Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cast mi radi super za sve aplikacie osim za Netflix. Probao sa laptopa, telefona, isto. Sto neko rece očigledno Netflix izmišlja toplu vodu. Još sam hteo ovo preko Google Home. Neko rece da moze ceo ekran da se preslika pa onda i video koji ide na telefonu

U google home aplikaciji idi dole desno na ikonicu coveculjka i imas opciju preslikaj uredjaj na box. Onda ti klonira sliku sa moba na tv. Kad ste vec zapeli za netflix ..ko sto gore covek rece imas tonu aplikacija koje uredno rade i jos su za dzabe.
 
Nije meni taj Netflix bitan uzeo sam samo 30 dana promo, nego sam zapeo da ga namestim. Evo sada preko Google Home cast na eon šljaka sve lepo ekran se vidi, moze youtube. Udjem u Netflix aplikaciju sve se vidi na tv. Pustim neki film, na telefonu se vidi na tvu crna slika i kao ide film. Znaci oni (Netflix) kao da se bore da ne podrže ovaj eon box uređaj. Nema veze, uglavnom bilo je zanimljivo sve isprobavati.
 
Povezi druze laptop ako imas sa televizorom i uzivaj. Mani se corava posla,kad je kod SBB -a nesto radilo iz prve?
 
Ranije na d3 je bio izbor prevoda i mogucnost da se iskljuci.
Nema HD sadrzaja, vec je u Video klubu sve SD sadrzaj.
Game of Thrones je bio u 1080p, sada SD.
 
Ma jok, nastavlja sa srpskim titlom na GoT recimo.
Na D3 ima da se bira na svakom programu posebno podesavanje u svakom trenutku, da izaberes audio i subtitles.
 
Ima li neka krštena app da radi stream filmovs/serija, kao npr popcorn time? Iako on ima za android TV, ne radi kako treba, da ne znam ni ja sad šta tačno. Probao sam bukvalno sve, Terrarium TV, Morpheus, TeaTV, Showbox i naravno Kodi. I svaki ima neki grešku, ili je kvalitet snimka loš, ili ne rade titlovi ili neće da pokrene stream. Pogotovo Kodi, jedan jedini add-on mi je koliko toliko radi, sad ni ja ne znam koji, ali on mi valjda nije davao ili titlove ili je kvalitet konstantno loš, nikad da ponudi 720p najmanje. Znači probao sam Exodus, Exodus redux, covenant, elementum, ne znam ni ja šta više. Jedino što mi sada radi jeste Morpheus TV koji nudi i dobar kvalitet i titlove, ali neće da nađe nijedan titl na srpskom, sve na engleskom. Što meni ne smeta, ali majka bi da gleda pa zbog toga mi je problem.
 
Za prevode u Morpheus TV sam za primarni jezik stavio sr a za sekundarni sr,hr. U glavnom nalazi hr.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Čudnio, ubeđen sam da sam stavio za sekundarne i hrvatski, ali mi je opet nalazio samo engleski. Sad radi kad sam opet stavio. Hvala :d
 
Čudnio, ubeđen sam da sam stavio za sekundarne i hrvatski, ali mi je opet nalazio samo engleski. Sad radi kad sam opet stavio. Hvala :d
Izbriši engleski ako ga imaš negde selektovanog

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Sad je na sekundarnom engleski i hrvatski. Radi sve kako treba, ali kada sam ranije isključio i engleski tada mi nije nalazio nijedan titl. Zato sam sada ostavio ovako, jer za neke serije koje su izašle nove epizode nema ni hrvatski, pa mi je lakše engleski da čitam, ionako pola ne čujem :d
 
Meni je primarni sr a sekundarni sr i hr. Sljaka odlicno...samo steta sto nema vise podrsku, tako da nece jos dugo trajati.
Nije mi jasno kako ti Kodi ne radi. Elementum i exodus redux imam, a prevoda ima. Proveri i tamo podesavanja za prevode. Elementum obavezno podesi da ti bufferuje torente na RAM memoriju i ima da leti i 4k na njemu.
 
Sada gledam, Axn Now je HD, Cinestar Premium je HD, a HBO OD su smanjili na SD od kada su uveli Eon.
Zna li neko zasto su to uradili?

A ni za ostale ne znam da li pustaju 720p ili 1080p...
 
Poslednja izmena:
Meni je primarni sr a sekundarni sr i hr. Sljaka odlicno...samo steta sto nema vise podrsku, tako da nece jos dugo trajati.
Nije mi jasno kako ti Kodi ne radi. Elementum i exodus redux imam, a prevoda ima. Proveri i tamo podesavanja za prevode. Elementum obavezno podesi da ti bufferuje torente na RAM memoriju i ima da leti i 4k na njemu.

Probacu ponovo. Mislim da kod Elementum-a da mi je problem bio sto ne moze da nadje stream, dole u desnom uglu mi pokaze tu poruku. A Exodus Redux mislim da mi je radio, ali da su bili loseg kvaliteta snimci. Sad cu da pogledam sta je problem kod njih.
 
Jel Kodi bolje da instaliram preko play store ili aptoide TV, ili je sve jedno?
 
Ja koliko se sećam HBO OD je oduvek bio SD, osim par izuzetaka, tipa poslednja sezona GoT, zato sam i počeo da gledam serije na HBO Go.
Sada gledam, Axn Now je HD, Cinestar Premium je HD, a HBO OD su smanjili na SD od kada su uveli Eon.
Zna li neko zasto su to uradili?

A ni za ostale ne znam da li pustaju 720p ili 1080p...

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Instaliraj elementum od addonova
Od trackera rutrackeru - moraš se registrovati
Rarbg, rutor, idope, magnetdl i 1337
 
A Morpheus TV ima srpski i hrvatski ali nema da se setuje Central European encoding? Kodi možda ima? Bas ne volim kad nema sva slova, onda pre engleski pustim. Kako je onda uopšte najbolje puštati filmove, sa Kodijem?
 
Ma Kodi, skini sa playstore.
Skini i Elementum univerzal,
Podesi da ti skida srpske, hrvatske i bosanske titlove
Podesi kod titlova Windows central da ti budu naša slova
 
Probacu ponovo. Mislim da kod Elementum-a da mi je problem bio sto ne moze da nadje stream, dole u desnom uglu mi pokaze tu poruku. A Exodus Redux mislim da mi je radio, ali da su bili loseg kvaliteta snimci. Sad cu da pogledam sta je problem kod njih.

Imas i elementum burst. Bez toga nece. U njemu podesavas sve vezano za torente. Na koje sajtove da ide.
A na reduxu moras da izaberes kod provajdera Lamda Scrapers.
 
Da, mislim da ranije nije hteo da mi instalira Burst uopšte, i sad se mučio. Jedva ga je instalirao, ne znam kako. Sad je, recimo, sve okej, autorizovao trakt, učitava sve lepo, tj liste. Ali neće uopšte da pokrene nijedan film. Nađe source, prikaže listu, sve informacije, sve super, ali kad krene buffer, ili da skida, neće. Iako je odličan odnos aktivnih, neće da skida uopšte, brzina nekad se malo poveća, al odmah padne na nulu i tako stoji. Ubacio sam Redux, pusti film, al mi nema titlova, iako sam ih uključio u opcijama i ulogovao se u opensubtitles.
 
Koju verziju Kodija koristiš? Meni se sada isto desava na 18 rc. Neće da pusti film. A instalirao elementum i burst. Možda ipak da se vratim na zvaničnu verziju 17.xx? I kako da skinem redux?
 
Da, mislim da ranije nije hteo da mi instalira Burst uopšte, i sad se mučio. Jedva ga je instalirao, ne znam kako. Sad je, recimo, sve okej, autorizovao trakt, učitava sve lepo, tj liste. Ali neće uopšte da pokrene nijedan film. Nađe source, prikaže listu, sve informacije, sve super, ali kad krene buffer, ili da skida, neće. Iako je odličan odnos aktivnih, neće da skida uopšte, brzina nekad se malo poveća, al odmah padne na nulu i tako stoji. Ubacio sam Redux, pusti film, al mi nema titlova, iako sam ih uključio u opcijama i ulogovao se u opensubtitles.

Nasteluj da ti koristi memoriju a ne da skida torent na disk. Usb ni ne pokusavaj. Ne radi. (Elementum)
 
Nadji na youtube tutorijal kako se instalira kodi Green Build. To odradi i imaces sve da sljaka. Osim elementuma. Pobrisi sta ti ne treba i nema da brigas. Tu ti sve radi. Prevodi takodje....ako ne uspes ovako sam...
 
Da, hteo sam da pokusam i neki Build, samo gledam koji je dobar, a lagan, posto ovo gomno od uredjaja jedva ima mesta.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^
Instaliraj MxPlayer (Pro), skini na kompu šta hoćeš, stavi na usb i uživaj.
 
Pa to već i radim, skidam sve što hoću da gledam, prebacim na USB i gledam na TV-u, za to mi ovaj box ni ne treba. Samo je komotnije (ili bi trebalo da bude) da čim mi se gleda nešto, da lako nađem preko neke app i da odmah radi stream.
 
Tako je Mare, ja recimo USB nisam koristio vise od jednom godisnje, jer me smara. Kada skinem film na kompu onda ga tamo i gledam. Fora je da se lepo namesti da ti streamujes diretkno iz boxa, zavaljen u fotelju ili garnituru, bez previse bugovanja itd. Za sada, meni Morpheus TV radi najbolje. Izaberes film i onda torent, nadje titlove i pusti film u roku od minut-dva, sa sve trazenjem titlova. Green Build mi deluje bas heavy, malo i secka koliko sam ga probao kratko. Verovatno cu ponovo da se vratim na cist Kodi + Elementum + sta god jos treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno