Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To samo za live program i samo u SBB mreži :p Čim je gledaš DVB-C mux (= signal sa coax-a) nema ni jezik da biraš a kamo li da li je 5.1 ili 2.0 (nego je 2.0 sa jadnim bitrate-om).
 
Pozdrav, da li je neko ko ima eon box instalirao aplkaciju stb emu (služi za gledanje iptv listi )? Ja kad instaliram ne mogu ni sa jednim dugmetom na daljinskom da mi se otvori meni kako bi dalje ubacio adresu i mac ...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav, da li je neko ko ima eon box instalirao aplkaciju stb emu (služi za gledanje iptv listi )? Ja kad instaliram ne mogu ni sa jednim dugmetom na daljinskom da mi se otvori meni kako bi dalje ubacio adresu i mac ...
Ja koristim tu aplikaciju i radi odlicno. Na prvom ekranu drzi OK dugo i pojavice ti se meni sa desne strane odes na settinga i tu ubacujes profile

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Poz, nedavno dobih eon box, medjutim imam problem sa castom sa netflixa sa telefona.
Odbija da se poveze sa box-om, baca error unable to connect.
HBO go, youtube, sve ostalo radi normalno. Da li je to mozda nesto privremeno do android netflix app-a?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene je EON box zakacen na Onkyo 7.2 AV reciver, 5.1 zvuk je radio sve do juce kada sam se igrao sa setovanjima u EON aplikaciji, prebacio sam zvuk na stereo i posle toga nisam ispeo da ga vratim da pusta 5.1 odabirom orginalni izvor zvuka (sto bi trebalo da tera koliko kanala ima video materijal). Resetovao sam dva puta box ali odbija da izadje iz stereo moda ma sta da odaberem u posesavanjima za zvuk. Na Kodi aplikaciji ako je DD ili DDP zvuk na video reciver sam prepozna i prebaci se u taj mod kada se pusti video kada je ukljucen audio passtrough ako ga isklju is onda nemas pravi 5.1 zvuk vec pojacalo pravi takav zvuk od stereo zvuka. Kada proverim input na reciveru uvek pise 2.0 a pre mi je pisalo multychanel. Bas sam pobesneo, zvao sam tehnicku podrsku i rekli su mi da se strpim da izadje update, nisam uopste zadovoljan box-om. Ako je neko resio ovaj problem voleo bih da znam kako posto tehnicka podrska sbb-a nema resenje naravno, jel za njih je stero cak pojam igleda.
 
Znam da sam malo dosadan, ali sad sam snimio profesionalni video koji prikazuje podešavanja EON daljinskog upravljača za upravljanje TV-om snimanjem direktnih postavki u samom EON box-u:

https://www.youtube.com/watch?v=kxaENXk2bak

Ovdje vam je prikazano sve putem daljinskog, bez potrebne tastature.


Ovo treba pinovati negde. Hvala veliko.

Jedno pitanje, zašto si ga ostavio kao unlisted na YT? Šteta je da ljudi kojima treba ne mogu da nađu.
 
Везано за 5.1 звук, тај упдате се чека од почетка ове године. Жалио сам се још пре скоро годину дана, да не могу бирати звук за сваки канал понаособ, да 5.1 има само уживо програм а не и испочетка, да видео клуб уопште нема ту опцију итд. Рекли су да они никада нису ни рекламирали да ће 5.1 звук бити испочетка или из видео клуба.
 
Poz, nedavno dobih eon box, medjutim imam problem sa castom sa netflixa sa telefona.
Odbija da se poveze sa box-om, baca error unable to connect.
HBO go, youtube, sve ostalo radi normalno. Da li je to mozda nesto privremeno do android netflix app-a?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ne radi Netflix app i Cast na EON boxu, tako je od pocetka, kao i na svim ostalim Kineskim brendovima koji nisu sertifikovani za Netflix izuzev Xiaomi, JetStream i slicno.
 
Mrka kapa,samo stereo zvuk.

Meni je radio visekanalni zvuk samo na Kodi aplikaciji, kada je u sound setovanju u EON aplilaciji podeseno na passthrough a u android delu setovanja zvuka podeseno na auto. U Kodi aplikaciji mora biti omogucen passtrough i stiklirani kodeci koje podrzava AV reciver ( DD, DDP, DTS...) i kada se pusti video u Kodi-ju koji ima nekio od navedenih kodeka AV reciver to prepozna i prebaci se u taj mod automatski. Meni je to radilo sve do juce kada sam se igrao sa podesavanjima EON-a i prebacim sound opciju na stereo i nisam uspeo vise da ga vratim na passtrough opciju u EON setovanjima, on kao odabere passtrough ali i dalje samo radi u dvokanalnom modu.

A sto se tice visekanalnog zvuka kada se vrati tv npr na HBO-u neka serija ili kada se pust i nesto iz video kluba meni je sve bilo u stero modu, moje reciver nikada nije detektovao visekanalni zvuk, naravno reciver ima razne opcije da od stereo zvuka pravi virtuelni visekanlni ali to nije to.

Mislim da SBB ocigledno nije mislio na ljude koji imaju nesto drugo od samih zvucnika tv-a!
 
СББ одавно не мисли ни на шта. Једино успева неинформисаним људима да ували полупроизвод хвалећи га као нешто револуционарно... хмм... питам се откуд им идеја...
 
Mrka kapa,samo stereo zvuk.

Pre minut zavrsio razgovor sa tehnicom podrskom,kaze momak da u zadnjih nedelju dana imaju prituzbi na 5.1 zvuk...ohoho,kao prosledjeno je sve
i ljudi rade na resavanju problema,bice novi update za Eon pa ce svi problemi biti reseni,e sad on nezna za koliko vremena ali ako za nedelju dana nebude da zovem opet,kaze tako je receno svima koji su zvali.Hvala svim forumasima na odgovorima,videcemo od nedelje sta ce biti.
 
Znam da sam malo dosadan, ali sad sam snimio profesionalni video koji prikazuje podešavanja EON daljinskog upravljača za upravljanje TV-om snimanjem direktnih postavki u samom EON box-u:

https://www.youtube.com/watch?v=kxaENXk2bak

Ovdje vam je prikazano sve putem daljinskog, bez potrebne tastature.
Ja pokušao kod mene da namestim i radilo 10 minuta i posle toga neće. Međutim malopre provalim da mogu sa fabričkim daljinskim od moje Panasonic plazme da upravljam i kontrolišem većinu stvari na boxu :)

Tapatalk pro using S10e
 
Da li je 1.78.0/3.3.9 poslednja verzija aplikacije na eon box-u?
 
Danas stigao EON BOX... nema MUTE taster na daljinskom?!! pa to je najvažniji taster!!! :) uparivanje sa TV-om???
Spisak kanala, info, bela pozadina ubija, sitan font, žena već traži razvod :) dark mode pod hitno da ubace kao opciju... Dolby 5.1?!!!
Slika je super. brzina promene kanala takođe...
 
Danas stigao EON BOX... nema MUTE taster na daljinskom?!! pa to je najvažniji taster!!! :) uparivanje sa TV-om???
Spisak kanala, info, bela pozadina ubija, sitan font, žena već traži razvod :) dark mode pod hitno da ubace kao opciju... Dolby 5.1?!!!
Slika je super. brzina promene kanala takođe...
Bela pozadina stvarno ubija, kad pređem iz liste kanala u Video klub ne vidim ništa 20 sekundi. Kao kad uđješ u mračnu sobu a bio si napolju. :D

MUTE možeš da aktiviraš pomoću Button Mapper aplikacije. Mapiraš npr. crveno dugme na dnu da radi kao MUTE.
 
Hvala za info za Button Mapper, ubacio sam umesto glasovnog pozivanja :)
 
Mute manje više, ali nedostatak previous channel / prethodni kanal tastera za skakutanje između 2 kanala baš baš baš iritira. Al ta je funkcionalnost očigledno previše smart za najbolji smart uređaj u univerzumu :D :D
 
Ili opcija da jednim klikom pređeš na live kanal.

Tapatalk pro using S10e
 
Bela pozadina stvarno ubija, kad pređem iz liste kanala u Video klub ne vidim ništa 20 sekundi. Kao kad uđješ u mračnu sobu a bio si napolju. :D

MUTE možeš da aktiviraš pomoću Button Mapper aplikacije. Mapiraš npr. crveno dugme na dnu da radi kao MUTE.

Crveno dugme je već podešeno za restart aplikacije.

Ili opcija da jednim klikom pređeš na live kanal.

Tapatalk pro using S10e

Pa to ti već radi dugme na daljinskom source/exit,u kojoj god drugoj aplikaciji da si ako pritisneš ovo dugme vratite na program uživo.
 
Poslednja izmena:
Konfuzno sam napisao, mislio sam na live opciju kao što je imao d3i.
Od stvari koje mi nedostaju su i preview prilikom premotavanja i sat na uređaju ali to je već do hardvera a ne softvera.

Tapatalk pro using S10e
 
Konfuzno sam napisao, mislio sam na live opciju kao što je imao d3i.
Od stvari koje mi nedostaju su i preview prilikom premotavanja i sat na uređaju ali to je već do hardvera a ne softvera.

Tapatalk pro using S10e
Taj Preview je nešto što pod hitno trebaju da ubace. Da li je njima tako nešto izvodljivo ili da se ne nadam da će ikada ubaciti to?

Lepo treba da stave Preview kao na YouTube i to je to. Pa makar taj mali Preview imao lošiju sliku kako bi učitao pregled što brže.
 
I opet u video description ne napominješ "zasluge" drugih za odakle si originalno pokupio info koji prezentuješ u videu klipu :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno