Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Muki.Beograd: Koji ti to model Eon boxa imaš? :D Pošto primetih na screenshot da za serijski broj ti piše "SBBxxxxx" a piše da je OTT Box. A SDMC Tech model OTT boxa ima serijske koji počinju sa "UG". Tako da sam sad radoznao jel ti to imaš KAON setovan u OTT režim ili si možda dobio onaj treći model (Changhong CHOTT0102) koji se niko do sad nije javio da je dobio?
 
@Muki.Beograd: Koji ti to model Eon boxa imaš? :D Pošto primetih na screenshot da za serijski broj ti piše "SBBxxxxx" a piše da je OTT Box. A SDMC Tech model OTT boxa ima serijske koji počinju sa "UG". Tako da sam sad radoznao jel ti to imaš KAON setovan u OTT režim ili si možda dobio onaj treći model (Changhong CHOTT0102) koji se niko do sad nije javio da je dobio?
Onaj što sam otključao wifi [emoji481]

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Sdmc kako ga nazivate

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ovaj
04462db228a5d734b219e1f0cd1fc6a0.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ima li neko predstavu sta moze da bude problem? Nakon nestanka struje uredjaj ne prepoznaje konekciju, a net radi normalno.
89323ba3106d82a6b780e786c42bbbfe.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
09107d488d6b14aab95b6d38d25c535f.jpg
b90bada3883aa3081f99c34f6f79501f.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ti sad radi da istovremeno imaš aktiviran i Eon box (preko serijskog broja koji diktiraš na 19900) i taj tvoj kinez #2 aktiviran preko OTP koda? :D
 
Ne znam da li se razumemo hoću moj android box da povežem koji sam nekada koristio, ali ne mogu jer nemam kod gde da upišem. Pre je bilo obrišem eon box i ovaj povežem sad eon box ne mogu da obrišem. Uređaj na slici hoću da povežem jer ima jaču memoriju i brzinu.
fc0f888f5b58f8f9291196cf2b94942a.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока

Jes da ima više ram memorije i veći skladišni prostor ali Tanix TX6 i njegov Allwinner H6 Quad-core CPU 1.49 GHz je znatno lošiji od Amlogic S905X2 Quad-core CPU 1.80 GHz što ima SDMC.
 
Ne. Radi i sa gomilom drugih marki, kod mene konkretno Panasonic.
Pozdrav
 
Što volim kad ste tako neprecizni :D I sa pitanjima i sa odgovorima.
 
Evo preciznije, radi na mojoj panasonic plazmi [emoji28]

s10e on Tapatalk pro
 
Ne to nije precizno jer nisi napisao šta radi / kako radi. Ako je HDMI-CEC onda je proizvođač TV-a apsolutno nebitan već je bitna samo činjenica da li TV podržava HDMI-CEC ili ne.

Ako je "uparivanje" za IR (infra red) režim daljinca tu već onda stupa na scenu pitanje "koji model Eon boxa imaš?" (pošto na KAON ima app pomoću koga može da se "reprogramira" daljinac za LG, Panasonic.... a na SDMC Tech modelu nema pa "ne može").
 
Postoji li način da na EON box instaliram aplikaciju koja se na njegovom play store ne vidi.

U pitanju je IPTV smarters pro.

Skinuo sam i apk i stavio na usb ali prekine instalaciju i ne instalira je.
 
Da li si tom programu pomoću kojeg startuješ instalaciju apk fajla odobrio dozvolu za "Install from unknow sources"? :D
 
Prvo ugasim i upalim uredjaj...i onda to. Ne zaboravljam. [emoji23]
 
Ok, ako bi to bio redovan način rešenja te situacije, da jurim drugi apk.

Jel ima neki alternativni play store? Na kome ima svih aplikacija...
 
Hvala, probacu i Aptoide.

Uspeo sam upravo da instaliram željenu aplikaciju sa drugim ponudjenim apk sa apk mirror.

Hvala svima na pomoći.
 
Send files to TV aplikacija, prebacivanje fajlova sa telefona na TV ili boks, svakako lakše za baratanje u ovakvim slučajevima

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Izvinjavam se što se ponavlja po drugi put... Zna li neko može li se preskočiti ovo podešavanje na startu boksa posle njegovog restarta(gašenja posle nestanka struje).
Kablovska radi na cam-u, internet radi ali box zabode kad traži da se ubaci coax kabl u njega, navodno ne pronalazi signal. Može li biti da se pokvario?
U call centru kažu da moraju da pošalju ekipu da pogleda a pošto je petak prošao i niko nije došao ostadoh bez televizije u jednoj sobi...
8db2ed6fb5a670720bc18b5165390a11.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što se ponavlja po drugi put... Zna li neko može li se preskočiti ovo podešavanje na startu boksa posle njegovog restarta(gašenja posle nestanka struje).
Kablovska radi na cam-u, internet radi ali box zabode kad traži da se ubaci coax kabl u njega, navodno ne pronalazi signal. Može li biti da se pokvario?
U call centru kažu da moraju da pošalju ekipu da pogleda a pošto je petak prošao i niko nije došao ostadoh bez televizije u jednoj sobi...
8db2ed6fb5a670720bc18b5165390a11.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Meni ovo pre liči na problem sa lan kablom, verovatno si na ruteru u pogrešan port ubo kabal.
 
Imam problem sa eon boxom i samsung tv-om, kada ga upalim, normalno mi izađe Eon logo, a nakon toga samo stoji poruka "no signal". Box radi normalno na drugom televizoru, ali i druga kablovska radi normalno na istom televizoru (preko istog hdmi kabla kao i EON).
 
Meni ovo pre liči na problem sa lan kablom, verovatno si na ruteru u pogrešan port ubo kabal.
Nazalost nije, sve je radilo pre toga uredno, box je prešao sa provere lan kabla na coax i tu zabode, ne prepoznaje signal iz coax kabla. A isti coax kada ubacim direktno u tv sa cam modulom odmah ima sve kanale.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jesi probao factory reset boxa? Ili čekaš da samo od sebe magično proradi?

Factory reset ako ne radi ni posle toga zoveš 19900 napomeneš da si već uradio factory reset boxa i problem nije rešen i tražiš zamenu boxa i ćao.
Ne vidim šta očekuješ od pisanja po forumu?

Nema tu 100 mogućnosti... kabl si testirao znači nije to. Ostaje kao opcije clear data za Eon app pa ako to ne radi onda factory reset a ako ni to ne rešava zove se podrška i oni dalje rešavaju.
 
Nisam niti znam kako se to radi. Ako moze pomoc na pm bio bih zahvalan [emoji106]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno