Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idope meni prijavljuje grešku. Je l' mora da sam registrovan negde ili samo štikliram?


Šta je sad filelist? :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nisi razumeo coveka. Kabl mora da razvuce ako Eon Box da caletu. Nema wifi, mora mreznim kablom.

P.S. jedino ako extender moze da prima signal preko wifi a da ga pusta na utp. Nisam to pokusavao pa ne znam.

Razumeo sam ga dobro. Postoje extenderi koji imaju lan, tako da bi mogao da poveže Eon box.
 
Nego, da li je neko, i kako upario daljinski od Eon boksa sa tv-om?
 
Pozdrav,
uzeo sam EON Smart Box pre nekoliko dana. Imam LG 43LJ500V TV koji nije smart. Instalirao sam igru preko GooglePlay, i mogu da je igram preko daljinskog EON upravljaca. Moje pitanje je sledece:
Da li nekako mogu da povezem neki kontroler (joypad), da ne bih koristio daljinski za upravljanje, i kako?
Hvala.
 
Procitao sam dosta strana ovog threada i sa zaljenjem moram da konstatujem da ogromna vecina korisnika zeli da iskoristi EON box za raznorazne ''legalne'' nacine gledanja filmova i serija.
A ja bih voleo, ako bi neko od korisnika EON boxa bio ljubazan da mi odgovori, da li je probao, pogledao repertoar i gledao filmove iz ponude video kluba? Da li su to neke novije produkcije ili je sve iz praistorijskih vremena. Pitam, jer moj SBB Trio Gold Extra ugovor istice u maju sledece godine i verujem da ce me tada pritiskati za EON box Premium paket, koji realno ne bih zeleo da uzimam, ako mi ne pruza vise od ovoga sto vec sada imam. 4K Sport Klub mi svakako nije dovoljan razlog. Takodje treba uzeti u obzir da posedujem Sony Android TV i placam full 4K pretplatu za Netflix.
Hvala unaped na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao neke filmove iz video kluba, ok to radi, ali mala je ponuda, nema ih vise od 1000, a reklamiraju oko 12000 naslova. E sad, oni kazu da ce vremenom to povecavati, ali ovim tempom ima da se nacekamo.
Sto se tice svezine filmova, ima raznih, od onih starijih pa do onih koji su se premijerno prikazivali na Cinestar premiere i HBO
 
Nisu filmovi presudan faktor, barem po meni. Serija ima dobrih, uređaj je generalno dobar i fungcionalan. Loš im je izbor paketa, te se nista drugo sem eonfull ne isplati uzimati.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@indijanac - Kad ti istekne UO ostajes na onome sto si do sada koristio sve dok ti licno ne pozoves da to promenis.
I paket ostaje isti I kinta, znaci kao da se nista nije desilo ali vise nemas UO vremenski vazecu.

Da ponovim ko zna koji put. Kad prestane UO dovoljno je da se samo prebaci na drugi paket pri cemu ne mora da
se potpisuje nova UO
!!!

Problem samo sada predstavlja to sto u ponudi nema vise starih paketa pa bi morao da predjes na neki od sada
ponudjenih EON paketa.

Video klub na Eon-u je isti kao i ranije, sve isto sto se sadrzaja tice. Razlika koju sam ja I jos neki primetio je da
nema naslova koji se placaju. Bar kad je Eon Premium paket u pitanju (ako neko ima a ima Eon Premium neka
napise, bila bi to korisna informacija).

Za Netflix nemam pojma jer ne koristim a cuo sam da ne radi na Eon Box-u, za sada...


Pozdrav!
 
Sve su stariji naslovi (ima i novijih) uglavnom emitovani vec na kablovskoj. Novijeg (blokbastera) se neces nagledati bez "ilegale".
Moje misljenje.
 
i kompletan HBO OD je u SD tako da ako imas Netflix sumnjam da ce te to obradovati. a posto imas android tv kao i ja HBO GO ( sa HD snimcima) nece ici direktno nego moras cast, a to je po meni prilicno neprakticno.
 
HBO go preko provajdera može na smart android tv da radi nemože samo preko direktne pretplate na hbo sajtu.
 
Nema ni licence za Netflix, dok moj Hisense TV ima. Još jedna sramota za sbb.
 
Jel može neko da objasni kako da programoram IR za tv na eon daljinskom, vidim da ima setovanje ua tv i box.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pretpostavljam da si pokušao da prebaciš na tv i da testiraš? Ja ne znam kako kod mene, ali sam pre neki dan slučajno stisnuo to dugme i nisam primetio i ovako nasumično stisnuo neko dugme i TV je reagovao. I onda sam provalio da sam prebacio. A niko od nas, pa ni dečko koji je nameštao box iz sbb, nije podešavao daljinski i za TV. Što bi se reklo, radi sam od sebe :d
 
Moja neka pretpostavka koja se tice daljinca: kada je serviser dosao da prvo put namontira EON na drugom TV, to je radilo od samog početka na Samsung TV. Medjutim, nakon par dana sam EON prebacio na drugi TV u dnevnom boravku, koji je inace SONY i sada nema teoretske sanse da podesim da mi EON daljinac radi i na TV. Ako neko ima Know-How kako to odraditi, bilo bi dobro. I jos jedno pitanje, posto imam 4K TV (Sony), koju rezolucije da podesim za EON i Box, da li da stavim 2160p odnosno 4K ili da ostavim na 1080p?
 
Moja neka pretpostavka koja se tice daljinca: kada je serviser dosao da prvo put namontira EON na drugom TV, to je radilo od samog početka na Samsung TV. Medjutim, nakon par dana sam EON prebacio na drugi TV u dnevnom boravku, koji je inace SONY i sada nema teoretske sanse da podesim da mi EON daljinac radi i na TV. Ako neko ima Know-How kako to odraditi, bilo bi dobro. I jos jedno pitanje, posto imam 4K TV (Sony), koju rezolucije da podesim za EON i Box, da li da stavim 2160p odnosno 4K ili da ostavim na 1080p?
 
Jel može neko da objasni kako da programoram IR za tv na eon daljinskom, vidim da ima setovanje ua tv i box.

IR funkciju nisam video niko još da je na netu objasnio kako se aktivira - povezuje sa TVom. Nekim ljudima radi paljenje i gašenje TVa bez intervencija, meni samo pali TV zajedno sa BOXom, ali gašenje jok... Sve u svemu, kad na sajtu proizvođača nema uputstva, neće skoro ni SBB izbaciti isto na sajtu.
 
Zato što ta funkcionalnost ne postoji / nije omogućena ;) Radi samo kontrolisanje preko HDMI-CEC, ako TV podržava...
 
Ako daljinski ima IR opciju pored bluetoth povezivanja, trebalo bi da može sa TVom da se upari.Obaška što na kutiji piše "univerzal TV remote".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno