanja i uspešne komande, sledeći klik ne reaguje al' zasvetli plava lampica, sledećih par klikova ili sekundi daljinski je mrtav potpuno dok se ne probudi, ponovo počne povezivanje i tek onda radi.

Koju verziju imaš na daljincu? Trebalo bi da svi imaju istu verziju, nemamo iste verzije EON TV aplikacije u zavisnosti da li smo na KAON-u ili SDMC-u ali za daljinski verujem da je isto. A zašto imam taj problem, ne znam. Radi super i bez uštede i ne troši mnogo.

Nego mene interesuje šta je opcija ušteda energije koju smo dobili na SDMC-u u v3.4.4. :D Možda je auto. Stand by dok EON TV stream-uje, kao što D3 ima auto. Stand by. Samo ne znam na koliko je podešen D3, 3 sata, 5 sati? Možda je tako i na EON Box-u sad.
 
Ti vidis snimak? Ja ne. :D Opera.

Verzija daljinskog - 0133.02.03 Box je Kaon.
 
Ima i Chromecast tema na benchu, ali s obzirom da se radi specificno o castovanju na Eon box deluje mi primerenije ovde - da li je iz Firefoxa, koji mi je primarni browser (i sa kojom ekstenzijom) moguce castovati istim kvalitetom kao i iz Chrome-a na PCju (znam da Firefox za Android ima native cast opciju)?

Nadjoh fx_cast koji je u nekoj pre-beta fazi, prvo mi je nasao box ali nije castovao nista, sad mi vise i ne vidi box, cak ni posle restarta Firefoxa (iz Chromea i dalje sve radi kako treba)
https://www.thewindowsclub.com/fx_cast-adds-support-for-chromecast-firefox
https://hensm.github.io/fx_cast/

Jel ima nekog smisla zezati se sa ovim ili da koristim Chrome za castovanje?

EDIT: totalno nestabilno.. u jednom trenutku mi je prepoznao box, ali je Cast dugme zasivljeno, probam ponovo, ne detektuje box...

fx_cast.png
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno