Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Smanjio sam do 2mps sad radi ok nije mi velik TV 82 cm, ukljucio sam oba i rade bez problema za sada, mnogo se brze prebacuju kanali, mislim da ce biti ok.
 
Da li si stavio ABR ili CBR?
Ok TV ti je 32 inča, al opet je to grozota od "kvaliteta" kad se izabere tako nizak bitrate... ali ako ti kažeš da ti ne smeta ne smeta ni meni kako ti gledaš :D :D
Probaj da staviš primarni TV (ili ako nisu oba iste veličine onda na veći TV da staviš bolji bitrate) na "do 4 Mbps" a sekundarni na "do 2 Mbps" pa testiraj kad rade oba istovremeno (na oba stavi da ide neki HD kanal, iako i tad tebi ti kanali neće biti u HD već u SD zbog bitrate limita; pa onda stavi 2x SD kanal istovremeno i uporedi ponašanje) da li ima dovoljno internet protoka da ne trokira. Ako može bar na jednom TV-u koji se najviše gleda da imaš polu-užasan kvalitet...
 
Poslednja izmena:
Moze da proba al tesko, znas i sam da okvirno treba Bandwidth=1.5*Bitrate da ne zeza HLS.
 
CBR sam stavio, namestio sam tako da mi je na jednom TV do 4 Mbps , a na drugom do 2 Mbps, prebacio na oba TV SK1 HD i radilo je bez trzanja, na ovom TV gde je do 4 Mbps slika je dobra, na ovom drugom je solidno gledivo, ali bolje i tako nego da trokira i pravi probleme, ovako je skroz gledivo. Hvala na pomoci svima
 
Mala pomoc. Narucio sam ovakav box. Kako rade ovi daljinci za prebacivanje, premotavanje i ostale eon opcije?
Ch+ i ch- ne vidim dugmiće. Da li je to problem?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
63c3b7f45376f3b9ed28decf29b3bf78.jpg

331c78d5954bc01419b1778287232a8e.jpg
 
Ako preporučujete mogu uzeti polovan eon daljinac? Jel on može da se upari sa ovakvim boxom?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako preporučujete mogu uzeti polovan eon daljinac? Jel on može da se upari sa ovakvim boxom?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Može. Nekada neće baš iz prve ali iz nekoliko pokušaja se upari i posle nema problema.
 
Ja sam probao u dva maha da ga uparim sa Mi box 3 i nisam uspeo. Probao po 20ak puta i nije htelo. Nisam imao zivaca vise da cekam.
 
Ja sam probao u dva maha da ga uparim sa Mi box 3 i nisam uspeo. Probao po 20ak puta i nije htelo. Nisam imao zivaca vise da cekam.

Ja sam najviše problema imao sa Mi Box S da uparim. Mislim da sam barem 20x probao dok nije uspelo. Međutim vredi namučiti se, daljinac je stvarno dobar i zgodan.
 
Imam daljinac ali ne uspevam da ga uparim sa firestik gen2. Da li je neko uspeo i koja je procedura. Sa telwfonom i tabletom se upari bez problema?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
eon.jpg
Nesto mi nije jasno, imam 2 SBB-ova EON boksa, oni su prikazanani na SBB stranici, tu je i Samsung TV sa aplikacijom, pored nje stoji da je zauzeto 1/5 slotova, a amazon fire tv stick se pojavljuje kao u posebnoj kategoriji, na toj stranici mi ne stoji limit, a na naslovnoj stoji 1/1? Znaci samo jedan non-EON box mogu staviti na ovom paketu?(EON Premium Beogrid)
 
Tako je. Ne na Premium nego na svakom paketu koji uključuje pravo na SmartTV (što npr na Total nema :D )
 
Niko mi nije odgovorio. Kako rade ovi daljinci od none-eon boxova? Jel upotrebljivo?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Taj daljinac i box nije Android TV OS vec neka budzavina od android softvera za telefon/tablet i to ti je sve macka u dzaku za EON TV.
 
Ranije sam se zalio da mi blokira eon app a posle update-a aplikcaije, bolirao mi je box... To se desavalo kad uvece ugasim box i sutra ujutru ga upalim... resenje je bilo restart svaki put (u pocetku je mogao samo eon app da se restartuje, posle update-a morao sam iz struje da ga gasim)... Takodje, ako ugasim box pa upalim posle sat-dva isto se desavalo, znaci nije samo preko noci kad je ugasen...

Problem je izgleda pravio HDMI CEC... Kada sam to iskljucio na boxu, izgleda da vise nemam gore navedeni problem...

Tehnicka podrska je prvo uradila nesto - kao da je resetovala uredjaj ili nemam pojma sta, ocistili su mozda neki cash ili nesto i uredjaj je radio ok 2-3 dana... Posle drugog poziva, iz tehnicke sluzbe mi preporucili da ugasim HDMI CEC...
 
Poslednja izmena:
Niko mi nije odgovorio. Kako rade ovi daljinci od none-eon boxova? Jel upotrebljivo?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Upotrebljivi su, rade u EON TV aplikaciji numericki brojevi tj menjanje kanala kada ukucas direktno broj kanala koji hoces da gledas, listanje kanala levo i desno i gore dole ali mozda neces imati CH+ i CH-
 
Da li na eon smart box mogu da gledam sport klub 4k, imam mts internet?
I ako mogu koliko je to izvodljivo sa 10 Mbps?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
SK 4k ide samo u dvb-c mreži.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne može.Taj kanal je dostupan samo unutar DVB-C mux-a (dakle samo kroz kablovskog signal unutar SBB mreže), ne postoji kao stream.
 
Eh bzvz...hvala na info

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jel ovo uobicajeno da slika i zvuk nisu sinhronizovani na nekim kanalima? I primetio sam da u video klubu prevodi za neke filmove nisu kako treba tj ne prikazuju sva slova totalno su zeznuti. Beogrid je u pitanju tako da sve ide preko mreze.
 
Zeza li nekoga Youtube na Sdmc Eon boxu? Pusti jedan video pa posle toga Yt izbacuje gresku. Izbrisao kes, podatke, deinstalirao zadnji apdejt i opet isto.
 
Novi update na SDMC, sa v3.62 na v3.66.

Primećuje li neko promene? :) EON dugme i dalje mi otvara gde sam poslednje bio (plejer, Video klub, opis programa...) umesto početni ekran. Loading animacija pri otvaranju opisa je i dalje pozicionirana na desnoj strani i presečena je na pola. Podešavanja izgledaju isto.
 
Sa novim ažuriranjem otklonjen bag, sad se daljinski vidi opet i može se podešavati osvetljenje

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Drugari da li neko zna kako "castovati" recimo Netflix sa iPad , iPhone ili kompjutera na EON Box,neka plaikacija nesto? ? posto televizor nema smart mogucnosti a jedini nacin da nekako spojim komp sa TV je preko HDMI,ali preko EON bi bilo bolje zbog ipad i manje kablova...

Hvala
 
Može iz google chrome ali onda ti netflix baš baguje i secka, ili bar ja ne umem da rešim to. Npr hbogo kad radim cast iz chrome radi perfektno.

s10e on Tapatalk pro
 
evo sad sam pustio preko Chrome, kasni na TVu jedno 2 sekunde u odnosu na originalni izvor (PC). al ajde,mozda neko jos ima neku ideju?
 
Poslednja izmena:
Sa novim ažuriranjem otklonjen bag, sad se daljinski vidi opet i može se podešavati osvetljenje

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
To je ranije bilo rešeno. Bez ažuriranja. Barem je kod mene tako bilo. Pojavio se daljinski još pre par nedelja u podešavanjima. Zato sam rekao da ne vidim nikakve promene posle današnjeg update-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno