Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Al im baguje ovo "VIDA" đubre za personalizovane reklame. Na OTT (= "van mreže") boxu za SK 1 tokom prenosa tenisa nakon svakog reklamnog bloka na kraju reklame zamrzne "slika" i ne pusti live program nego mora da se menja kanal i vraća nazad...
 
Poslednja izmena:
Eon van mreže još gore, secka teško gledati, sva sreca vpn i BBC2

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
@jaksa007: Ja i pričam o Eon van mreže ;)

Kod mene ne secka sad, sinoć od 22:30 do 23:00 je bilo neupotrebljivo jer je ZLOrion-u brzina ka SBB mreži pala na 8 Mbps...
 
Kako neko reče ovde poprečne veze izmedju SBB i ostalih provajdera su očajne, i kad se nešto gleda, počne da secka i ne vredi, ex RV odličan internet, ali kad merim preko Eon boxa, kad secka rezultat očajno nizak

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pazi, ja 5 godina koristim SBB "van mreže" uslugu (prvo D3i do oktobra 2019. pa onda Eon) i dok sam bio na Telekom VDSL-u seckane na Eon nije bilo nikad... do korona pandemije: ono kad smo svi pozatvarani u aprilu bila je jedna epizoda od sat vreme da je sat vremena Eon bio neupotrebljiv. Osim toga nikad pre i nikad posle.

Pa sam prešao na Orion optiku gde mi inače brzina ka svemu u Srbiji sa "500" (360-430 u proseku) od 19h do 00h pada na 200 ili manje od 200 Mbps... ali sad u zadnjih nedelju dana 2 ili 3 puta se dešava da brzina ka SBB spadne na ispod 10 Mbps i da Eon krene da brljavi jer taj 7 Mbps stream ne može da radi na 8-10h Mbps netu.

To očigledno zavisi i od provajdera do provajdera kakav je "peering" sa SBB ali očigledno zavisi i od regiona do regiona.
ZLOrion korisnici na drugim mestima nemaju problema koje ja imam svako veče...
 
Poslednja izmena:
Meni se isto dešava da zabode crno na reklamama. Prekjuče ceo dan. Telekom optika/eon van mreže. Danas doduše nije.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Kod mene ne bude crno već ili poslednji frejm od reklame ili prvi frejm od live sadržaja (sad da li je pre reklame ili posle reklame nemam pojma).
To sa reklamama verovatno furaju samo na United Media kanalima...
 
Zabada i kod mene na reklamama... Nekad češće nekad ređe. Malo pre dok je Đoković igrao maltene na svakim reklamama, baš živcira.
 
Al im baguje ovo "VIDA" đubre za personalizovane reklame. Na OTT (= "van mreže") boxu za SK 1 tokom prenosa tenisa nakon svakog reklamnog bloka na kraju reklame zamrzne "slika" i ne pusti live program nego mora da se menja kanal i vraća nazad...

Znaci nisam jedini :)
 
Kod mene ista iskustva, MTS ISP, i EON kroz VPN.
Inače, od sinoć, UM kanali mi rade bez VPN [emoji6]
 
Kod mene isto tako zabode, Eon ott ali gledam da amazon firestick-u.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Evo ja sad prvi put čujem za ovo, nemam problema na eon boxu ali na android boxu koji koristim za drugi tv, tačno na reklamama zabada pa moram da izađem iz app.
E sad, ono što me buni ili zabrinjava, najčešće reklame su za potencijal, traktorske gume i ne zagađuj, nemaš izgovor. Ništa od navedenog nije moj fah, naprotiv :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pa ako nisi "van mreže" korisnik objašnjenje bi bilo da na Eon boxu gledaš DVB-C (gde kao bonus nema ni audio/video sync problema koje na HLS stream-u imaju non stop) a na tom kinezu gledaš HLS stream gde tako baguje.
Ja kao "van mreže" korisnik i na Eon boxu za live stream gledam HLS stream isto kao bilo koji drugi uređaj sa SmartTV verzijom Eon aplikacije.
 
Где ви видите те рекламе?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ja pokušao da premotam i vidim te spec reklame na Eonu na iOS telefonu ali mi uvek puste one koje idu live na dvb-cu.
 
Menjaju reklame tokom reklamnog bloka. Dakle tebi ide "ne prljaj nemaš izgovor" a meni istovremeno ide "meridian bet". I onda tokom toga brljavi stream tj posle reklame kad treba live sadržaj da nastavi.
 
To sam razumeo, ali meni uvek npr pušta reklame sa onim kružićem u desnom donjem uglu, neko napisa da su te spec reklame bez tog žiga što je negde i logično. Jel spec reklame idu i na vraćanje unazad i da li se uopšte pojavljuju na telefonima ili su samo fokusirani za sada na EON boxove i live program?
 
Nemam pojma :D Jako slabo gledam TV osim kad je sport (košarka i tenis samo) a i za sport retko kad stižem na red da koristim Eon box... zarobili matorci :D
Tako da sam ja tek pre koju nedelju slučajno primetio da se razlikuju reklame na istom kanalu na boxu i na telefonu a danas primetio ovo da je počeo da zabada stream posle reklamnog bloka.
 
Значи реклаесе разликују само на кабловским каналима. Слабо гледам те кабловске канале, поготову не на три телевизора.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Upravo sad zab'o SDMC na ovoj reklami.

Još nekome? SK 3 - MotoGP.

Inače na onoj reklami "Drži rastojanje" ako nije zab'o više od 20 puta, možda i 30... Ali više ne koliko vidim.
cf77c42cbbc498bc23d4bcabfa7ee1fa.jpg
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sta znace kružići u dodnjem desnom uglu?
Isti kanal a 2 različite pozicije na kružiću
60e1a732e79a5ebb7d5c8a7bab06ecde.jpg
3414962e9c7a818337d3c4a2b78c8da6.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Obeležja da li gledaš DVB-C, TotalTV, Eon stream... Kao što su ranije bile one "zagrade" / "prazan dijamant" što su nekima bile dole levo, nekima gore...
 
Poštovani, već neko vreme pratim ovaj forum, našao sam stvarno dosta korisnih info... I rešio da se pridružim. :)

No, da pređem na stvar. Imam EON, tačnije tata je uzeo... I dobio njihov onaj Box. I još da se dodaju neki uređaji u ugovoru. U stanu sam uzeo novi NanoCell LG TV koji u sebi ima EON i tu sam iskoristio preko koda aktivaciju. Instalirao sam i na Laptop EON aplikaciju. Međutim, kući u mojoj sobici imam LG iz 2014 godine koji nema varijantu "ugradnje" EON-a. Pa sam kupio "Tanix TX6 6K Samsung 4GB RAM/32GB 64-bit H6 Android 9.0 KODI" Box i instalirao EON. Sve lepo radi, nemam zamerke. Osim... Tu dolazimo do mog pitanja/problema. Daljinski koji dobijem uz Box, kao što sigurno znate, ima strelice, brojke, prebacivanje u mouse mod... Malo mi je to nezgrapno za upotrebu EON-a. Pa sam cunjao po Googlu da nema možda neka aplikacija za mobilni (imam Xiaomi Redmi Note 9 Pro i probao sam preko njegovog Mi remote - nema za Tanix), koji bi bila kao EON daljinski. I tako nabasah na ovu temu... Ima popriličan broj stranica i nisam uspeo da nađem odgovor.

Dakle, da li postoji neko bolje rešenje što se tiče daljinskog za gledanje EON-a na Tanix Boxu? Možda aplikacija, možda i neki tzv. pilot daljinski (oni univerzalni za više modela TV-a, klima, itd.)?

Ovako skrolujem kanale u "mouse exit" modu, pa onda prebacim u "mouse mod" i opet strelicom nanišanim play na filmu... Pomalo smara. A i ne znam koji će mu moj brojevi na daljinskom od Boxa, da bar nekako mogu kanale šaltati po brojevima. Ili da imam gore dole kanale, ko što imam za pojačavanje zvuka... Možda neko podešavanje negde, za koje ne znam? Nadam se da razumete moj problem i da imate neko rešenje.

Unapred zahvalan.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Za tvoj problem je rešenje bežični miš ili air mouse daljinski.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno