Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
STB je Kaon ali daljinac je napravila ista firma koja pravi daljinac koji koriste za TotalTV risiver i za kasnije ture (i/ili zamenske daljince kad rikne original) za D3i.
https://www.tech4home.pt/product/notus-remote-control/


Sad da li u bazi treba da tražiš Kaon ili taj Tech4Home to već ne bih znao.

Kul daljince imaju. :)

Zašto nismo dobili i onaj mali daljinac uz EON Box? Ako se dobro sećam i na sajtu su ga prikazivali a kada bi pitali za njega svi se pravili ludi kao o čemu mi to pričamo.

Gde se može kupiti zamenski daljinac? Ili čak taj manji.
 
Šta sad ovom fali?


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kazu mi malopre na telefonu, treba da bude neki apdejt, a kada,ne znaju lol

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
U podešavanjima, kakav vam je kvalitet videa ukljucen?

Meni je najkvalitetniji i zato mu duze treba da pusti sliku pri premotavanju, a kada upalim najlosiji kvalitet, pusti mi sliku za dve sekunde posle premotavanja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Zanimljivo da sam eon box može da odradi mute tona a na daljinskom nema to dugme.Nisu stavili pojedine komande a pojedine duplirali na daljinskom.
 
Zanimljivo da sam eon box može da odradi mute tona a na daljinskom nema to dugme.Nisu stavili pojedine komande a pojedine duplirali na daljinskom.
To i ja pisao, smesno sta su uradili. Mnogo bih voleo da upoznam ljude koji su osmislili eon, tj. voleo bih mnogo da popričam sa njima

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Zanimljivo da sam eon box može da odradi mute tona a na daljinskom nema to dugme.Nisu stavili pojedine komande a pojedine duplirali na daljinskom.

Nije do Box-a da to može već svaki Android ima mute tona. Ali da, glupo je što nema Mute dugme. U uputstvu kaže "držati smanjivanje tona 2-3 sekunde za Mute". Ma nemoj?! :D

Po meni najbolje rešenje bi bilo da se između tastera Kanal gore-Kanal dole i tastera Zvuk gore-Zvuk dole stavi jedan ispupčeni taster između koji će levo kod kanala da ima funkciju vraćanja poslednjeg gledanog kanala a desno kod zvuka između taj taster da služi za mute.
 
Pored ta dva dugmeta, vratiti i live dugme koji vraca uzivo u program, a ne tri puta da pritiskam daljinac kako bi se vratio uzivo u program

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pored ta dva dugmeta, vratiti i live dugme koji vraca uzivo u program, a ne tri puta da pritiskam daljinac kako bi se vratio uzivo u program

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Ne znam tačno na koje dugme misliš, na ono srebrno EON dugme? To dugme te šalje na početni ekran EON TV-a a ono dugme gore "Source/Exit" te direktno vodi do uživo programa bez obzira u koj si aplikaciji. Možeš direktno iz YouTube-a da pređeš na kanal sa tim dugmetom i samim tim ne moraš u 20 klikova da dođeš do uživo programa nego samo preko Source/Exit.
 
Evo ideje za daljinski.

:D

Levo vraćanje na prošli kanal, desno Mute.
54d6274840d419e6d774bb9d17672c1c.jpg
 
Ne znam tačno na koje dugme misliš, na ono srebrno EON dugme? To dugme te šalje na početni ekran EON TV-a a ono dugme gore "Source/Exit" te direktno vodi do uživo programa bez obzira u koj si aplikaciji. Možeš direktno iz YouTube-a da pređeš na kanal sa tim dugmetom i samim tim ne moraš u 20 klikova da dođeš do uživo programa nego samo preko Source/Exit.
Kada sam napisao vracanje u uzivo program, mislio sam kada premotas nešto. Kao sto je bilo na svim daljincima pre ovoga dugme live, pritisnes jednom i eto si ponovo na uzivo programu. Sada to mora iz tri koraka na eonu. Ovo sto si ti napisao,znam kako funckionise ali nisi ti mene skapirao.
Suvise praznog prostora na novom daljincu.
Evo prethodni daljinac,molim lepo, hvala sbb-u sto ide korak unazad, a mozda cak i tri koraka.
1f1eb922785978acd947a1a165fad889.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jes da ovaj mnogo bolje radi ali za nekog ko ima malo veće i mesnatije prste ovaj im je bio najbolji,na njemu kursor i dugmad oko njega mnogo bolje odrađena.
kFZw5Um.jpg

Ono što sam smatro restartom aplikacije u većini slučajeva mogu da prepišem slučajnom stiskanju dugmeta sa kružićem prilikom baratanja kursorom na dole.Po meni su kursor trebali da stave da bude ispupčen a ne uvučen isto komande na kursoru levo i desno trebali staviti da ide direktno na traku za premotavanje a ne da ih tek iz iz 2 stiskanja kursora na gore mogu koristiti za premotavanje.
 
Ljudi, imam problem sa eon box-om. Koristi se u mreži sa jako puno korisnika, pa iako je 1/1 gbps link, dođe do opadanja brzine pa (razumljivo) opada kvalitet i/ili potpuno ukoči stream.

Problem je što nekada i noću, kada nema bukvalno nikoga na mreži, zabode box i ne pomaže mu restart, već stoji tako neko vreme, nekad minut, nekad par sati.

Šta da radim, da reklamiram uređaj, ne znam hoće li da zabode kad oni dođu, protok možda mogu da obezbedim (koliko da tražim, 10 mbps?), I kome da se žalim? Kakve su šanse da se nešto reši?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Jesu nesto radili sa boxom? Menjanje tj ucitavanje kanala mi sada radi u pola sekunde. Inace je do juce bilo i do par sekundi cak i pri odlicnoj net konekciji. Koristim Eon OTT van mreze.
 
^
Da i ja to primetih, dosta brze nego ranije. Ja sam EON FULL OTT POSTPAID. Sad je mnogo bolje. :)
 
Ja sam juce apdejtovao, 600 i nesto megabajta ali razlike nisam primetio

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene EON TV je v3.3.4

Zar ne bi oba modela Box-a trebala da imaju istu verziju?

Update od ~600MB sam imao još početkom meseca. Možda isti update sad pokriva i stari Box, bilo bi dobro.
 
@smkenzyyyy: Ma frljaju se ljudi ovde sa terminima samo tako i navode podatke koji apsolutno nikakav značaj nemaju za konkretnu diskusiju (tipa prepaid vs postpaid) ... U prevodu to što je on napisao je u prevodu: Eon van mreže usluga, paket "Eon Full" u postpaid režimu. Pošto "Eon van mreže" usluga postoji u prepaid (= bez ugovora, plati mesec po mesec) i postpaid varijanti (ugovor na 24 meseca, i dobiješ 6 meseci promo cenu). A razlika u odnosu na "duo" paket u SBB mreži je da je ovde u pitanju samo TV usluga.

Sama ponuda TV kanala u Light, Full i Premium paketima je ista i za korisnike u SBB mreži i van mreže (za izuzetkom "SK 4K" kanala koji nije dostupan van SBB mreže).
 
Kad sam tek probavo nisu radila na tv unazad dugmad Back - Play/Pause - Forward sad rade.
 
Meni sad počelo da premotava kako treba,do dve sekunde max se ceka da se dobije slika sto je bolje nego kako je bilo

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Bio je neki update.

Rece mi sad kolega iz NAPREDNE tehnicke podrske da imaju apdejti gde ne dodje do promene verzije aplikacije, znaci to oni iz centrale automatski urade. Da bio je apdejt, sada u sekundi otvara kanale. ne cekam vise 5 sek ako je za utehu, kazu da imaju jos par sitnica oko daljinca da ispodesavaju, rade na tome i jos par sitnih stvarcica.
 
Rece mi sad kolega iz NAPREDNE tehnicke podrske da imaju apdejti gde ne dodje do promene verzije aplikacije, znaci to oni iz centrale automatski urade. Da bio je apdejt, sada u sekundi otvara kanale. ne cekam vise 5 sek ako je za utehu, kazu da imaju jos par sitnica oko daljinca da ispodesavaju, rade na tome i jos par sitnih stvarcica.
Znači EON TV aplikacija se neprimetno update-uje u pozadini?

Kako se daljinac update-uje? Update se sam prikaže na ekranu ili u pozadini se to sve uradi?

Ili update daljinca ide preko Podešavanja>Osnovni podaci>Ažuriranje sistema?
 
Znači EON TV aplikacija se neprimetno update-uje u pozadini?

Kako se daljinac update-uje? Update se sam prikaže na ekranu ili u pozadini se to sve uradi?

Ili update daljinca ide preko Podešavanja>Osnovni podaci>Ažuriranje sistema?

Da, to oni tamo nameštaju, isto i daljinac, sve pozadinski rade, ako je nešto zahtevnije oni će pustiti apdejt.
Inače kada sam ga pitao za zamenu boxa (ovi iz fb podrske slabo znaju) rekao je da moze da podnese zahtev za zamenu boksa u OTT novi, ali on mi ne savetuje to da uradim, ovaj hibridni u OTT modu kaže ima veći potencijal a nešto reče oko 4k, uglavnom, nije hteo previše da otkriva, imaju neke planove i radi se već na unapređenju celokupnog sistema. Koliko sam skontao, fokus glavni im je razvoj EON platforme što verovatno znači da će voljeni nam D3 otići u istoriju kao i bivši D3GO servis, samo je pitanje dana (garant što je bilo apdejta za njih bilo je).
Još mu objasnih da sam prepun kablova i da bi mi OTT wifi box dobro došao, i pored toga rekao je da ne preporučuje, tako da sam danas odustao od toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno